Half Life II

fiLThY demiş ki:
Bendeki Half-Life II cd lerinin her biri rarlanmıs.HDD'de bir klasörün içine rarlı dosyaları açıyorsun sıra ile 1-2-3-4üncü cd leri sonra oynuyorsun direk olarak.Aynı klasörü farklı donanıma sahip bir pcnin HDD'sine yükleyince bile sorunsuz çalışıyor.İlginç geldi bana bu Half-Life gibi bir oyun için :)
Benimki 3 cd den oluşuyor.Aynen seninki gibi rarlı.Rarlı dosyaları bir klasöre atıp çalıştırıyorum.İlk baştaki başlangıç ekranı çıkıyor.
New game-easy diyorum(aynı şeyi training ve medium için de denedim)hiç bir belirti olmuyor.Açmaya çalışmıyor yani new gamei.
Aynı şeyi multiplayer create yapınca oyunu açıyorum ama oyun saçmalyor yukarda kırmızı hata msgları kaplıyor.
Ne yapmam lazım değiştireyim mi cdyi?
Bu arada 3.50gb görünüyor sizin de öyle mi boyutu?

Arkadaslar bu pek konuyla ilgilidegil ama ben geçenlerde His Excalibur Ati Radeon 9800Pro aldım, yanında orjinal half-life II cdsi veriolardı, bi aldım ben ekran kartını içinden half-life II kuponu çıktı!! Hemen sitesine girdim falan oraya kayıt olduk, adres verdik.. Biz yollanacagı zaman mail atcaz dediler. (gevurya sitesi bu arada) 1 yıl olacak hala mail gelmedi. Böyle bir durumla karsılasıp çözen, karsılasmısları tanıyan veya konuyla ilgili bilgi sahibi arkadaslardan yardım bekliyorum. Hade eywallah

ben gittim direk 4 cd'lik olanını aldım. rar dosyası halindeydi. direk açtım çalıştırdım oyunu. hiç problem çekmedim. oyun içinde bir kaç şey vardı yalnız. örneğin bi asansöre bineceğiniz bi yerde kadın kapının önünde bekliyo, içeri girmiyo falan. quick save - quick load yapınca falan düzeldi. bu tarz şeyler oldu, ama gerisinde bi problem yoktu. ben bitirdim oyunu, gayette eğlendim. tavsiyemdir. hakkaten canavar gibi yapmış adamlar... :)

Oyun beklediğimden çok daha kısaydı.Toplam 12-13 saatlik bir performansla bitirdim oyunu.Kötü bir sonu vardı, beklentimden çok uzaktı.Oyunun bazı bölümlerinde umut777 dediği gibi oyunda herşey hareket ediyor, sanki çalışır durumda ama ilerleme kaydedemiyorsun, AI disable oluyor yeniden başlatınca düzeliyordu.Ben bu hatayı oyunun son bölümlerinde yaşadım.Bu kadar beklediğim oyun, bu şekilde kolay bitmemeliydi :)

1-Oyunu kurduğun klasörde hl2\cfg\ klasörüne gir.
2-Bir yeni txt dosyası oluştur. (sağ tık yeni>metin belgesi)
3- İçine şu satırları yaz

ai_norebuildgraph "1"
ai_disable "0"

4-ai_fix.cfg adıyla kaydet dosyayı , sağ tıkla dosya özelliklerini salt okunur yap(read only)

5-Varolan " valve.rc " dosyasını notepad ile aç şu alttaki satırları görüceksin.

// load the base configuration
//exec default.cfg
// Setup custom controller
exec joystick.cfg
// run a user script file if present
exec autoexec.cfg
//
// stuff command line statements
//
stuffcmds
// display the startup level
startupmenu

Burada "exec autoexec.cfg", satırının altına şu komutu ekle. exec ai_fix.cfg

Kaydet ve bu kadar

http://www.gamemarket.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=185

bitirdim, ortra derece zorlukta oynamama ragmen cok kolaydi. Beni sasirtmadi hic bir yerde. AI yok pek, askerler hep ayni ve savasimiyorlar dogru duzgun hep onunuzden saldiriyorlar ve olurseniz gene ayni yerden saldiriyorlar. Kullandiginiz silahlar pek vurucu degil.
HL2 nin tek ozelligi grafik olmus matrix`i taklid etmisler filmmi izliyoruz oyun oynuyoruz belli degil $50 verip almaya degmez kesinlikle.

Ulem hiç bi zevk alamadım oyundan.

gittim arkadaşta oynadım. Sonra abim oynarken falan izledim.

sonra kendim açtım.hep gördüüm yerler a.q

prince2 ye kasacam şimdi.

HL2 gerçekten güzel.Zombilerin sesleri korkutuyo walla.HL3 te bi 10 yıl sonra çıkmaz işallah.

PunisH demiş ki:
Aldeberan demiş ki:
HL 3 için programcılar kodu yarılamış arkadaşlar. Buyrun size screenshotlar. Grafikler aşmış gerçekten bu kez.

http://img24.exs.cx/img24/2053/HalfLife3.jpg
http://forum.donanimhaber.com/forceddownload.asp?file=0;1572779

ulen adam levye ile yolda yürürken foto sunu çekmiş resmen.

Hayır yolda yürürken çekilmiş bir foto değil o.Eğer ekran kartın s3 trio dx/2 8mb tv out lu ise (anca o destekliyor) grafik ayarlarını full yap, ekran kartının softwareinden de keskinligi filan 8X'e çıkar aynı görüntüyü elde edebilirsin.

fiLThY demiş ki:
PunisH demiş ki:
Aldeberan demiş ki:
HL 3 için programcılar kodu yarılamış arkadaşlar. Buyrun size screenshotlar. Grafikler aşmış gerçekten bu kez.

http://img24.exs.cx/img24/2053/HalfLife3.jpg
http://forum.donanimhaber.com/forceddownload.asp?file=0;1572779

ulen adam levye ile yolda yürürken foto sunu çekmiş resmen.

Hayır yolda yürürken çekilmiş bir foto değil o.Eğer ekran kartın s3 trio dx/2 8mb tv out lu ise (anca o destekliyor) grafik ayarlarını full yap, ekran kartının softwareinden de keskinligi filan 8X'e çıkar aynı görüntüyü elde edebilirsin.
bu görüntü sadece demo olabilir.olabileceği sadece odur.oyun içinde bu netliğin yakınından bile geçemezsin çözünürlük sınırlarının ötesinde bir görüntü bu.olması imkasız yapılması olanaksız bir görüntü.sadece demo olabilir oda belki :D resident evil ın demosunda mükemmeldi 98 de ama oyun içinde tiksinçti :D keza bir warcraft 3 demosu var mükemmel olan.ama bu yakalanabilir bir görüntü değil.yapılabilr demiyorum yakalanamaz bir görüntü.çok komik ama :D

Tasiyici_Cats, vallahi bravo sana :LOL: Abi demo filan deil o görüntü.Öylesine yazdım onu.8 mbyte ekran kartı ile o oyunun menüsüne bile gelemezsin.

abi bitti diyosunuzda ben oyunun binalar arasında olan mekanında takıldım çıkış yolunu bi türlü bulamadım kısa bi hatırlatma olarak ( yerde mayınlar var 5 yada 6 kişi seni destekliyo yanında durarak havadan uçan robotlar mayın bırakıyo geldim büyük bi kapıya arkadan dolaşıp adamları temizledim ama yine çıkış yolu yok ) ne yapıcam orda........ yardım

DARKMetaL demiş ki:
abi bitti diyosunuzda ben oyunun binalar arasında olan mekanında takıldım çıkış yolunu bi türlü bulamadım kısa bi hatırlatma olarak ( yerde mayınlar var 5 yada 6 kişi seni destekliyo yanında durarak havadan uçan robotlar mayın bırakıyo geldim büyük bi kapıya arkadan dolaşıp adamları temizledim ama yine çıkış yolu yok ) ne yapıcam orda........ yardım

Yer tarifini daha ayrıntılı olrak yaparsan yardımcı olmaya çalışırım bitirmiştim baya oluo gerçi tam olarak kastettiğin yeri çıkaramadım mayın bırakılan bi tek yer hatırlıorum ondada araç içinde kaçıyordun

Geri