Boss Gt-8

ya ben simdi gt-8 alayımmı almayayımmı??bana bu konuda yardımcı olabilecek biri varmı??çok kararsızım analog dizim hem çok masraflı hemde çok masraflı...ama digitaldede uyuz bi arkadaşım var pek sevmiyo..ne yapayım..tavsiye ediyonuzmu gt-8 i

wahchi demiş ki:
ya ben simdi gt-8 alayımmı almayayımmı??bana bu konuda yardımcı olabilecek biri varmı??çok kararsızım analog dizim hem çok masraflı hemde çok masraflı...ama digitaldede uyuz bi arkadaşım var pek sevmiyo..ne yapayım..tavsiye ediyonuzmu gt-8 i

Ne derece efektlere,parametrelere haklimsin? Ne derece gitar çalıyorsun sounduna ne derece önem veriyorsun? Analog digital ton kalite farkını ayırabilir misin ya da bu sana rahatsızlık verir mi? Processorlerle aran nasıl?

Gibi soruların cevabını bilmeden, ben onu al bunu al diyemiyorum. Güzel lambalı bir amfi al onun direvını kullan derim ama :)

Distopier demiş ki:
wahchi demiş ki:

Ne derece efektlere,parametrelere haklimsin? Ne derece gitar çalıyorsun sounduna ne derece önem veriyorsun? Analog digital ton kalite farkını ayırabilir misin ya da bu sana rahatsızlık verir mi? Processorlerle aran nasıl?

Gibi soruların cevabını bilmeden, ben onu al bunu al diyemiyorum. Güzel lambalı bir amfi al onun direvını kullan derim ama :)

bi grubum var...effect olmadan olmuyo..hem başka grupların şarkılarında hemde kendi şarkılarımızı yapacaz...analog dizim zor iş ama processorlerde karışık ama iki gitarız grupta uğraşa uğraşa öğrenecez kullanmayı..podx i çok az kişi tavsiye ediyo bilmiyom hangi mağazaya gitsem gt-8 diyo çok kararsızım gerçekten..

Burda iş parana kalıyor.

Kayıtlarla uğraşacak olsam az maddi imkan olsa v-amp 2 alırdım kendime (ki var zaten duruyor hala :) )

Canlı performans ise v-amp 2 zor iş. Efek istiyorsan daha da zor.

Efek çeşitliliği olarak gt-8'in yanına yaklaşamıyor pod... İstersen al kurtul :) ama alırsan hemen kurtulamıyorsun işte öğrenmesi kasıyor :)

vamp 2 çok digital tavsiye etmem.paran yetiyorsa güzel bi amfi(sert istiyorsan peavy daha yumuşak bişeyler istiyorsan fenderin serilerine bakabilirsin)
birde modifiyeli boss ds1 , herhangibir eq , dd3 işini görür.

Distopier demiş ki:
Burda iş parana kalıyor.

Kayıtlarla uğraşacak olsam az maddi imkan olsa v-amp 2 alırdım kendime (ki var zaten duruyor hala :) )

Efek çeşitliliği olarak gt-8'in yanına yaklaşamıyor pod... İstersen al kurtul :) ama alırsan hemen kurtulamıyorsun işte öğrenmesi kasıyor :)

Yok abi kimse almasın GT8 bundan sonra 1 kişiye bile al demicem herkes POD alsın podçulara katılın sizde milyonlarca POD'cu olsun ben 10 tane kendi tonunu kendi yazabilmeyi öğrenecek kadar azimli insanlarla mutluyum.

DreamofStyks, katılıyorum düşüncene...Nedir bu insanların gt8 den çekinceleri..Arkadaşlar bu kadar da karışık bir alet değil gerçekten.Ve biraz da başında vakit geçirince istediğiniz hertürlü tonu yakalayabiliyorsunuz.Uğraşıp ton yazmak ve kendi yarattığınız tonu çalmak çok daha keyiflidir.Tamam kabul ediyorum aleti ilk aldığınız zaman karışık geliyor ama inanın mantığını çözünce çok keyif almaya başlıyorsunuz.Ben kutunun içinden çıkan kullanma klavuzunu açıp bakmadım bile.Çünkü bu boss gt8 adına açılan 70 sayfa rahatlıkla Türkçe kullanma klavuzu yerine geçiyor.Üşenmeyin bu 70 sayfayı tek tek okuyun...Ben iki defa başından sonuna okudum ve şu anda yakalamak istediğim hertürlü tona fazlasıyla yaklaşmış durumdayım..POD hiç kullanmadığım için yorum yapma hakkını kendimde bulmuyorum fakat gerekli ayarlamaları yaptığınız zaman gt8 in drivelarının yetersiz olduğu fikrine de katılmıyorum.Kaldı ki bu biraz da elinizdeki ekipmanla da alakalıdır.GT8 gerçekten profosyenel bir alet ve gidip 200 dolarlık bir gitarla 10 wattlık bir amfiye taktığınız zaman tabi ki hayallerinizde ki tonu yakalayamazsınız...

aslında gt8 alanların yaşadıkları temel sorun gt8 ile kullanacakları ekipmanlar arasındaki uyumu optimum düzeyde yakalayabilmek.aslında gt8in kendi üzerindeki
patchler bile çok iyi.ama gt8 in ayarları roland jc-120 için ayarlanmış olarak geliyor.birde eğer tek kanalı çıkış için kullanıyorsanız (L yada R) bazı tonlardaki değişimleri farkedemeyebilirsiniz.(dual L-R mode)
gt8 i yeni
kullanmaya başladığınızda yapacağınız ilk şey kullanacağınız amfi , bilgisayar veya mixer neye bağlayacaksanız ona göre systm ve output select özelliklerini ayarlamanız gerekir.ondan sonra tonlar üzerinde ayarlama yapmanızı öneririm.

http://www.rolandus.com/Multimedia/Flash/gt8/index.html

bu adresteki videolarda ve sample lardaki tonlar gt8in fabrika ayarlarında var.bu tonların aynısını alamamanızın tek sebebi tabi elinizde çok fason bi gitar yoksa jc 120nizin olmamasıdır.burdan sonrası size kalmış elinizdeki aletlere göre ayarlamaları yapabilirsiniz.gt8 in özelliklerini anlamak için sound samplarında gt8 in üzerindeki patchlerin örnekleri var.bilgisayardan dinleyip sonra aynısını kendi gt8in üzerinde deneyebilirsiniz.

birde son olarak daha önce bi arkadaş daha söylemişti gt8 in fabrika ayarları bize yol göstermek için yapılmış.aynen katılıyorum her tonda bir özellik var.bunları kullanarak kendi tonlarımızda gt8in çeşitli özelliklerini kullanabiliriz.

DreamofStyks demiş ki:
Distopier demiş ki:
Burda iş parana kalıyor.

Yok abi kimse almasın GT8 bundan sonra 1 kişiye bile al demicem herkes POD alsın podçulara katılın sizde milyonlarca POD'cu olsun ben 10 tane kendi tonunu kendi yazabilmeyi öğrenecek kadar azimli insanlarla mutluyum.
podcular sanki kendi tonunu yazamıyor.sizin günlerce uğrastıoğınız yakalamaya claıstığınız drive ı 5 10 dakikada yazıyor podcular.ayrıca bu işten anlamayan arkadaşlar için custometone gibi bir site var.line6 edit e girip bana smoke on the water ın tonunu getir diyorsun getiriyor.bir ürünün zor olması ona üstün özellikler getirmez.coğu yeni baslayan aarkadaşa gt8 ler önerildi bu forumda sonra hepsi zarar ederek sattı gt8 lerini.

sonuc
1 insanlar kendi tonlarını sadece gt8 de değil pod xt live da da yazabilir.
2 pod un basında harcayacağınız zaman gt8 den cok daha az olacaktır.
3 pod da basarıya ulasmak daha kolay olacaktır.çünkü kullanıcı ara yüzü ve size sunduğu imkanlar en rahatıdır.
4 line6 pod xt live ı isterseniz bass pod xt live a cevirebilirsiniz.bence bu cok önemli.yada ek model pakcler yükleyip pod un size sunacaklarını arttırabilirsiniz.
5 line6 firmware updateler le pod a bedava eklentiler sunuyor.bir sabah uyanıyorum 6 ayrı wah modeli cıkmıs ve bedava.indiriyorum bilgisayara update ediyorum bundan güzeli var mı.

bu düşünceler hep kişiseldir doğal olarak.fakt söyle bir sey var.processor yada naloglarla uzun süre haşır neşir olmamıs adama da git gt8 al demek sacmalığın daniskası.adamı müzikten mi soğutmak istiyorsunuz.ben yine burada gt8 hakkında konusanların abi gt8 i satıp pod almak istiyorum forumda nasıl karsılanır dediklerini hatırlıyorum biryerlerden :) kızma serkan ama bunu dedim bana.halilpazarlama nickli harun abide lanet olsun gt8 e alcam bir gnx4 yada pod xt live deyip takaslık ilan acmıstı.sonucta satıyor olmakta aletin kötü olduğunu göstermez.sonucta bende pod xt live ımı satıyorum su an.insanlar farklı seyler istiyor.ama hiçbir zaman pod xt live a lanet olsun demedim demem.bence güzel bir processor.ama ben artık gidip lambalı bir amfi alıp sade ve güzel bir tonla gitarımı calıp bu işe devam etmek istiyorum.üzerinde kullanmadığım özellikleri olan aletleri kullanmayacağım bundan sonra.

valla arkadaşlar şöyle söyleyeyim,yaklaşık 1 yıldır gt8 kullanıyorum acıkcası pek fazla zaman ayırıpta üzerinde zaman geçiremedim ama son bir kaç aydır gerçekten zaman ayırıyorum.yakalamak istediğim tonu elde edebilmek için bazen 2 saat uğraştığım oluyor bütün parametreleri tona ekleyip cıkarttığım oluyor bunların neticesinde hangisi ton kulağıma hoş gelirse onu kaydediyor ve bazen ufak değişiklikler yapıyorum . şu an menunum gt8 den..bazen burda arkadaşlar fikielerini yazıyor boss yada pod yada başka alet...herkez boss gt8 kullanmayabilir ben mesela pod yada digitec kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım vardı ben 3 alet arasında seçim yaptım boss tonları daha naturel geldi bana boss u terçih ettim ve memnunum sizde başka pedalları terçih etmişsiniz.. ve kullanıyorsunuz neticede siz kendiniz aralarındaki farkları anlamış olmalısınız..bunun üzerine hala pod daha iyi digitec daha iyi demeye gerek yok arkadaşlar :!: müzikle kalın ;)

bence gt8 de pod xt live de türünün en iyi örnekleri.ikisindede çok iyi tonlar almak mümkün.gt8 gerçekten çok vakit isteyen bi alet.podun ara yüzü ve web hizmetleri daha iyi.gt8 çok duyarlı bi alet.en ufak ekipman değişikliğine tepki veriyor.mesela zoom kullanan arkadaşlar bilir nereye bağlarsanız bağlayın çok yakın tonlar alırdınız(gerçi hepsi fasondu ama :) gt8 in rolandın sitesindeki tonlarını incelediyseniz , analogla 1000 dolara elde edemeyeceğiniz tonları elde edebiliyorsunuz.sorun ise elinizdeki ekipmanlara göre bu tonu yakalamak.pod burda daha kolay.ekipmanlar arasında fazla fark yaratmıyor.bu açıdan stüdyo , konser , ev arasında fazla ayarlama yapmanız gerekmiyor.gt8 ise çaldığınız yere göre ayarlarda uğraştırıcı bir emek istiyor.bu açıdan bu işe yeni giren birine gt8 önermek cinayet olur :) adamı müzikten soğutur.yada benim gibi bütüngün çalışan insanlar açısındanda aynı.vaktiniz yoksa gt8 size göre değil.ama ben müzikte en ince ayarları yapıcam herşey kontrolümde olsun 2,5-3 saatte bi ton yazarım diyorsanız gt8 i derdetmeden alabilirsiniz.bu işlerde yeniyim yada vaktim yok diyorsanız uzak durun.

Boss gt -8 Digital Out

slm.gt-8 digital out kablosunu bursada nereden ve ne isimle sorarak alabilirim.
birde boss di-1 direct box almayı düşünüyorum gt-8 ile birlikte kullanan varsa yorumlarını alabilirmiyim.

Re: Boss gt -8 Digital Out

savasokan demiş ki:
slm.gt-8 digital out kablosunu bursada nereden ve ne isimle sorarak alabilirim.
birde boss di-1 direct box almayı düşünüyorum gt-8 ile birlikte kullanan varsa yorumlarını alabilirmiyim.

Digital out için ses kartında eğer spdif in varsa, "iki ucu rca kablo" diye sorabilirsin. RCA uç hani şu vcd'lerin video line vs girişlerinin olduğu. Ben aldım rahatım ama digital outu di box'a bağlayabilir misin o konuda bir fikrim yok :S

Geri