Boss Gt-8

Fiyat anormal düşük gerçekten buna laf edicek adamın alnını karışlarım, ciddi düşük fiyata satıyorsun... Üzüldüm aslında neyse hayırlısı almayı düşünen varsa hemen atlasın bence, bu fırsat gelmez herzaman...

Siz onu bunu geçinde bu işin uzmanları. Hadi bilgilerinizi dökün ortaya.
Bu alet stüdyoda çok ciyaklıyor. Sizden püf noktalarını bekliyorum dip gürültüsü ve gereksiz vınlamaya engellemek için. Amfi seçiminden kablo bağlamaya kadar önerileriniz nelerdir, ne değildir? Bu kadar kilogramına kadar bilindiğine göre bunlarda biliniyordur değil mi :D ?

Kimse yazmamış ben bahsediyim bu konuda biraz:

1.si En önemli faktör kullandığın elektrik tesisatını topraklı olmasıdır! Eğer topraksız bir yerde çalıyorsanız yandınız! Çok fazla dip gürültüsü oluşacaktır, hatta bu yüzden bir arkadaş GT8 ini satmıştı...

2.si GT8 hassas bir alet, bazı yabancı forumlarda okuduğuma göre yüksek güçle çalışan başka aletlerle aynı prize takıldığında (diyelim pirizinizde buzdolabı, bilgisayar, müzik seti var birde gt8 taktınız) alet bu durumdada dip gürültüsü yapabiliyormuş...

3.sü Aletin çıkışı güçlü olmasının yanında "Yüksek Gainli" amfi ve distortionları birarada kullanmakta "vınlama" diye tabir ettiğimiz olayı yaratabiliyor ki bugüne kadar çok kişi aynı şikayetini belirtti...

4.sü olabildiğince kalietli jacklar ve kablolar kullanın aletten randımanınız full olsun...

Birde isteyen "4 Cable Method" kullanabilir. GT8 ile beraber Amfinizdende maximum performans almak istiyorsanız bunu kullanın derim şöyle uyguluyorsunuz:

Gitar->GT8 "Input" / GT8 Ext Loop "Send"->Amfi Effects "In" / Amfi Effects "Out"->GT8 Ext Loop "Return" / GT8 "output"->Amfi "In"

Herkese selamlar.Boss gt-8 i kullanmaya yeni başladım.Kitapçığı pek yardımcı olmuyo doğrusu.Çoğunlukla deneme yanılma metodu ile ilerlemeye çalışıyorum.
Boss gt-8 in kullanım kılavuzunu Türkçe'ye çevirmiş hayırsever bir vatandaş var mı acaba ?? ve ya Türkiye'den alındığında verilen kitapçık Türkçe mi oluyo???

Benim bi sorum daha olacak.
Audioslave' in Like a stone şarkısının solosundaki efektin adı neydi?(pitch shift falan mıydı?) :?:
O efekti gt-8 de oluşturmaya çalışıyorum fakat efekti exp pedala atayamıyorum. :idea:
Yardımcı olursanız sevinirim ....

Saol Megadeath.Evet whammy di ama gt-8 de nasıl yazıcam o tonu bulamadım bi türlü
Efektler listesinde whammy yok.Onun da esası pitch shifter dı galiba.Pitch Shifter'ı da exp pedala atayamadım..
Umarım anlatabilmişimdir derdimi :)
Boss gt-8 i daha önce alıp ta bu efekti yazmayı bilenler bana yardımcı olurlar umarım

GT-8 alıp, active monitore baglarsam ses kalitesi nasıl olur? Monitor active olunca miksere gerek var mı? Ev icin optimum ses alabilmek istiyorum da. Gitar amfisine girince eq flat de olsa seste "coloration" oluyor bi de amfi modellemeleri arasında ses duzeyi farkı oluyor. Kısaca GT-8 avtive monitor kombinasyonu nasıl olur. Tesekkurler.

GT8'e midi ile patch yüklemeyi bir türlü başaramadım. Yardımcı olabilir misiniz?

---------------

Ok. Hallettim. Sorun kablodaymış. Pardon... :oops:

ya ben yeni aldım henüz gelmedi bi 10 günü fln var ama kafama takılan bişey var şimdi ben gt-3 kullanırken gt manager diye bi program kullanırdım patch amaçlı. acaba gt-8 in kutusundan bu tarz bi program cd si falan çıkıyomu? gt manager gt-8 i desteklemiyoda.

offspring32 demiş ki:
Benim bi sorum daha olacak.
Audioslave' in Like a stone şarkısının solosundaki efektin adı neydi?(pitch shift falan mıydı?) :?:
O efekti gt-8 de oluşturmaya çalışıyorum fakat efekti exp pedala atayamıyorum. :idea:
Yardımcı olursanız sevinirim ....

pedal Bend olması lazım
digitechle isim kavgası olmasın diye pedal bend demişler

pisuvardaki_izmarit demiş ki:
ya ben yeni aldım henüz gelmedi bi 10 günü fln var ama kafama takılan bişey var şimdi ben gt-3 kullanırken gt manager diye bi program kullanırdım patch amaçlı. acaba gt-8 in kutusundan bu tarz bi program cd si falan çıkıyomu? gt manager gt-8 i desteklemiyoda.

Yok hocam içinden herhangi bir program çıkmıyor, ama hayırsever yabancı arkadaşların geliştirdiği çok yararlı programlar var msn den benimle irtibata geçersen hepsinin linklerini yada programların kendilerini yollayabilirim...

Geri