Boss Gt-8

merhaba arkadaşlar benim yeni bi sorunum var.bunu sizlerle paylaşayım dedim ..bilgilerinizle bana faydalı olursanız çok iyi olucak.. sorum yeni amfi aldım marshall mg100dfx tabi anfiyi yeni aldığın için hiç bilgim yok gt 8 bağladım ama aldığım tonlar cok kötüydü normalde direk mixsere giriyordum tonlar iyidi bu şekilde kullanıyordum gt 8. ama gt 8 amfiye bağladıktan sonrs tonlar cok değişti bu sorunu nasıl cözebilirim tşk.. :?:

murat_72 demiş ki:
merhaba arkadaşlar benim yeni bi sorunum var.bunu sizlerle paylaşayım dedim ..bilgilerinizle bana faydalı olursanız çok iyi olucak.. sorum yeni amfi aldım marshall mg100dfx tabi anfiyi yeni aldığın için hiç bilgim yok gt 8 bağladım ama aldığım tonlar cok kötüydü normalde direk mixsere giriyordum tonlar iyidi bu şekilde kullanıyordum gt 8. ama gt 8 amfiye bağladıktan sonrs tonlar cok değişti bu sorunu nasıl cözebilirim tşk.. :?:

Tam olarak değişti derken nedemek istedin?Mesela çok tiz mi oldu seslerin?Sanırım çok büyük farklar oluştuğunda yeniden ton yazacaksın bu arada amfinin head bölümleri tamamen farklı karakterlere sahip olduğundan her amfide farklı ses alman normal.Ben de Hartke 60 watt combo amfide gt8 le hiçbir eklenti yapmaksızın harika tonlar yazdım ama marshall'a girince o kadar berbat bir tiz ses çıktıki hatırlamak bile istemiyorum.

Amfinin fx loop varsa return girişinden gir.
Eğer yoksa gt8 içinden bazı ayarlar yap
hali hazırda çıkış seçenekleri vardır belki
yoksa kabin simulatörünü falan kapatırsan daha iyi sonuç alırsın.

mesela podxtliveda combo front stack front gibi seçenekler var
bunları seçtiğinde amp ve kabin simulasyonunu kapatıyor sadece efekt ve pedal simulatörü gibi kullanıyorsun.

Fx loop varsa kesin olarak onu kullanmalısın en optimum seçenek o..

alexjimmycool demiş ki:
arkadaşlar,ben gt8 almayı düşünüyorum fakat amfim yok.ultra-g siz adam gibi ton alabilmek mümkün mü.yoksa illa utra g şart mı?
Şart değil tarz ve renk meselesi ben mid ve lead tonları sevdiğim için kullanıyorum ritm gitar ağırlıklı çalıyo olsaydım kullanmazdım ama ultra-g^siz kullanıcaksan eğer patch levelleri tutabildiğin kadar düşük tutmaya çalış yoksa ses çok daha çabuk bozuluyor.

ya cewabı belkı bu 60 sayfadan bırınde yazıodur ama usendım ya benım sorunum istedıım tonu ayarlayamıorm yada hazır olan tonlar istedıım gibi deısmıo yani hazır tonun ustune distortion actıımda garip dip sesleri verio alet sıfırdan ton yaratabılme gibi bi ozellıı war mı bu aletin eger warsa nasıl yapılıo hatta opeth tonları yakalamanın tuyolarını bılen arkadasların ö.m lerini bekliyorum!

tabiki var.1.patch den sanırım 35 yada 36 ya kadar olan patch lerin üstüne ton yazabilirsin.36 dan soraki patchlerin üstünde değişiklik yapamazsın.aletin manuel i varsa birazda ingilizcen varsa çözebilirsin.manuel e bi bak derim.

ya benıkm sorun ustune yazdıımda tonu acaip dip gurultu gelıo cok daılıo ses yanı o yonu sılıp 0 dan ton yapılabılır mı o gurultu cok rahatsız edıcı

Stormcrow demiş ki:

bunları seçtiğinde amp ve kabin simulasyonunu kapatıyor sadece efekt ve pedal simulatörü gibi kullanıyorsun.

dostum inputan giriyorum direk sesler cok tiz cıkıyor.. fx ruturn girişi var bide böyle deneyeyim bakalım artık..gt 8 fx ruturn girmelimiyim yoksa inputamı :?:

murat_72 demiş ki:
Stormcrow demiş ki:

dostum inputan giriyorum direk sesler cok tiz cıkıyor.. fx ruturn girişi var bide böyle deneyeyim bakalım artık..gt 8 fx ruturn girmelimiyim yoksa inputamı :?:

fx returnden bide cd-in den dene.

Bundan önceki 60 sayfayı okumak zorunuza gitmese çok şeyler öğrenirsiniz...
lakin çoğu kezsöylendi fx ten gir cd in den stero gir diye.Dip gürültüsü sorunuda aynı şekilde soruldu her türlü kombinasyon denenip. Tavsiyem okuyun 60 sayfayı. gerçekten güzel bilgiler var. Ki bence gt8 almadan önce mutlaka 50 sayfa okunmalıydı. Neyse faydalı bilgiler var.. ansiklopedi mubarek.

alexjimmycool demiş ki:
kelle demiş ki:
ultra g sizde olur. çunku ultra g siz kullanan milyon tane adam var. gt8 le normalde de adam gibi ton alırsın zaten. Eğer seslerde gürültü falan hissedersen ultra g öneririm ben kendi adıma. ama ben bu gun en kral prosesorude alsam ultra g ile kullanırım.

*peki hocam...bu ultra g ile kullanılması gereken kabloyu nerden temin edebilirim. ve ultra g nereye bağlanacak. gt8 den önce mi sonra mı?
*ayrıca forumun çoğunu okudum..ve bazı arkadaşlar iki adet ultra g kullanıyor.bunun nedeni stereo ses elde etme isteği mi? ve tek ultra g benim işim i görür mü??

*bi sorum daha olacak arkadaşlar...bende cort X9 var ve en iyi tonu elde etmek istiyorum.ki mixere falan girdiğim de de ufak bi ayarla evdeki tonları yakalamak benim istediğim.bu gt8 sansamp classic le nası bir performans verir?gerçi baya pahalı bir setup olur bu.mutlaka sans amp iyi bir ton verecektir fakat bunun ultra g ile arasında ne kadar fark olur??

*son bir soru...bu gt8 de hafıza pili diye bir olay varmış ve o pil bitince bütün tonlar siliniyormuş...o pili türkiyede nerden edinebilirim?

teşekkürler şimdiden...

Hafıza pili olayı hurafe olmuş resmen zaten ne zaman çıktı ki GT8 pili bitsin...Kafanı takma.

Çift ultra-g kullanan da benden başka yok sanırım o yüzden üzerime alındım =) Mono çıkarsan tek ultra-g'de işini görür benim iki tane kullama amacım stereo delay,compressor,GT8'İn dual COSM AMP yani sağdan farklı karakterde distortion soldan farklı karakterde distortion veya sağdan clean soldan drive gibi özellikleri kullanabilmek için ama en önemlisi Delay ama öle dinleyicinin hissedebilceği birşey değil daha çok hissiyatla alakalı.

Bunun dışında sansamp gt2 ve ultra-g ile çok iyi bir ton alacağından hiç şüphen olmasın çünki gt2 drive özelliği verirken amfi simülasyonu da sağlıyor ultra ise kabin simülasyonu sağlıyor.Toplamda çook iyi bir kafa kabini çok iyi şekilde mikrofonlamışsın gibi bir ses elde edersin hemde çantanda taşıyabilceğin kadar aletlerle ;) sansamp classic için bişi diyemicem tabi.

halilpazarlama demiş ki:
arkadaşlar izmirde olupta bana gt 8 hakkında yardım edecek birileri varmı.1 aydır kullanmama rağmen istediğim drive tonları yakalayamadımçne kadar yazı okudunsa fayda etmedi.yada glam için alabileceğim tonlar hakkında bilgi verebilirmisiniz.ibanez rgr 480 ve behrinder gx 212 kullanıyorum.izmirde olupta bana göstere göster dostum bu alet şöyle şöyle kullanılıyo diye yardım edecek birileri varmı.msn den yardım da alabilirim.iyice fakir babalığı yaptım :) .ayrıca 4 kablo methodunu uygulayan birileri bana yardım edebilirmi.samplelarda dinlediğim tonları yada yakının yakalayamıyorum
haftaya stüdyom var skidrow mötley çalacağız.elemanlar demesin bumu gt8 8O yardım yardım bi bira ısmarlarım :)

Ben İzmir'deyim ama klip çekimi için İstanbul'dayım şu anda ama iyi haber ise bu akşam İzmir'e geri dönüyorum =) İstediğin zaman cumartesiden itibaren haberleşerek buluşup yardımcı olabilirim sana.Biramı alırım yanlız söliyim :D ;) Daha önce de Denizli'den bir arkadaş getirmişti GT8'ini bana ciddi farklar yaratmıştık.

murat_72 demiş ki:

CD-In veya ona benzer bir giriş olması lazım önpanelde ama 100dfx'lerde nereye koymuşlardır bilmiyorum o yoksa Emulated-IN gibi bir girişte olabilir ordan girmeyi dene GT8'i birde GT8'in outputunu line olarak ayarla.Eğer böyle bir giriş yoksa FX return'den girmeyi dene GT8'i ama CD-in veya Emulated-In gibi birşeyin kesinlikle olması gerek çünki bende GT8 için ilerde 100DFX alıcam.

seek_the_red demiş ki:
selamlar bi sorum olcak.low frequency ve high frequency gitar tonuna nasıl bi etki yapıyo?yani bunlar bas ve treble la alakalımı?prosesörün manuelinde yazıyo ama çözemedim.
Low, bass High, tiz frekansları kontrol etmeni sağlar.Fakat yanında mid olursa mesala Low-Mid gibi bu bass değildir, bu Mid frekansının bassıdır.

DreamofStyks
vallaha yardım etsen iyi olur dostum.bu arada patchleri manuel olarak oluşturmaya başladım.midi portunun 65 dolar + kdv olduğunu öğrenince.(gerçi bu trigon fiyatı :) )
msn i yazıyorum açık genelde bütüngün ([email protected])
bi uğrak atalım dicem ama clup oldu orası artık.Biranı aldın bil.
Bu arada gt8 in sample videosunda iki tane roland kullanılıyordu şimdi benim üzerinde 2x60" behringerim var.bundada a ve b kanalları girişi var.acaba 2 hoparlöre ayrı ayrı videodaki gibi clean ve dist. verebilirmiyim.deneyen bi arkadaşımız varmı.
(yav bi vito bratta , chris oliva , george lynch tonlarını yakalayabilsem başka bişey istemiyorum , çok şeymi istiyorum , evet istiyorum )

Geri