Boss Gt-8

cavo cok dogru soylemiş. benim 3 yıldır yaptıgım tam olarak budur. internet ortamında coluk cocuk kendini bişey sanıyor. kimi dikkate alıp kimi almıcagınıza karar verirken dikkat edin(unvanı ne olursa olsun). coluğa cocuga laf yetiştirmeye calısmayın, onların seviyesine inmeyin.
yazdıklarımın bu topicle, burdaki tartısmayla bir alakası yok aslında... cavo yazınca gaza geldim. cok komik seyler oluyor bu forumda zaman zaman. faydaları daha fazla, bunlardan yararlanmak lazım.

Ortam biraz sükunete ermiş gibi, hemen kızıştırmak lazım :twisted:

Kim çevirdi bilmiyorum ama, RTA'nın açıklamasının türkçe çevirisinde yüklem eksikliğinden kaynaklanan anlatım bozukluğu var :D

Edi ile Büdü'yü de kötü şahsiyetlermiş gibi lanse etmeyin, çok severim kendilerini. Zaten GT8 karışık alet, insanlar arasına nifak sokuyor. Siz de benim gibi satın, XT Live alın, iç huzuru yakalayın :mrgreen:

Evet kaldığımız yerden devam lütfen :zombi

abi bi arkadaş bayag bi zaman önce like a stone parçası için whammy patch i yazmıştı ve paylaşmıştı..bana tam olarak o tarzda bi whammy patch i lazım ve bi türlü beceremedim..ilgilenen arkadaşlar varsa cevap bekliyorum..

outcry demiş ki:
abi bi arkadaş bayag bi zaman önce like a stone parçası için whammy patch i yazmıştı ve paylaşmıştı..bana tam olarak o tarzda bi whammy patch i lazım ve bi türlü beceremedim..ilgilenen arkadaşlar varsa cevap bekliyorum..

http://www.thestompbox.net/patches/gt8/JSSearchingPS.syx

Genel olarak Satriani'nin kullandığı Whammy tonlaması; EXP PEDAL SW'ye atanmış sanırım biraz yüklendiğinde ON oluyor yani yada MANUEL'den FX2 ile kendin yapabilirsin yada belkide direk ON olarak geliodur hatırlamıyorum tam.

Yanlız Like a Stone'da delay'da çok önemli bir yer tutuyo o yüzden bu patch'de ki delay ile biraz oynaman gerekebilir yanlış hatırlamıyosam şarkıyı dinleyip tele vurduğunda delayın sesinin ne kadar geç geldiğini aklında tutup GT8 ile TAP tuşu yardımı ile veyada milisaniye ayarıyla oynayıp tutturabilirsin ama genel olarak Like a Stone delayi FeedBack'i uzun olmayan ama Delay Leveli %80 falan olması gerekiyor.

cavernosum demiş ki:
Ortam biraz sükunete ermiş gibi, hemen kızıştırmak lazım :twisted:

Kim çevirdi bilmiyorum ama, RTA'nın açıklamasının türkçe çevirisinde yüklem eksikliğinden kaynaklanan anlatım bozukluğu var :D

Edi ile Büdü'yü de kötü şahsiyetlermiş gibi lanse etmeyin, çok severim kendilerini. Zaten GT8 karışık alet, insanlar arasına nifak sokuyor. Siz de benim gibi satın, XT Live alın, iç huzuru yakalayın :mrgreen:

Evet kaldığımız yerden devam lütfen :zombi

hehehe haklısın vallaha hocam.ben hem taşımaktan sıkıldım hem ton yazmak için saatler harcamaktan.:D en kötüsü taşımak istanbulda sabah trafiğinde tıklım tıklım otobüste çekilmiyor.:D bende satıyorum yerine pod 2.0 aldım.:D ohh mis gibi 2 düğme çevir tamam.en azında kolay yaa.hep söylüyordum gene söylüyorum.gt-8 in efectleri kaliteli pod un ise kabin ve anfi simülasyonlar.şu an iki aletten elimde onun için farkı görebiliyorum.efect kullanan gt-8 den şaşmasın.ama benim gibi müziğinde sadeleşmeye gidenler pod alsın derim.kib.koaly gelsin.müzikle kalın.:D

murat_72 demiş ki:
arkadaşlar yaw benim gt8 tab tuşu sürekli yanıp duruyur neden acaba bilen varmı?
O delay süresi ile ilgili bir ayar yanıp sönmesi gerek zaten iki delayın arasındaki süreyi o yanıp sönme hızına göre yapıyorsun sanırım Tap ile pek ilgilenmediğim için tam bilmiyorum ama mesala iki kere hızlı bastığında o tuşa daha hızlı yanıp sönmeye başlar uzun aralıkla iki kere basarsan o aralıkta yanıp söner bi sorun yok yani merak etme.

murat_72 demiş ki:
arkadaşlar yaw benim gt8 tab tuşu sürekli yanıp duruyur neden acaba bilen varmı?

senin ayarladığın master BPM e göre
örneğin şarkının temposu 90 ise o metronomda yanar söner dolayısıyla
delay time ona göre ayarlanır

Tap: iki vuruş arasındaki tempo süresini hesaplayan bir fonksiyondur.
Örneğin CTRL pedalı Master BPM ya da Delay Tap için assain edersen ayağınla tempoyu bastığın iki vuruş süresini hesaplar ve delay time olarak hesaplayıp delayı şekillendirir.

milisaniye olarak kontrol etmek istersen delay fonksiyonunu "ms" konumunda tut.(bu drumda yanıp sönmediğini farkedeceksin)

örneğin ben CTRL pedala master BPM assain edip
Phase+delay+flanger+univibe+chorus fonksiyonlarının rate ve time değerlerini kontrol ediyorum bu sayede stomp box mantığıyla manuel modda
tek bir patch ile sahnede 35-40 şarkı çalıyorum

slmlar,bende creative 5+1 ses karti ve gt8 var pedali bilgisayara baglayinca mono ses aliyorum ses kartimdada tek line-in var,nasil stereo ses alabilirim acaba bi yolu varmi?yardimci olursaniz sevinirim..

utku7 demiş ki:
slmlar,bende creative 5+1 ses karti ve gt8 var pedali bilgisayara baglayinca mono ses aliyorum ses kartimdada tek line-in var,nasil stereo ses alabilirim acaba bi yolu varmi?yardimci olursaniz sevinirim..

Y kablo yapabilirsin yada yaptırabilirsin.
Bir tarafı 2 adet gitar jack olacak bunu gt8 in her 2 çıkışına bağlayacaksın. Diğer tarafı da stereo olan gitar jack şeklinde yapmanı tavsiye ederim. Bunu da küçültücü adaptörle kualklık çıkışına çevirip pc ye girebilirsin.

outcry demiş ki:
dynacord mixere direk giriş yapan var mı boss ile?? powermate 1100a yanılmıyorsam.. ya ben bir türlü tatmin olamadım ya...

direk sisteme girdiğinde iyi sonuç veremiyor bu alet malesef. bende Mixer kullanıyorum evde kullanırken Di-box ya da Bir kabin sim olmadan başarılı değil

Evet illaki bir di box, ve bence bu dibox ultra g olmalı kabinde aradan çıkmış olur böylelikle.
Ama değişik mixerlerde değişik sonuclar gösterebiliyor.Bir keresinde Mixerde di box olmadan da gayet güzel tonlar elde etmiştim. Ama fazla efekt kullanamıyordum. Kullanınca dağalıyor her bişey.

abi bitane ultra g yaktım...1 tane daha mı yani...nasıl yanar onuda anlamadım ya...hade hayırlısı..bu arada ultra g den daha iyi sonuçlar verebilcek bi öneri var mı?

bunun ultra g den farklı artıları eksilri nedir sence peki dream??? bi fikrin var mı...alıcam tekrar bi kabin simülatörü ama işte ultra g den sougun bi kere yandıgı için..malum kıbrısın elektrikleri problem..bossum yanıcak diye 3.5 atıyorum zaten..bu arada bossu mu korumak için. yüksek voltaj veya düşmelere karışı bi akım kontrol aleti varmı ??

halilpazarlama demiş ki:
arkadaşlar boss gt8in üzerinde bağlama , bendir , sipsi simulesi varmı.kardeşim ben anadolurock yapacam ihtiyacıma cevap vermezmi bu alet :)

hiç biri yok ama biraz kurcalandığında işe yarayacak birşeyler çıkarılabilir ama senin dediklerin yok.Bendir zaten vurmalı sanırım gt-8 de hiç bir vurmalı simi yok.

Geri