İyi Gitaristin Tanımı?

bence iyi bir gitarist hızlı olcak diye bişi yok önemli olan güzel cümleler kurabilmesi. hızlı olupta güzel cümlelerde kurabilir yawaş olupta kurabilir
benim en sevdigim gitarist richie kotzen
o adam süper valla :)

Ayrıca arkadaşlar "karşındakini eğlendirmek lazım" diyenler olmuş, kimse yanlış anlamasın ama bu kriteri ülkemizde geçmek çok basit. Zira, vatandaşlarımızın çoğu müzikten hiçbirşey anlamayan, zırcahil tipler olduğu için onları eğlendirmek çok basit oluyor. Başımdan daha geçenlerde bir olay geçti, anlatayım. Okulda arkadaşın musicman'inin tellerini değiştirmiştim, amfiye bağladım akord yapmak için telleri germek için vibratoyu hızlıca oynatmaya başladım, o sırada da vıjj viiyn gayynn diye acayip sesler çıkıyordu gitardan, bi ara arkama döneyim dedim, bi baktım okulun yarısı arkamda, coşmuşlar. Adamın teki çıktı, "abi çok süper çalıyosun biraz daha yapsana beaahh" demeye başladı. Görüyorsunuz yani arkadaşlar durumu, malesef birden herkes iyi gitarist oluyor bu toplumda...

manyetik_porecesi demiş ki:
Ayrıca arkadaşlar "karşındakini eğlendirmek lazım" diyenler olmuş, kimse yanlış anlamasın ama bu kriteri ülkemizde geçmek çok basit. Zira, vatandaşlarımızın çoğu müzikten hiçbirşey anlamayan, zırcahil tipler olduğu için onları eğlendirmek çok basit oluyor. Başımdan daha geçenlerde bir olay geçti, anlatayım. Okulda arkadaşın musicman'inin tellerini değiştirmiştim, amfiye bağladım akord yapmak için telleri germek için vibratoyu hızlıca oynatmaya başladım, o sırada da vıjj viiyn gayynn diye acayip sesler çıkıyordu gitardan, bi ara arkama döneyim dedim, bi baktım okulun yarısı arkamda, coşmuşlar. Adamın teki çıktı, "abi çok süper çalıyosun biraz daha yapsana beaahh" demeye başladı. Görüyorsunuz yani arkadaşlar durumu, malesef birden herkes iyi gitarist oluyor bu toplumda...

bittim ya süpersin.

Ya yok aslında biliyo musun vah vah pedal diye bişey varmış onu oynatınca böyle çok sapık sesler çıkıyoo, onu götürcem ben...

O kadar kasmaya gerek yok aga gitarın klavyesinde bi yere basıyosun, sonra kol var onu oynatıosun sağ kolunlada, işte o zaman çok egzantrik sesler çıkıo...dene bak :LOL:

Harbiden okul takılır peşine...

Ya işe bak şimdi öğrendim ki diğer okullar hazır olmadığı için yarışma iptal olmuş :( İşe bak, bu aptalların yüzünden ben sahneye çıkıp, kol oynatıp, hava yapıp kızları götüremicem :roll: :LOL:

Tuşesi düzgün,çaldığında karşısındakine gitarı hissettiren,gerektiğinde yüksek hızlara çıkan,ve ton hakimiyeti olan bi gitarist iyi gitaristtir bence.Ve istisnalar haricinde teknik müzik bilgiside gerekli..Tabi bunları yaparken sahnede rahat olması da önemli bi unsur. :)

Gerektiği yerde hızlı, gerektiği yerde duygulu çalabilecek, istediğinde rock, istediğinde blues, istediğinde flamenko bile çalabilecek gitaristtir. (bkz. hendrix)
yani helal olsun diyorum baskada bisey demiyorum simdiye kadar okudugum en guzel yorumdu.tebrikler... :)

sade makarnanın üzerine;

bazen ton balığı koyup yeriz
bazen sadece ketçap yada bazen ketçap mayonez
bikere arkadaşımın evinde peynirli makarna yemiştik varya dünyanın en güzel yemeğiydi
bide makarna sosları var marketlerde zencefilli domatesli
makarnasını çok tuzlu sevende var tuzsuz sevende

yani bence olay makarnayı iyi pişirmekte =D

hadi buyrun düşünün biraz =)

Satriani'nin parçalarını keyifle dinlesem de Andy Timmons'ın çalım tekniğini daha bi keyifle dinliyorum. Yani Andy bir Satriani tribute yapsa keyiften dört köşe olurum herhalde :D

Geri