Yırtık Uçurtma

yeni albüm

Arkadaşlar yeni albümünüzü aldım .çok beğendim
ağzınıza yüreğinize sağlık
harika olmuş
ayrıca kral tv de klibinize rasladım
çok iyi olmuş
yürüdüğünüz çizgiden şaşmamanız beni çok sevindirdi
sizin gibi gerçek sanatçılara ihtiyacımız var
sevgi ve dostlukla

yırtık uçurtma seven eskişehirli ve istanbullu arkadaşlarımıza müjde :) yırtık uçurtma'nın önümüzde günlerde gerçekleşecek olan konserleri şu şekilde:

20.01.2006 Hayal Cafe Delmar / Eskişehir

21.01.2006 Passaj / İstiklal Cad. Rumeli Han C Blok Beyoğlu / İSTANBUL

istanbul ve eskişehir dışında olup da yırtık uçurtma'yı canlı canlı dinlemek isteyen sevenlerine de bir müjde :)

yırtık uçurtma dream tv'de yayınlanan yuxexes programının yarınki (yani 18.01.2006) programına konuk olarak katılacak :)

yırtık uçurtma'yı; -gerçi kral tv'de her gün görüyoruz ama :)- canlı yayında görmek isteyenlere önemle duyururum :D

Yırtık ucurtma

Dream tv-Yuxexes 'te canlı performansları cok keyifliydi. Programda son albumleri olan yırtık uçurtma-2 'den cover yaptıkları bir calısma sorulmustu cevap Üç Hürel den "Ask Davası" mıydı? Neyse yarın Eskisehir konserinde gorusuruz..:)

yırtık uçurtma'nın 21.01.2006 tarihinde istanbul'daki programında bir değişiklik söz konusu. yeni mekan ve ulaşım bilgileri aşağıdaki gibidir:

Hamam Beyoğlu - 21.01.2006 saat 22:00

İstiklal Cad. Bahçeli Haman Sok. No:3 Beyoğlu İSTANBUL

Rezervasyon için (+90 535 355 2617 Hakan Bey)

salonun krokisi:

hamamkroki.gif

sevgiler...

anadolu rock olayının cılkının çıktığı dönemde iyi bir soluk oldu bu grup...ben yüxexeste de beğendim performanslarını...samimi geldiler daha çok :) (anadolu rock yapıyorum diyenler artık samimi gelmemeye başlamıştı bana)
özellikle ilk albümleri çok hoştu...dinlenmeli...

YIRTIK UÇURTMA KONSERİ 15 NİSAN

Yırtık Uçurtma Passage Live’da...

Anadolurock tarzındaki farklı ve sağlam duruşu ile tanınan Yırtık Uçurtma, 15 Nisan’da Passage Live’da sahne alacak. Grup "Yırtık Uçurtma" ve "İki" adlı albümlerinden sevilen şarkılarını çalmakla birlikte geçmişten günümüze Anadolu Rock tarzının en beğenilen örneklerini kendi düzenlemeleriyle dinleyiciyle buluşturacak.

Tüm Anadolurock severlerle konserde görüşmek üzere..

Yer: Passage Live - İstiklal Cad Rumeli Han No:26 C Blok Kat:2 Beyoğlu İstanbul
Tarih: 15 Nisan 2006 Cumartesi
Saat: 22:00
Giriş + 1 Yerli İçki: 10 YTL

Yırtık Uçurtma Röportaj Radikal-08.04.2006

08.04.2006 günü (yarın) Radikal Cumartesi Eki'nde Yırtık Uçurtma röportajı yayınlanıyor.
Bilgilerinize..

Yırtık Uçurtma Röportaj (Radikal 08.04.2006)

Yırtık Uçurtma rüzgâra karşı!

Yırtık Uçurtma, artık gençlerin çoğunun popüler müzik dinlediğini,
konserlerine gelenlerinse biraz 'eski kafalı' olduklarını söylüyor.

Uzun bir aradan sonra ikinci albümü İki'yi yayınlayan Yırtık Uçurtma'yı
tekrar müziğe döndüren Erkin Koray'ın 'Part time müzik olmaz,' lafı olmuş.

"Her gün yeni umutlarla uyanıyoruz; ölümlerin, açlıkların, savaşların
olmadığı, sokağa çıktığımızda gülen mutlu yüzler görmenin umuduyla...
Güzellikler paylaştıkça çoğalır. Zamanla görüyoruz ki daha çok insana
ulaşıyoruz ve.. (devamı http://www.radikal.com.tr/ek_haber.php?ek=cts&haberno=5725 adresinde)

Harika bir konserdi.. ne kadar olsa o kadar az aslında.. Yırtık Uçurtma konserleri 3 günlük tek grupluk festival şeklinde düzenlense süper olur : )

www.yirtikucurtma.com konuk defterinden konserle ilgili bir kaç yorum:

"Yırtık Uçurtma 15.4.2006 Passage Live konserin de sevenLeRi iLe bi kez daha saLLadı Taximi,saLLamak da neymiş!!! BeyoğLu semaLarından öööLee bi süzüLdü ki yeri göğü inLetti(k) ortaLığı yıktı(k) bizi bizLerden aLarak yürekLerimize dokundu...Önce DumanLı DağLar iLen açtı MutLu ve sonrasında daha nLer nLer :)) OnLar uçtu arkaLarına bizLeri de takaraktan, süzüLdük gökLerde hiç durmaksızın; yok be abi yok, böyLe de çaLınıp söyLenmiz ki, bu da yapıLmaz ki bizLere!...Yırtık Uçurtmam; sEn uçtukça biz de hep yanındayız, hEp uç ki bizi de mutLu et :)) Başta Yaren oLmak üzere performansLarı iLe yüreklerimizi titreten Yırtık Uçurtmamızı bi kez daha seLamLıyorum, sevgiLerLe..."

Erdinç Aslan
16.04.2006 11:48

"Cumartesi geceki konser çok güzeldi. Bu şekilde bir çok şarkıyı yorumlarınızla güzelleştirdiğiniz için sizi tebrik ediyorum. Özellikle "Yekte" de ve Gitar-Bateri arasındaki karşılıklı "konuşma"da çok eğlendim. :) Şenel Abi'yi özel olarak tekrar tebrik ediyorum. "

Yamaç Kaya
16.04.2006 20:59

"Passage Live konseri gerçekten çok iyidi. Hiç bir konserde bu kadar eğlenmemiştim. Konserin sonunda Yaren ayın 26sında stüdyo Livedayız dedi ama internette bununla ilgili bir şey bulamadım. Yanlış anlamış olabilir miyim?"

Fatih Arslan
16.04.2006 21:58

Yırtık Uçurtma 26 Nisan'da Studio Live'da

Yırtık Uçurtma, 26 Nisan'da Studio Live'da sahne alacak. Konserde grubun Yırtık Uçurtma ve İki adlı albümlerinden sevilen şarkıları ile birlikte geçmişten günümüze Anadolu Rock tarzının en beğenilen örnekleri sunulacak.

Tüm Anadolurock severleri konsere bekliyoruz.

Yer: Studio Live - İstiklal Cad. Sakızağacı Cad. Büyük Bayram Sokak No:1 Kat:3 Beyoğlu İSTANBUL

Bilet: 10YTL

Biletix'ten bilet satın almak için tıklayınız:

http://www.biletix.com/live/wtsevent.php?Eventcd=GSLG2