Boss Gt-8

öncelikle dinlediğiniz için teşekkür ederim.
kaydı yaparken hiçbir efekt eq vs. kullanmadım.yani direk gtden gelen ton duyuluyor.

PREAMP: channel mod D-L/R Ch. delay time 0ms

CHANNEL A:R-fier mdn1, gain 80, bass 40, middle 35, treble 60, presence 55, level 50, gain sw middle, solo sw off, sp type 1x12, mic type flat, mic dist on, mic pos 4, mic level 100, direct level 0.

CHANNEL B:R-fier mdn1, gain 75, bass 40, middle 35, treble 60, presence 50, level 50, gain sw middle, solo sw off, sp type original, mic type cnd87, mic dist on, mic pos 2, mic level 100, direct level 0.

FX1:tone modify, type resanator2, low 0, high +30, resonance 65,level 40.

REVERB:type hall1, rev. time 4.0, predelay 7, lowcut 110hz,high cut 4.00khz, density 9, effect level 10, direct level 100.

DELAY:type single, delay time 430ms, feedback 35, highcut 8.00, effect level 25, direct level 100.

noise suppressor: treshold 40, release 20. detect input.
patch level 100, master bpm 120

fx chain:NS, WAH, PREAMP, FX1, FV, DD, RV, DİGİTAL OUT.

delayı solo kısmına girince kullanıyorum çok az da gaini arttırıyorum,

elektrowave demiş ki:
öncelikle dinlediğiniz için teşekkür ederim.
kaydı yaparken hiçbir efekt eq vs. kullanmadım.yani direk gtden gelen ton duyuluyor.

PREAMP: channel mod D-L/R Ch. delay time 0ms

CHANNEL A:R-fier mdn1, gain 80, bass 40, middle 35, treble 60, presence 55, level 50, gain sw middle, solo sw off, sp type 1x12, mic type flat, mic dist on, mic pos 4, mic level 100, direct level 0.

CHANNEL B:R-fier mdn1, gain 75, bass 40, middle 35, treble 60, presence 50, level 50, gain sw middle, solo sw off, sp type original, mic type cnd87, mic dist on, mic pos 2, mic level 100, direct level 0.

FX1:tone modify, type resanator2, low 0, high +30, resonance 65,level 40.

REVERB:type hall1, rev. time 4.0, predelay 7, lowcut 110hz,high cut 4.00khz, density 9, effect level 10, direct level 100.

DELAY:type single, delay time 430ms, feedback 35, highcut 8.00, effect level 25, direct level 100.

noise suppressor: treshold 40, release 20. detect input.
patch level 100, master bpm 120

fx chain:NS, WAH, PREAMP, FX1, FV, DD, RV, DİGİTAL OUT.

delayı solo kısmına girince kullanıyorum çok az da gaini arttırıyorum,

ton kesinlikle iyi olmuş bence,
sadece kendi zevkine göre bi iki ayar yapmaya bakıyor
tebrik ederim...

evet kullandığınız amfi, gitar, kolon vb. tonu oldukça etkiliyor.ama alete hakimseniz ufak değişikliklerle istediğiniz tona ulaşabiliyorusunuz.

bir de hazır gelen tonlarda yapılan ufak değişikler de güzel sonuçlar almanızı sağlayabiliyor.sıfırdan ton yazmak oldukça zahmetli bir iş ama kulağınıza yatan bir present patchdeki ufak değişiklikler sizi bu zahmetten kurtarabilir.
genelde insanlar hazır patchlerin iyi olmadığından şikayetçi ben buna katılmıyorum.öncelikle nasıl bir ton istediğini bilmek lazım ve hazır gelen bu tonlarda her tarz için yapılmış patchler var.bunlar kullanıcıya fikir vermek açısından yapılmış.tabi tek bir aletle petrucci vai ya da satriani tonu yakalanmaz ki bunu da gözönünde bulundurmak gerekir.

saygılar...

selam.Ben de artık gt8 sahibiyim :)
bişey soracağım ama özür diliyorum çünkü 85 sayfalık gt8 başlığında bulamadım tam olarak :)

ton atmak için gerekli olan midi kablosunun tam olarak hangisi olduğunu bi internet sitesinden örnek olarak gösterebilirmisiniz?Ben bitane buldum processore 2 uç giriyor midi in ve out şeklinde ama bilgisayara da mı 2 uç giriyor onu sormak istiyorum.
şimdiden teşekkürler...

KoRnoManiac demiş ki:
selam.Ben de artık gt8 sahibiyim :)
bişey soracağım ama özür diliyorum çünkü 85 sayfalık gt8 başlığında bulamadım tam olarak :)

ton atmak için gerekli olan midi kablosunun tam olarak hangisi olduğunu bi internet sitesinden örnek olarak gösterebilirmisiniz?Ben bitane buldum processore 2 uç giriyor midi in ve out şeklinde ama bilgisayara da mı 2 uç giriyor onu sormak istiyorum.
şimdiden teşekkürler...

joystick girişine de oluyor
ses kartının midi in midi out giriş çıkışları var eğer onlara takarsan ses kartına da iki tane girecek.
yani boss midi in > ses kartı midi out , ses kartı midi in > boss midi out şeklinde bağlanacak

Bence bütün mesele output select altında bulunan EQ'da. Ayarlayınca tonlar muhteşem çıkıyor. Fat higain preseti bu şekilde direkt Metallica And justice for all tonu veriyor. Wah + chorus ekleyince solo tonu oluveriyor. Zoo'da denedim harbi etkilendim tondan..

Baht demiş ki:
Bence bütün mesele output select altında bulunan EQ'da. Ayarlayınca tonlar muhteşem çıkıyor. Fat higain preseti bu şekilde direkt Metallica And justice for all tonu veriyor. Wah + chorus ekleyince solo tonu oluveriyor. Zoo'da denedim harbi etkilendim tondan..

ekipman değişiminde en kolay ve sağlıklı çözüm cidden global eq, ama komik olan benim her seferinde en son aklıma gelmesi :)

Selam arkadaşlar bende gt-8 aldım dün. Forumu biraz takip ettiğim içim ilk aldığımda nelerle karşılaşıcağımı tahmin edebiliyodum ve aynı tahmin ettiğim gibi cıktı. Ama sonradan biraz daha iyi seyler elde etmeye başladım. Ama bi sorum olacak;

Tona wah eklediğim zaman pedalı kullanmadığım halde ses wahlı gibi oluyo. Yani ama auto wah gibi değil. nedir bunun sebebi bilen varmı?

normal wah açık ve pedalı kullanamıyomusun?pedala biraz sert bas ışığı sönükse yanar belki o yüzdendir.Ben de dün aldım daha aleti :)

bu arada elinde güzel metallica driveı olan arkadaş mevcutmudur?

Hmm sağol evet biraz sert basınca oldu. Aleti yeni aldık tabi o kadar basmaya kıyamıyorum :) benim yine bi sorum var;

Bu editör programını kurdum ama pachlerin kaç byte olması gerekiyor? Bendeki pachlerin hepsi 1010 byte. Upload dediğim zaman "upload size sould be 1010 bytes" diyo.

Arkadaşlar şu editörü hala calıştıramadım. Başka bi program yükledim gt-8 editör diye onda pacth i açıp send to gt-8 diyorum hiç bişey olmuyo. Neden acaba? kafayı yemek üzereyim. Ses kartını ve kabloyu daha yeni aldım. Pacth i atarken acaba gt-8 den ayrıca bişeyler mi yapmak gerekiyor?

slm arkadaşlar.. bende bgn aldım usb midi kablosu..pek çakmıorum patch olaylarından..bana şöle gümbür gümbür tonlar lazım hardcore için..deftones,korn,mudvayne,rammstein,coal chamber fln...nerden edinebiliriz clean dist karışık olarak..

Geri