Boss Gt-8

scalloped demiş ki:
gt6 var bende hemen hemen aynı zaten girişleri çıkışlar mg100 amfim var marshall gt6çıkışını direk input haricinde,nerelere girebilirim..

GT-6 çıkışını amfinin return kısmına da girip power amfisini kullanabilirsin sadece. Amfinin preamplisini iptal etmek istiyorsan. Bir de önceki sayfalarda 4 kablo metodu diye bir şey var, ona da bak...

Evet, sol out sanırım mono olmalı. Yani gt-6'nın sol çıkışını amfinin returnüne gireceksin. Ama ses bir anda çok fazla gelebilir gt-6'dada var mı bilmiyorum ama outputların orda bir output level olmalı ilk bağladığında onu kıs istersen :) Çünkü returndan girdiğinde preamplinin üzerindeki volume tuşları işe yaramayacak..

scalloped demiş ki:
gt6 var bende hemen hemen aynı zaten girişleri çıkışlar mg100 amfim var marshall gt6çıkışını direk input haricinde,nerelere girebilirim..

return send , cd in yada aux girişinden girebilirsin.böylece amfinin preamfisini kullanmamış olursun.volume dahil olmak üzere herşeyi gt6 üzerinden kumanda edersin.ben gt8 in left ve right çıkışlarını ikisinide amfinin arkasındaki return send girişlerine takarak kullanıyorum.doğrudan inputtan girmek cleanlarda güzel sonuçlar veriyor ama drive tonlarda amfinin preamfisi gürültüyü arttırıyor.birde inputtan sadece tek kanalını kullanabiliyorsun gt8in.efektlemede iki kanalın kullanımı çok daha iyi sonuçlar veriyor.tabi bunlar benim fikrim ve zevkime göre.

Abi şimdi tamam da stereo return dediğin, stereo jack girişine elverişli olan mı iki return girişi olan mı demek?

Henüz iki return girişli amfiyle karşılaşmadım da o yüzden :)

Hem abi amfi stereo giriş yapsan nolur yapmasan nolur, iki farklı pozisyonda kabin bağlamadığın sürece...

bu arada serkan msnde sölemiştin de ben not almayı unutmuşum..bende tuner vardı ya bossun analog onu nasıl giricektim gt6ya..daha doğrusu gitar-tunerinput-tuneroutput-gt6ınput-gt6output amfi
bağlantısı yapıp tunerdan geçirmek istemiyorum sesi..haricin nasıl kullanıcaz şimdiden teşekkürler..

Re: Boss gt -8 Digital Out

Distopier demiş ki:
savasokan demiş ki:
slm.gt-8 digital out kablosunu bursada nereden ve ne isimle sorarak alabilirim.
birde boss di-1 direct box almayı düşünüyorum gt-8 ile birlikte kullanan varsa yorumlarını alabilirmiyim.

Digital out için ses kartında eğer spdif in varsa, "iki ucu rca kablo" diye sorabilirsin. RCA uç hani şu vcd'lerin video line vs girişlerinin olduğu. Ben aldım rahatım ama digital outu di box'a bağlayabilir misin o konuda bir fikrim yok :S
RCA kablosu ile SPDIF kablosu aynı değil benim bildiğim kadarıyla SPDIF kablosu RCA'ya göre daha pahalıdır sanırım en son bi stüdyoda mixer için yapılan 10-15 SPDIF kablosuna 200 milyon verilmişti.

scalloped demiş ki:

CD-IN den girebilirsin, FX-Return'den girebilirsin, yine bildiğimiz İnputtan girebilirsin veya 4 kablo methodunu kullanabilirsin.

Ben bilgisayara GT-8'in sonuna Ultra-G 100 bağlayarak giriyorum bu yüzden aynı sesi en iyi şekilde CD-IN den girerek alıyorum en fazla Global EQ'da +-1Db bas veya tiz ayarı yapılması gerekebiliniyo o kadar mesala tiz -1 Db de ise 0Db yapıyorum veya bas 3db de ise 4 db yapıyorum.

Fx-Return kısmıda iyidir fakat bazı amfilerde kötü sonuçlar verebilir yani sesin hacmini yokedebiliyor bazen 100Wattın altındaki denemelerim en azından böyleydi sende aynı problem olmıcağını tahmin ediyorum ama FX-Returnden ise CD-IN tercihimdir.

4kablo methodunda ise şöyle düşün, MG100'ü cabinet ve kafa olarak ikiye ayırdığını düşün, daha sonrada kafayı pre-amp ve power-amp olarak ikiye ayırdığını düşün, bu ayırdığın preampı GT8'in efects loopuna bağlayıp GT8'in preampıyle beraber hemen arkasına GT8'in içine sanki birde MG100 preampı devreye sokmuşsun gibi düşün daha sonra bu işlenmiş sesi GT8 outputtan alıp MG100'ün ayırdığın Power-amp kısmına girip sonrada cabinete yolladığını düşün sesi oda böyle bir durum yaratıyor yabancı forumlardan okuduğum kadarıyla en iyi sonuç bu şekilde alınıyormuş.

Ayrıca FX-Return olayıyla ilgili bir açıklama yapayım MG serilerinde Return'den girdiğinizde Master Volume düğmesi yine aktif halde kalıyor fakat bazı marka modellerde bu olmayabiliyor yani FX returnden girdiğinizde amfide sadece son ses kullanabiliyorsunuz kendi ekipmanınızdan kısmanız gerekiyor ancak dediğim gibi Marshall MG serilerinde bu sorun yoktur.

Bunun dışında FX-Return'un stereo olduğu yerlerde vardır olmayan yerlerde vardır ama daha çok rack efect katlarında stereo oluyor gördüğüm kadarıyla amfilerde daha henüz görmedim ama vardır sanırım.Olanları anlarsınız zaten Fx Return L-R diye iki ayrı kanal birden oluyor.

scalloped demiş ki:
bu arada serkan msnde sölemiştin de ben not almayı unutmuşum..bende tuner vardı ya bossun analog onu nasıl giricektim gt6ya..daha doğrusu gitar-tunerinput-tuneroutput-gt6ınput-gt6output amfi
bağlantısı yapıp tunerdan geçirmek istemiyorum sesi..haricin nasıl kullanıcaz şimdiden teşekkürler..

Gitar--> GT6 Input --> GT6 Loop Send --> Tuner Input --> Tuner Output --> GT6 Loop Return --> GT6 Output --> Amfi

GT6 da Fx Loop kısmı var mı bilmiyorum tabi ancak var ise bu dediğimi yapabilirsin, eğer var ise CTL pedalına Loop On/Off görevini atarsın sesin tunerdan geçmesini istediğin zaman CTL ye basarsın kapatmak için ise tekrar basarsın.

Re: Boss gt -8 Digital Out

DreamofStyks demiş ki:
Distopier demiş ki:
savasokan demiş ki:
slm.gt-8 digital out kablosunu bursada nereden ve ne isimle sorarak alabilirim.
birde boss di-1 direct box almayı düşünüyorum gt-8 ile birlikte kullanan varsa yorumlarını alabilirmiyim.

Digital out için ses kartında eğer spdif in varsa, "iki ucu rca kablo" diye sorabilirsin. RCA uç hani şu vcd'lerin video line vs girişlerinin olduğu. Ben aldım rahatım ama digital outu di box'a bağlayabilir misin o konuda bir fikrim yok :S
RCA kablosu ile SPDIF kablosu aynı değil benim bildiğim kadarıyla SPDIF kablosu RCA'ya göre daha pahalıdır sanırım en son bi stüdyoda mixer için yapılan 10-15 SPDIF kablosuna 200 milyon verilmişti.

Abi ben şu an rca kablo ile bağladım kullanıyorum hatta ufaktan bir deneme kaydı bile almıştım.. Rca yani çalışıyor valla 5 milyon para verdim 5 metresine :D

DreamofStyks amfini returnünden girdiğinde ses değişimini ben mg100... serisinin kafa kabin kombinasyonunda yaşadım. Sağdece effect bölümü sesi iş görüyordu.

Gerçekten ultra-g ye ihtiyaç varmı sizce xlr kablo kullanamadıktan sonra ne kadar fark gördünüz.

katilinek demiş ki:
DreamofStyks amfini returnünden girdiğinde ses değişimini ben mg100... serisinin kafa kabin kombinasyonunda yaşadım. Sağdece effect bölümü sesi iş görüyordu.

Gerçekten ultra-g ye ihtiyaç varmı sizce xlr kablo kullanamadıktan sonra ne kadar fark gördünüz.
Bir arkadaşından al bir dene derim, eğer daha sıcak toplu lead tonlarını seviyorsan o zaman büyük ihtimalle beğeniceksin XLR olmasının özelliğide balanslı olması yani ses renginde bir değişimi yoktur bizim esas ilglindiğimiz üzerinde ki 4x12 kabin simülatörü olması bunu on yaparkende genelde GT8'de ki speaker simülasyonunuda "orginal" yaparsan (genel olarak) daha verimli olucaktır.

Geri