Boss Gt-8

chromatickey demiş ki:
Şarkı sana mı ait yoksa başkasına mı bilemiyorum pek bu türü dinlemediğim için. Kayıtta neler kullandığına yazmış olsan biraz fikir edinebilirdim ancak genel olarak miksleme sorunu var. Yani bir kanal diğerini örtüyor. Bunu aşmanın yolu da kanallara "kompresyon" uygulamak ve "eq" değerlerinde değişiklik yapmak. Her kanalın karakterini belirleyen frekanslarda "eq" uygulanması çok güzel sonuçlar ortaya koyabilir. Davulun duyulmamasının sebebide budur. "Müzik Teknolojileri" bölümünde bu konuyla ilgili bir sürü bilgi bulabilirsin.

Ayrıca miks aşamasından sonra bir "mastering" "plug in"'i kullanarak son halini biraz parlatabilirsin.

Ellerine sağlık, çalışmalara devam.

yorum için teşekkürler
şarkı tamamen benim arkadaki melodiler başka bi şarkımdan işte

cubase kullandım kayıt için. drive lı bölümlerde de-essing yaptım bi tek o kadar :D başka ayar yok gibi kaydettim sıraladım mixledim :)

şu boss gt-8 i aldığımdan beri geriledim büyük ihtimal hiç bişi yapmıyorum sadece aleti kurcalıyorum
2 ay oldu ve ben hala keşke analog toplamaya başlasaydım diyorum
gerçekten artık çalmak değil ses ile ilgilenmeye başladım kötü bişey bence

Gerçektende halilpazarlamanın söylediği gibi barda, evde ve stüdyoda durmadan ayarlarıyla oynamam gerekti, her yerde farklı bir ses geliyo aletten :p Fakat çamur atmayalım gerçektende oturup uğraşırsan iyi ayarlarda çok iyi tonlar almak mümkün.

arkadaşlar gt8 çamur atmayalım.ben onu resmen müzik setine bağladım.kabinleri 6 inç olduğunu düşünürsek çok hoş tonlar almıyor değilim.ama elbette amfinin yerini tutmuyor.3aydır kullanıyorum daha yeni yeni tonları tanıyorum hangi tonu hangisinin ardına kullanıcağımı yeni yeni çözüyorum.tonlara şarkıların ismini veriyorum çok saçma ama beni mutlu ediyor resmen moda giriyorum.bu processorü bi de tech21 pe60 takınca randıman alırsın.sesi üstünde hissetmelisin.birde out put select yaparken tesisata takınca direk tesisatında preampı girer çamurlaşma ordan başlar.tesisat bas karakterli ise gt8 çıkışını tiz seçemeli.sonra tesisattan mid bas zart zurtuna bak.yakınında ya bir monitör olsun yada uvultu yapmayaca bir kabini kendine çevirt.gitarın teline vurunca tınıyı bedeninde hissetmelisin.

şimdi bide olayın şu boyutu var aslında gt8 zararlı bi alet orasıyla uğraş burasını ayarla gitar çalışmaya harcamak gereken vakitten yiyor.geçenlerde stüdyo için ayar yaparken uğraş dur 2 şarkıya çalışamadım.GT8 almadan önce dah açok gitar çalıyordum.Ve bunu gt8 kullanıcıların çoğundan duydum.tamam kurcalayınca güzel tonlar alınıyor ama kullanıcı dostu olduğuda söylenemez.

halilpazarlama demiş ki:
şimdi bide olayın şu boyutu var aslında gt8 zararlı bi alet orasıyla uğraş burasını ayarla gitar çalışmaya harcamak gereken vakitten yiyor.geçenlerde stüdyo için ayar yaparken uğraş dur 2 şarkıya çalışamadım.GT8 almadan önce dah açok gitar çalıyordum.Ve bunu gt8 kullanıcıların çoğundan duydum.tamam kurcalayınca güzel tonlar alınıyor ama kullanıcı dostu olduğuda söylenemez.

hehe üstlerde ben dedim hatta :D gitar vaktinden çalıyo die ve kendi kendine ayar değiştirdiğinden şüphelenmeye başladım ben...

synthore demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:

hehe üstlerde ben dedim hatta :D gitar vaktinden çalıyo die ve kendi kendine ayar değiştirdiğinden şüphelenmeye başladım ben...
Hatta bu da Amerikalı gitaristlerin biz Türk gitaristler gelişemesin, onları geçemesin diye bize düzenledikleri bi oyun, di mi :LOL:

leonjohancool demiş ki:
synthore demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:

Hatta bu da Amerikalı gitaristlerin biz Türk gitaristler gelişemesin, onları geçemesin diye bize düzenledikleri bi oyun, di mi :LOL:

hmmm hiç böyle düşünmemiştim bak 8O

:LOL:

Geri