En Çok Etkilendiğiniz Kitap ve Yorumlarınız....

küçük prens ve martı :) 2side 80 sayfa civarı bikere en güzel yanı :p
şaka bir yana küçük prens i çocukken okumuştum ilk ve sonra atmıştım bir köşeye birgün bir yolculuğum sırasında okudum ve kafam mı güzeldi anlamadım ama her cümlesinden o kadar derin anlamlar çıkarttım ki ağlamaklı kapattığım kitap benim için özel bir anlam kazandı.18 yaş civarında tekrar okunmasını tavsiye ediyorum

martı jonathan birşey söyleyemiyorum martı
nasıl başlayıp nasıl bitiyor inanılmaz bir kitap.kısacık bir zaman ayırmanızı tavsiye ederim
yaşar kurt un da kitap için martı jonathan diye şarkısı vardır.

angelinanın külleri frank mccourt tavsiye ederim gerçek bir yaşa möyküsü frank m. kendi yaşantısını anlatmış ancak muhteşem bir dille.

ayşe kulin sevdalinka bosnadaki savaşın iç yüzünü görünen görünmeyen herşeyi süper bir dille anlatmıştır bir savaş roman olarak bu kadar güzel yazılabilir karakterler olsun kurgu olsun herşey süper.... herkeze tavsiye ederim...

emekli asker ve ilk kuzey ırak operasyonunun komutanı osman pamukoğlu;unutulanlar dışında yeni birşey yok.yaşadığı herşeyi birebir anlatmış,muazzam bir kitap.

Otomatik Portakal
Şiddetle tavsiye ederim bu kitabı .
Şunları aktarim kitap hakkında ;
İngiliz romancı Anthony burgess ' a 1959 yılında ameliyat edilemez bir beyin tümörü tanısı kondu ve bir yıldan az ömür biçildi.İlk karısı Lynne'in geçimini sağlamaya kararlı olan Burgess,öfkeyle masaya oturup 12 ay içinde beş roman ( Otomatik Portakal da bu beş kitabın içindedir ) yazdıktan sonra teşhisin yanlış oldugu anlaşıldı.Ne var ki artık tanınan bir yazar olmuştu.
Aktarabildiğim kısımlar bu kadar. Bence tam bir başarı öyküsü.
Otomatik portakalda da hızlı bir tema ile karşılasacaksınız.Tıpkı olusturma süresi gibi .
Okudugubuz taktide toplumun çarpıcı yüzüne dair düşünceleriniz büyük ölcüde değişecektir.garanti veriyorum.
İyi okumalar..

metafiz demiş ki:
WLADIMIR BARTOL_Alamut
Şimdiye kadar okuduğum en iyi kitaplardan bir tanesi.İnsanlara cennet vaadiyle neler neler yaptırıldığını gözler önüne seriyor.Hatta kitapta yazılanların hepsi gerçek.Günümüzde Alamut kalesinin kalınıtları duruyor.Tarihte Melikşah'ın Hasan Sabbah'la ne kadar çok uğraşmış olduğunu okuyabilirsiniz.Eğer günümüzle karşılaştıracak olursak,günümüz tarikatlarında o dönemdekilerden farkı sadece "cennet vaadi" yerine "para" nın kullanılması...
Kesinlikle çok iyi bir kitap akılda kalıyor çünkü görüyoruz ki değişen bişey yok sadece araçlar farklı!

for whom the bell tools(çanlar kimin için çalıyor) adındanda anlaşılacagı gibi metallica nın büyük bir sküfet ile ilgi ile okuyup keşfetmeyi başardıktan sonra yaptıgı for whom the bell tools adlı parçasının olma sebebi bu kitaptır

Bir çok kitap ismi sayabilirim etkilendiğim kitaplar konusunda ama Khaled Hosseini-Bin muhteşem Güneş son zamanlarda okuduğum en iyi kitaptı..

Blondie79 demiş ki:
metafiz demiş ki:
WLADIMIR BARTOL_Alamut
Şimdiye kadar okuduğum en iyi kitaplardan bir tanesi.İnsanlara cennet vaadiyle neler neler yaptırıldığını gözler önüne seriyor.Hatta kitapta yazılanların hepsi gerçek.Günümüzde Alamut kalesinin kalınıtları duruyor.Tarihte Melikşah'ın Hasan Sabbah'la ne kadar çok uğraşmış olduğunu okuyabilirsiniz.Eğer günümüzle karşılaştıracak olursak,günümüz tarikatlarında o dönemdekilerden farkı sadece "cennet vaadi" yerine "para" nın kullanılması...
Kesinlikle çok iyi bir kitap akılda kalıyor çünkü görüyoruz ki değişen bişey yok sadece araçlar farklı!
şuan okuyorum.Sonlarındayım.

Og Mandino-Büyücünün Hediyesi
---> kişisel gelişim gibi görünse de aslında sadece bilmemiz gerekenleri çatır çatır gözümüze vuran bir kitap. yaklaşık 200 sayfa kolayca okunabilecek bir kitap
Elias Canetti-Körleşme
---> profesör Kien adlı çok zeki ve yalnız yaşamaya alışmış bir hocanın karmaşık hayatının ve paranoyalarının anlatıldığı muhteşem bir kitap
Tom Robbins-Parfümün Dansı
---> Kral Alobar ve sonsuz yaşama kaçış mücadelesi.

olasılıksız ve empati adlı iki kitap okudum ve hayatım boyunca bu kitapları unutabileceğimi sanmıyorum.kitapların yazarı adam fevar dır.seri değil ama anlatım şekilleri benzemekte ve cidden algılama sınırlarını zorlayan muhteşem ötesi iki kitap.herkese şiddetle tavsiye ediyorum...! :!:

ben açıkcası hiç beğenmedim empatiyi
çok desteksiz ve çok fazla mantık hatası vardı
basit bir film gibiydi Enteresan bir konu buldum, unutmadan yazayim gibiydi. Yazar, kişiliğini öyle tecrubesizce dökmüş ki kitaba, extradan 'amerikada yaşıyorum(veya o kültürde yaşıyorum), tv izlemeyi seviyorum çok fazla okumam çok fazla sanatsal aktiviteye katılmam, genelde kulaktan dolma bilgiler üstüne kendi düşüncelerimi geliştirmeyi severim' yazmadığı eksik kalmış. Yazarı hiç sevmedim açıkcası Elimde olasılıksız da var ama tepki olarak onu okumayacağım.

Şimdi A. Huxley e ait 4 kitap aldım
Algı Kapıları: Cennet ve Cehennem (the doors bu kitaptan esinlenerek isim koymuş gruba)
Ada
Denemeler
Cesur Yeni Dünya

En güzel ütopyalar ve anti-ütopyalar olarak biliniyormuş. Yazarı bir araştırın derim
Huxley
Sabırsızlıkla kitaplarımın gelmesini bekliyorum.

Geri