Half Life II

Tum zamanlarin en iyi PC oyununun 2. serisi dun 16 kasim itbari ile cikti. Cikar cikmaz gidp bir video karti ile beraber aldim. Grafkler mukemmel. Gordon`a bir kac yeni ozellik eklenmis. Bana biraz matrix olayindan arak yapmislar gibime geldi ama Halo nun en iyi rakibi PC de kuskusuz HL2. Dun gece 3 bolum birden gectim boynum tutulmus oynamkatan.

Hemen deniycem hastasıyım ;)
bu arada Call of duty 'i oynadınmı pc gamer dergisi yılın oyunu seçti onunda ikincisi çıktı ek paket o da çok dehşet bayıldım ben :!:
bide başlık yüzünden azar yemiyelim yaa aklıma geldi forum başlığı gündem'de teknoloji bölümüne girmiyomuydu bu konu :roll:

hmm direk konuya dalıyorum sanırım sierra nın kopyadan baya agzı yanmıs olcakkıne inanılmaz bı sıstemle gelıo oyun oyunu oynamak ıcın falan onlıne olup regıster olman gerekıo ve oyunu her acısında bunu yapman gerekıo en azından ben steam uzerınden dl yaptım bole oldu direk oyunu orjinal cd ıle alıp cd den kuranlardad aynısı oluomus die duydum ne kadar dogru bılmıorum cunku ben ati kupnuyla promosyon olarak almıstım ve netten steam uzerınden dl yaparak oynadım 4.3 gb gıbı bı dl yapmanız gerekıor oynamak ıcın ee tabı baya suru 3 gun kadar daha sonra hayyalerınızn oyunuyla karsılasıosunuz hem cinslerinden halo 1 ve doom 3 kat kat ustun grafiklerde ozellıkle dış mekan çizimlerinde inanılmaz bi görsellik hüküm sürüo bazen kendinizi gercek dünyada zannedebilirsiniz güvercinler börtü böcek vs vs gercekten cık genıs mekanlar ve makınnızda doomla kıyaslamak sacma olur ama farcrydan cok daha az kasılarak cok daha ıı grafıkllerle lyun oynuyorsunuz seslere gelınce gen cok ii en ufak bi kulak tırmalayıcı ses yok müzikler icinde sunu söyleyebilirim eger tekno tarzı müzikler den hoslannıosanız fakat kafanız da cabık ütüleniosa tam oyuna geldiniz oyunda tam action sahnelerınde gıren muzıkler oldukca basarılı gerci ben bi nine inch nails dilerdim ama neyse sonra oynanabilirlik ve fizik motoru diecem ki bu bölüm oyunu hem cinslerinden 10 kat yukarıo alıo diebilirim inanılmaz bir fizik motoru en ufak salkca hereket eden nesne yok güverrcin cesedei bile mantıklı dusuo inanılmaz kesinlikle uzaktan bi varilre ates ettıgınızde eger dikkat etmessenız cesıtlı carpma kombolorıyla hıc beklemedıgınız anda bırbırıne carpan varıller muhtesem bı fızık motoru sayesınde ustunuze bıle gelebılıo keza dusmanlarada bilardo gibi inanılmaz en son olarakda atmosferden bahsetmek istiorun bence oyunun tek muhtesem olmayan noktası bu bilindigi gibi ilk oyunda hikayey birden dalıoruz ve aslında cok basit kurguklu bi hikayede cok onemsız bir adamı oynuoduk ve kendimizi o cehenemden cıkarmaya calısıodu k ki bu bile baslı basına inanılmaz bir atmosfer saglıodu düsünsenize sıradan bi insan cehennemden cıkmaya calsıo hic bi seydenn haberi yok ole bı boslukta duruodukkı her hareketımızde ne olcak acaba dıe beklıoduk ki bunu ustune oyundaki gizemler neler oldugu g-man ın kımlıgı bunlar sızı oyunun sonuna kadar goturuodu ve ınanılmaz yapa zekadan bahsetmeyecgım bıle hl 2 ıde ıse hersey bellı g-mnale artık bı gecmısınız var elemanlar tanıdık polis barney den doktor lara kadar yani pek supriz yok gercı daha 4 saat falan oynadım ama hl 1 ın basındakı o tat yok kı zaten sırf bu yuzden aslında kendısını fps lerın otesınde bı oyun olarak saydıgım hl 2. versıonuyla fps lerın kralı olma ozellıgını korusada ınsana hl 1 nerde dedırtmıyor degil bazen neyse zaaten oyun ign den kı cokk i bi sitedir kendileri direk 9.7 gıbı bı not almıs 9.2 nınn asagısına veren sıte gormedım asmıs bi oyun edinin oynayınyalnız bide oyun n ust grafık ayarlarında bazı sorunlar cıkarıo bole sorunlarla karsılasırsanız kısmayı deneyın ayarları herkese ii oyunlar

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyunun grafiklerini sevdim ama senaryoyu begenemedim fazla, cok fazla uzayl bocek var takim arkdaslarini vuramiyorsun., kontrol edemiyorsun. Suni zeka olayi cok zayif. Hlaf life I gibi degil yani.

Yapay zeka zayıf mı? Senaryo kötü mü? Bu iki şey yoksa Half-Life yoktur zaten, kimse grafiği için oynamıyor oyunu. Umarım durum gerçekten freebird'in bahsettiği gibi değildir.

Cidden nerdeyse okudugum her yerde bunun gibi yapay zeka görmedik diyolar ve senaryo icinde cok iyi denildigini duydum. Birinci oyundaki yapay zeka bu oyunda olan yapay zekanin yanindan bile gecemez falan diyordu oyun elestirmenleri ama oynamaya calisacagim bir yerlerde...

FarCry'dan daha iyi olmadığı yönünde eleştiriler çoktu yabancı forumlarda..Bu bizim Yerli kardeşlere helal olsun İd Software ve Valve gibi dev yapımcıların milyonlarca dolarlık projelerinden daha iyisini yaptılar ya..

CryEngine grafik motoru ayrı bir övgü konusudur,daha da geliştirilecek ve yeni oyunlarda kullanılacak merakla bekliyorum,HL2 motoru halt etmiş,ancak sistemleri daha az kastığı bir gerçek..

Bi de bizden oyun yapan çıkmaz derlerdi..

Ben half life`i biraktim,Cd le gelen Counter strike`a daldim.

HL2 5 cd de satiliyor yuklemesi cok uzun 1 saat yukledkten sonra 40 dakikada oyunun sifrelerrini cozuyor ve ancak oynayabilyorsunuz, 128 MBGe force 900 mb ram ile bile yulleme sureleri gene uzun. oyunun baslamasi zaten 2dakika. Beni ilki kadar sarmadi acikcasi.Half life 1, Mesa, Arizonadaki vadide geciyordu. Hatta Hover barajindan arabayla gecerken resmini dahi gormedigim halde hatirlamistim manzarayi. 1.sinde Gordon`a cok yardim eden vardi sanki birden fazla oyuncu oynuyormus hissi uyandiriyordu. Belki sonraki bolumlerde senaryo degisir dye umuyorum.

Bu arada asus ekran kartları ile verilen Half Life kuponu sahibi olanlar Asus Türkiye dağıtıcısı olan Çizgi elektronik'e mail atarak oyunu ücretsiz edinebilirler. Oyun kutusunun yada garanti belgesinin üstüneki ürün kodunu ve adresinizi göndermeniz yeterli. Ben gönderdim bekliyorum. Tabiki Türkiye'den alınmış olması gerekiyor kartınızın.

http://www.asusturk.com/forum/viewtopic.php?t=3164

NovemberRain demiş ki:
Bu arada asus ekran kartları ile verilen Half Life kuponu sahibi olanlar Asus Türkiye dağıtıcısı olan Çizgi elektronik'e mail atarak oyunu ücretsiz edinebilirler. Oyun kutusunun yada garanti belgesinin üstüneki ürün kodunu ve adresinizi göndermeniz yeterli. Ben gönderdim bekliyorum. Tabiki Türkiye'den alınmış olması gerekiyor kartınızın.

http://www.asusturk.com/forum/viewtopic.php?t=3164

bende bilgi istiyordum bu konuda.
elimde asus a9250 gamer edition var. 256 mb.. ne yapmam lazım?

A9250, R9250 GPU sunu kullanıyor ve giriş seviyesi bir kart bildiğim kadarıyla. Beleş HL kuponuysa orta ve üst seviye ATI kartlarla beraber veriliyor sadece. Yani elinizde en azından bir Radeon 9600XT olması gerekir.

ende alacaktim o karttan ama Tv out yoktu galiba, cok aradim HDTV dstekleyen ekran karti bulamadim normal Svideo cikislari var kartlarin oysa Xbox high defiiton olayini destekliyor. Sadece bir kac tane ekran karti varmis bunu destekleyne nlarda cok profosyonel kartlarmis.

counter strike`i Turklerle oynayabilecegim bir site varmi acaba?

Tüh bende Radeon 9200 SE var, az farkla kaçırdım.. :)

Bu arada bu HL2'yi baya zamandır merak ediyordum, multiplayer'ından bahsedebilir misiniz biraz..?

HIS Excalibur'umun yanında beleşe gelen o kupon 6 aydır oyunun çıkacağı günü bekliyor,internetten indirmeye çalıştım ama server'ları ana baba günüydü..

Sanırım Tellioğlu'nu arayıp bi güzellik yapıyorlarmı sormanın vakti geldi...

Darkseed demiş ki:
Tüh bende Radeon 9200 SE var, az farkla kaçırdım.. :)

9600XT ile 9200SE arasında az kelimesinin anlatmakta yetersiz kalacağı kadar büyük farklar var:) Ayrıca Asus'un 9250 gibi dandik GPU'ya sahip bir karta Gamer Edition ismini vermesi de ayrı bir tartışma konusu. Tüm diğer eksiklikleri bir yana kartın Directx 9 desteği bile yok. Yani bu kart Gamer Editionsa diğer hayvani kartlara nasıl bir sıfat bulmalı acaba.

oyun amd'lerde sorun çıkarıyor. oyunu açıyorum ama ben ve binlerce kişide birden şu şekilde bir sorun var;

http://www.oyuncu.com/images/haber/hl2-sorunsali.jpg

oyunun bazı kısımlarında oyun böyle çöküyor. millet habire bios update ediyor yok ekran kartını yeniliyor filan ama steam'den yeni patch yayınlamışlar.

http://www.steampowered.com/index.php?area=news&id=351

bunu da çektim, bu sefer (bazen) çökme problemi kalkıyor ve "ai disabled" oluyor. kuşlar muşlar korkmuyor yani, düşmanlar mal mal bakıyor. "ai disabled" olmazsa da oyun gene çöküyor.

adam gibi oynayamadım yani çok sinirim bozuk, bilen eden var mı napmak lazım?

ps. driverlar filan son sürüm, bios update etmek bence bi işe yaramaz ve riskli buluyorum.

Geri