Teoman Müziği Bıraktığını Açıkladı

Ben eskiden çok dinlerdim Teoman'ı halende dinlerim ama öyle hayranlık derecesinde değil. Şu yorumları okuyunca insan diyor ki "işte bu kadarsın Türkiye'de". Ne yaparsan yap arkandan onuncu yıl marşıyla kaşık fırlatan serdar ortaçlar bulmakta zorlanmıyorsun. hackeiommi erdem demiş kim daha çok erdemli bundan 5 10 yıl sonra göreceğiz bence.

Çatal kaşığın alakasızlığını geçiyorum da, hayırdır? 5-10 yıl içinde toplum olarak çook çok üst seviyelere ereceğimiz kesinleşti veya
2023 hedefleri içine büyük bir sosyal eğitim ve iyileştirme programı kondu da ben mi duymadım? Teoman zaten son noktada yeteri kadar
tevazuyu ve erdemi göstermiş bence.

Bak, derdini anlamıyor değiliz. Özetle sen diyorsun ki "İyi kötü bir şeyler yaptı ya, niye takdir etmiyorsunuz?" Diğerlerinin dediği ise "O yaptıkları yetersizdi, güdüktü, rock sayılmazdı". Rock'n roll çocukları böyledir, biraz ince eler sık dokurlar. Eğer Toeman hakikaten iyi ve özgün bir şeyler yapıp ta tutulmasaydı garibim Yavuz Çetin gibi, şu tartıştığın insanlar ben de dahil hepsi kahrolurlardı inan bana. E biraz da kıskancız. Arabesk, arabesk-rap, pop dinleyen, kendini façalayan, facebookta tripkolikçi takılan, ne idüğü belirsizlerin bu tür adamların Teoman tarzı dinleyip te "rakçı" diye ortada gezmesini sevmiyoruz, istemiyoruz. Kount ve mastadon ile benim de anlaşamadığın noktalar var. Ama onlarla polemiğe girmedim o noktalarda. İnsanları olduğu gibi kabul etmek te lazım. Herkes sen gibi düşünecek, yaşayacak diye bir kural yok. İnatlaşmak, polemik yapmak kimseye birşey katmaz. Aksi takdirde insan kazanmak, bir şeyler paylaşmak, diyalog kurmak imkansız hale gelir. Benden buraya kadar, derdimi anlatabildimse anlattım. Anlaşılmayan bir nokta varsa da daha açık bir Türkçe kullanmaya kendimi zorlamayacağım.

:)
kimse saygı duymak zorunda değil tabi, ama saygı duymayana toz kondurmamak bu yeni çıkan bişey galiba. Siz ne kadar "Rock'n roll çocukları" olarak bişeyleri beğenmiyorsanız bende sizin yorumlarınızı beğenmek zorunda değilim, beğenmiyorum da. Mastadon "Rock efsanesi" arkadaşla da bu yüzden polemik yaşadım. Bana bir şeyler anlatmak için türkçe'nizi de zorlamayın, şu başlığın altın ne edebiyatlar parçalandı konuyla alakasız. biri tuttu rock pop türlerini anlattı öbürü hayat hikayesini. Ben şunu dedim 3 seferinde de, 1000 kere yine tekrarlarım. Burda forumlarda editleye editleye yazı yazmak dışında "Rock'n roll çocukları" ve "Rock efsaneleri" olarak siz ne yaptınız? Birini eleştirmek için belirli standartlar vardır bence, o rock mı? bu müzikmi bee!! dediniz zaman dinleyen adamda eleştirecek sizi tabi. şuraya madem müzikle uğraşıyosunuz müzisyensiniz iki tanede demo atarsınız bunu yaptım bende dersin ona göre bende saygı gösteririm.
Kıskançlığınızı kabul etmen de hoşuma gitti bu arada.

Ben çok fazla dinlemedim elimde hiç Teoman albümü olmadı ama bu adamın söylemleri ve hareketleri bana hep doğal gelmiştir(gazetecilere vurması alkollü görüntülendiğinde söyledikleri falan) Keza yaptığı şu açıklamada bence samimi ve takdir etmek lazım...Burdakilerin kimine göre çok kötü,kimine göre arakçı olmasına rağmen biz burada ne yazarsak yazalım seveni çok olan bir adam.Ve rahaaat rahat daha çoook ekmeğini yerdi bu piyasanın.O bitti tükendi falan filan olayı bence Türkiyede pek geçerli bir olay değil yani.Adam ne kadar açık yüreklilikle rahatsız olduğunu belirtmiş (ki buda reklammıdır bilemem)Bırakmış...Üzülenler var sevinenler var.Bence başarılı şarkı sözleri vardı(belkide dinlemediğim dahada iyileride vardı)

Bence saygı gösterilmesi gereken nokta şu.Bu ülkede ne kadar müzisyen olduğunun pek bir anlamı bence kalmamış(hergün komşulardan gelen soner sarıkabadayı sesleri ile uyanıyorum TEOMANı tercih ederdim kesinlikle) Adam bişekilde onca albüm yaptı onca ödül aldı onca performansa çıktı vs vs vs... Şu açıklamayı yapıp harbidende çekilirse bence piyasadakilerin birçoğuna göre saygıyı daha fazla hak ediyor...

Birde şunu eklemek istiyorum çok özgün şeyler yapıp tutulmayan hatta müziği bıraktığı buraya konu olmayan bir adamda olabilirdi.Ki forum kullanıcılarının üzülmeside o zaman birşeyi değiştirmezdi.Teoman ne yapmıştır çok bilemem(çalmış çırpmış araklamış vsdir bilmem) Ama doğru ata oynamıştır.Demekki dinleyici bunla tatmin oluyor yapacak birşey yok....

Yolu açık olsun.Kendi şahsım adına ilerleyen zamanda albüm yapacağını düşünüyorum...

Ama rahat adamdı :) Film falan çekmeseydi iyiydi...

Ya benim anlamadigim birsey var neden son konserini Turkiye de degil de Almanyada yapiyor? Turkiyede baslamadi mi muzige? Turkiye de bitirsin iste :s

Geri