Ds2 ---> Cs3 Ce5(ch1) Ns2

slm arkadaşlar. elimde bi ds2 var. bunun yanına cs3 ce5(ch1) ve ns2 almayı planladım. soft rock çalmak istiyorm. sizce bunlar uygunmudur yada önerebileceğiniz farklı şeyler varsa onlarda olabilir. eğer bunlara uygun derseniz 200 milyonum var. hangisini almaktan başlamalıyım ist. piysasındaki fiyatlar nedir bilmiyorm. ben balıkesirde oturuyorm burda böle şeyler yok olsa bile çok kazık. ondan dolayı ist. zuhalden kargo ile alacağım. fiyatlara ancak netten bakabiliyorm. bunları en son alabileceğim fiyatları yazarsanız kazık yemekten kurtulurum. şimdiden çok teşekkürler...

dediğin pedallar ile güzel bir setin olacak..tabiii alacağın soundu asıl gitarın ve amplin belirler.. fiyat / fayda dengesi ve bulunabilirlik açısından cs-3'e alternatif olark marsahall ed-1 olabilir, chorus olarak ce-5/ch-1 güzel bence başka şey aramaya gerek yok..ns-2 aradığına göre single coil bir gitarın var sanırım...boss olarak kullanmadım ama tonu öldürdüğüne dair şeyler duydum...bir tek ns-2'de acele etme derim ben...

Ns-2 doğru kullanıldığında tonu öldürmez.Zaten compressor ve chorus olduğu için gürültü daha da artacaktır bu nedenle ben sana ns-2 kullanmanı öneririm.Ama yok ben ds-2 nin gainini fazla açmam diyosan ns-2 ye çok da gerek yok

Boss Ds2 mükemel dir... fakat bence parametric equalizer de tavsiye ederim ve hatta Boss BLUES driver da işini görebilir crunch istersen eğer.... yine ayrıca Marshall Guv nor u da tavsiye ederim...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ok. arkadaşlar öyleyse şimdi cs3 ile ch1 kesin alınacak. ns2 ye daha sonra karar veririm. birde delay olayı war. herkez delay pedalda al diyo. ben delay pedalı geciktirme efecti olaraktan biliyorm. yani belirtilen aralıklarda ecolar yapıyor. bunun benim bilmediğim başka özellikleride mi var acep. çünkü bana göre o kadarda önemli bi olay değil bu. yani şu pink floydun another bricks in the wall şarkısının bi versiyonunun solosunda vardı sanırım. bana göre gereksiz ama millet bu kadar rabet ettiğine göre işin içinde başka bişey var demek...

birde stratman arkadaşımız iş gitarın ve anfinde bitiyo demiş buna üzüldüm çünkü doğru diyo... ben aslında anfi alacaktım ama para yetmediğinden pedallara yöneldim. bende şimdi bi squier kore strat ve washburn 12w anfi var. anfim bi marshallın yerini asla tutamaz ama ev için beni idare etmez mi ya... yani clean tonda sesi fena değil. bu efectleri aldığımda daha iyi olmaz mı... ayrıca bu kararı alırken stüdyo faktörüde etkili oldu. alacağım anfiyi stüdyoya taşıcak halim yok ama stüdyoda birinci sıradaki ihtiyaç efect pedalları olduğundan anfiyi erteleyip pedallara yöneldim. acep doğrumu ettim...

aman diyim hocam uzulme..studyo agirlikli dusunuyorsan bence dogru yoldasin...evde calismak icin ufak bir anfi her zaman is gorur..

hellhound dogru kullanilinca demis ama aciklamamis....sana yardimci olmasi icin aciklamasini rica edelim o vakit...ben bir kac kez denedim ama gerek duymadigim icin almadim onun icin ne desem bos yani....bak dene...isine yarayacak gibiyse daha dogrusu elzem birsey olduguna (diger pedallar ile)karar verirsen al derim...ama senin yerinde olsam ( ne tarz caldigini bilemiyorum) oncelikle en azindan gitarimin en cok kullandigim manyetigini degistirirdim (bridge veya neck)...inan ki fark buyuk olacaktir. ozellikle single boyutunda olan hum cancelling denen tarzdaki manyetiklere yonel ( orn. symour duncan jb jr. veya hot rails gibi)...bu senin gurultu problemini bayagi kesecegi gibi squier stock manyetikleri ile mukayese bile kabul etmez ton acisindan.

delay icin de bence acele etme...mumkunse bir magazada dene...caldiginiz tarz icinde yeri varsa al..benim pedal setimde delay var ama en az kullandigim pedal oldugunu soyleyebilirim... yani olmaaaaaaaz degil...her yigidin yogurt ile iliskisi ayni olmuyor yani...

umarim yardimci olabilmisimdir...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
çok sağol stratman... gerçekten çok faydalı oldu. şu pedallardan sonra manyetik işinide düşünim bi. zaten ben hep strat kullanacağım için alırım en iyisinden ondan ona aktarırım squierden mexico strata ondanda american strata aktarırım : ))) gerçi les paullerede sıcak bakıyorm. ama les paul alcak olsam bile yinede evde bi stratımında olması gerek : ))

Açıklayalım o zaman :) Ns-2 yi sacedece dip gürültüsünü engellemek için kullanacaksan hergangi bir ton kaybına yol açmaz.Zaten alette 1 mod,2 de ayar düğmesi vardır.Ben dip gürültüsüni kesmesi ve biraz da soloda başka tellerin işin içine karışmasını önlemek için kullanıyorum.Bunun için threshold u saat 11 yönünde decay i ise minimumda kullanıyorum.Yok ben sadece kesik kesik ama çok temiz ritimler çalarım diyosan threshold u max. a yakın,decay i de yine min. de kulanırsın ama solo atman nerdeyse imkansız olur çünkü aletin hassasiyetini azalttığın için pena vuruşlarını çok zor algılayacaktır.

Aslında bu yazdıklarımın baştaki sorunla hiç alakası yok ama stratman istediği için yazdım :)

yinede sağolasın hellhound. eğer bir gün olurda bi ns2ye sahip olursam dediklerini uygulayacağım : ))

arkadaşlar ben tam chours almaya karar vermiştim. bugün konuştuğum bi arkadaşta overdrive önerdi. ds2 nin yanına iyi bi overdrive alınıp hoş tonlar yakalanabileğini söyledi. valla şu pedal almaya karar vermek gerçekten çok zor bişey... kafam çok karışık... bu konuda bi fikri olan var mı acep...

Tarz konusunda bilgi verirsen daha iyi yardım edebileceğimizi umuyorum.Ds-2 yi overdrive ile bağlarsan oldukça sert tonlar elde edebilirsin.Ama ben olsam ds-2+od yerine ds-2+ge7(eq padalı) yi tercih ederdim.Böylece sesin karakteriyle daha kolay onyayabilirsin

cs-3 tam olarak ne işe yarar biraz açıklayabilirmisiniz.. burda görünce merak ettim..almayı düşünüyorum ama hiç denemedim görmedim.. cpmpressor+sustainer olduğunu biliyorum o kadar. ben gerektiğinde tonlarımı yumuşatmak gain i yüksek ama sert olmayan tonlar almak istiyorum.. bu arada korg ax1500g kullanıyorm

CS-3 , Boss'un bir compression (sıkıştırma) pedalıdır...Çok yaygın bir pedaldır compression pedalları arasında... Fakat benim elime henüz geçmedi bir tane..

AX1500g gibi bir dijital işlemciden ana tonlarınızı alıyorsanız, pek bir işe yaramaz.. Çünkü o alette clean tonlar zaten compression'dan geçer.. Distortion ve overdrive karakterli olduğu iddia edilen sesler ise zaten doğası gereği compressed'dir... Ayrıca compression efektinin sinyali üstten yontması yüzünden alttaki gürültüleri öne çıkarma gibi bir de dezavantajı vardır.. Dolayısıyla distortion ile birlikte compression kullanmak pek fazla insanın tercih edeceği bir şey değildir..

Gain'i yüksek ama yumuşaktan benim anladığım daha vintage daha sıcak tonlardır ki simulatörler bu konuda pek başarılı olamazlar..

Hatta distortion benzeri analog pedallar da bu karakterde ses üretmezler.. Çünkü onlarda sesin o karakteri clipping (üstten direk kırpma) şeklinde üretilir.... Size gerekli olan şey overdrive esaslı bir pedal veya daha iyisi (zaten overdriven sesler üreten) çok katmanlı bir gain stage'e sahip bir amfidir... O dediğiniz sesi eğer doğru tahmin ediyorsam, ancak bu ikisinden alabilirsiniz....

Ben daha driven, daha dolu dolu, akıp giden bir ses istiyorum diyorsanız, bir de fuzz pedallarına bakın... Zaten korg'daki fuzz simulatörü o sesin karakteri hakkında biraz fikir verir... Tabi ki onun analog uygulaması daha az harsh (Türkçe karşılığını düşündüm düşündüm, akılma gelmedi) bir ton vermekte..

Geri