En Çok Etkilendiğiniz Kitap ve Yorumlarınız....

jack london: bir alkoliğin anıları...kesinlikle tavsiye ederim...
alkolizmin insan üzerindeki fiziki ve felsefi etkilerinden bahsediyor...kesinlikle her kütüphanede bulunması gereken bir kitap...

en çok etkilendiğim ve pek çok kişiye tavsiye ettiğim kitapların başında mina urgan - bir dinozorun anıları gelir.. gerçekten etkileyici bir anlatımla hayatını anlatan yazardan pek çok ders çıkardığımı o kitabı okuduktan sonra dünya görüşümün tam olarak yerine oturduğunu söyleyebilirim... okumanızı tavsiye ediyorum insana çok şey katıyor..

Dünya nimeti - Knut hamsun

20. yüzyılın destanı olarak gösterilir...
1920 yılında bu eseri için nobel edb. ödülü kazanmıştır...

(eskiden nobel edb. ödülü almak boş iş değildi)

Dean koontz -yanlış hafıza

psikolojik açıdan verimli ve ürkütücü. otofobi(kendinden korkma) hastalığına aniden yakalanan bi kadını anlatıyor.sürükleyici tavsiye ederim. biraz kalın ama 725 syfa

Ben kitap okumayı çok seviyorum zevk veriyor bana fırsat buldukça okurum.Son zamanlarda okuduğum en garip kitap:
Erdem Katırcıoğlu'nun Yılanın Ağzındaki Ot
Bence bu kitap bambaşka bişe

milan kundera 'varolmanın dayanılmaz hafifliği'
dostoyevski'yeraltından notlar'
tolstoy 'itiraflarım'
montaigne 'denemeler'
max scheler 'hınç'
toby litt 'beatnikler'
aldous huxley 'cesur yeni dünya'
jack kerouac 'yolda'
dick pountin david robins 'cool,bir tavrın anatomisi'
mutlaka okuyun derim ben!

Son olarak Şeytan Yemini'ni okudum okumanızı tavsiye ederim , diğer Jean-Christophe Grange kitapları gibi Şeytan Yemini de gayet sürükleyici ve etkileyici bir kitap :)

ozgurv demiş ki:
Son olarak Şeytan Yemini'ni okudum okumanızı tavsiye ederim , diğer Jean-Christophe Grange kitapları gibi Şeytan Yemini de gayet sürükleyici ve etkileyici bir kitap :)
Arkadaşım dönem başından beri bitiremedi o kitabı...:D neyse en sevdiğim kitaplara geçiyim.

1984 - George Orwell,
Olasılıksız - Adam Fawler,
Dövüş Kulübü - Chuck Palahniuk,
Harry Potter serisi ve Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat:D

genç werther'in acıları- goethe
cesur yeni dünya-aldous huxley
ay çöreği ve deniz yıldızı-sunay akın

bu 3 kitap bana göre çok muhteşem özellikle cesur yeni dünyayı okuduktan sonra ''ne kadar özgürmüşüz be!'' demiştim :)
bi de son olarak Olasılıksız diye bir kitabı okudum o da çok güzeldi.

özdemir asafın bütün kitapları demek daha kısa olur...onun gibi bir üstadı es geçmemek lazım... insanı kendi yalnızlıgında kaybediyor...yalnızlıgı onun kadar mükemmel anlatan varmıdır acaba...

ortaokula giderken okumuş olduğum alice diye biri .. bilmem belki okuyanız vardır .ergenlik döneminin getirmiş olduğu psikolojik bunalımlar ,yanlışlar , geri dönüşüm istemeler , çöküntüler ve sonrasında gelen ölüm... Tavsiye ederim sayfa sayısı az hemende biter... :)

Geri