Yardım... Jackson Dk2 Için Manyetik Modifiye Tavsiyesi??

Seymour duncan'ın neredeyse tüm manyetiklerini jackson gitarım üzerinde denedim. Tb-6'yı biraz fazla tiz buldum, sh-8 ise aşırı boğuktu hatta en sevmediğim manyetikti diyebilirim. Zevk meselesi tabi ama manyetik okadar boğuktuki hızlı birşeyler çaldınmı sesler birbirine girip ayırt edilemiyordu. Hepsinden sonra köprü pozisyonunda tb-4 ve tb-5 en başarılı bulduğum manyetikler oldu. Hala da onları kullanır.

Trembuckerlar, humbuckerlardan 2 mm kadar daha geniştir. Bunun sebebi tremololu köprülerin tel aralıklarının köprü manyetiği üzerinde daha fazla olmasıdır. Fark mutlaka olur ama obi anlatmış gerekenleri.

tercihimi sh yerine tb den yana kullanıcam. fakat tb6 ile tb5 arasında kaldım. evet tb6 biraz daha tiz ama saptada humbucker kullandığımdan köprüdede biraz tiz sorun olmaz hatta iyi bile olur aslında çünkü saptaki shr1 oldukça basslı tok bir tonu var tb6 ile güzel uyum sağlıyacağını tahmin ediyorum önemli olan orta manyetiğe bi türlü karar veremedim ve düzgün bir noiseless single bulamadım. onuda sigle görünümlü humbucker yapmak istemiyorum çok saçma olur 3h. doğal single olarak noiseless önerilerinizi bekliorum

Sap pozisyonu, pozisyon gereği zaten daha tiz. Tb5 zaten oldukça tiz bir manyetik istediğini verir merak etme, tb6 ise gereğinden fazla tiz. Ben tizleri çok severim beni bile yıldırdı sağolsun :D

Arkadaşlar prefender bir jackson dk2 gitarım var üzerindeki manyetikler Duncan Design. Humbucker güzel fakat single lar distortion tonunda dip ses yapıyor. Oyüzden single ları değiştirmek istiyorum. Shr1 Hotrails düşünüyorum. SL59-1 da olabilir ikiside single görünümlü humbucker manyetikler. Hangisini orta pozisyona hangisini neck için önerirsiniz? Birde sanırım bu manyetikler hb olduğu için artık distortion tonlarında dip ses problemi yaşamam? Çünkü en alt bridge pozisyonunda hb olduğu için böyle bir sorunum yok sadece single larda var yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler

(edit:
ayrıca bridge manyetiği içinde tavsiyede bulunursanız yakın zamanda onuda değiştiricem. Onun içinde yine seymour duncan ın TB-12 Screamin Demon modelini düşünüyorum. Metal tonları almak için (metallica nın parçalarındaki riffler gibi) ve sololarda olabildiğince uzun sustain olmalı ssiz ne tavsiye edersiniz?

köprüye x2n al bidahada manyetik munyetik derdin olmaz:).

önceki ibanez 1570 gitaırmda x2n vardı onuda denedim ama ne biliim sanki duncan lar daha geniş ton yelpazesine sahip gibi x2n varken hiç tam anlamıyla kullanamamıştım hep orta ve körüyü beraber kullanıyodum 4.pozisyonda o yüzden dimarzioda kararsızım yinede bi daha düşünücem bakalım aslında bi emg 81 de olabilir sanki köprüye

önceki ibanez 1570 gitaırmda x2n vardı onuda denedim ama ne biliim sanki duncan lar daha geniş ton yelpazesine sahip gibi x2n varken hiç tam anlamıyla kullanamamıştım hep orta ve körüyü beraber kullanıyodum 4.pozisyonda o yüzden dimarzioda kararsızım yinede bi daha düşünücem bakalım aslında bi emg 81 de olabilir sanki köprüye
boşa düşünme derim phaser, single paralel mod vssvs her özeliği mevcut ve çok yüksek çıkış :) tam senlik. eğer sert ton istiyorsan x2n den başka bişey önermem. pasif olarak. ki pasif iyi oluyor ben çok memnunum

Geri