Boss Gt-8

bir soruda ben sorucam bilen yanıylarsa çok sevinicem..gt8de ritim atıp kaydedip üstüne solo atabiliyomuyuz(en basit tabiriyle anlattım)..mesela bir parçada iki farklı akor yürüyüşü varsa bunları ayrı presetlara atıp.bizim kontrolümüz altında akor yürüyüşlerine yön verebiliyomuyuz.

hayır öyle bir özellik yok. zaten gt8 in amacınada ters düşer gibi aslında bu olay.

ama boss un rc-50 adında aşmış bir loop station ı var. tam senin istedigini yapan. 4-5 kanaldan kayit edip looplari bölüp istedigin zamanlarda devreye sokabiliyorsun yada çıkartabiliyorsun. içinde bir sürü drum var. gt8 in yanında da kullanılıyor. evde boş boş dururken harikalar yaratılır aslında eğlencelide olur tabi.

arkadaşlar bi sorum olacak...
gt8imi bilgisayara bağladım bilgisayarda 2+1 mevcut.output selecti oynamama rağmen şöle gönlüme göre bi distortion bulamadım :)
ne seçmem ne yapmam gerekiyor yardım eder misin?bu arada gönlüme göre distortiondan kastım metallica vari tonlar...

kirkharper demiş ki:
Aletin en büyük eksileri bence, metronom ve drum machine içermemesi, USB desteği olmaması, patch paylaşımı için tatminkar bir sitenin bulunmaması ve aletin ağırlığı. Bu eksilere rağmen çıkan tonlar ve aletin sağlamlığı düşünülürse canlı performans için piyasadaki en ideal ürün bence.

Almayı düşünen arkadaşlara bu eksileri de gözden geçirip ona göre bir karar vermelerini öneririm.

O saydıklalarından hepsinin olduğu bu sınıfta bir pros var mı?

yani; metronom, davul makinası, usb, tuner (ben ekledim bunu) vs.

arkadaşlar ben analog ve gt 8 arasında kaldım. gt 8 nasıldır? bi kaç tonunu kaydedip yollayabilecek arkadaşlar var mı :) öncelikle bana iyi bir overdrive ve distortion tonu lazım. sonrasını ayarlarım.teşekkürler.

KoRnoManiac demiş ki:
arkadaşlar bi sorum olacak...
gt8imi bilgisayara bağladım bilgisayarda 2+1 mevcut.output selecti oynamama rağmen şöle gönlüme göre bi distortion bulamadım :)
ne seçmem ne yapmam gerekiyor yardım eder misin?bu arada gönlüme göre distortiondan kastım metallica vari tonlar...

klasik gt8 kullanıcısı olmuşsun dostum sen , bu başlığı baştan sona bi oku istersen :)

_KabaK_ demiş ki:
kirkharper demiş ki:
Aletin en büyük eksileri bence, metronom ve drum machine içermemesi, USB desteği olmaması, patch paylaşımı için tatminkar bir sitenin bulunmaması ve aletin ağırlığı. Bu eksilere rağmen çıkan tonlar ve aletin sağlamlığı düşünülürse canlı performans için piyasadaki en ideal ürün bence.

Almayı düşünen arkadaşlara bu eksileri de gözden geçirip ona göre bir karar vermelerini öneririm.

O saydıklalarından hepsinin olduğu bu sınıfta bir pros var mı?

yani; metronom, davul makinası, usb, tuner (ben ekledim bunu) vs.

gnx 4 de fazlasıyla varda..gt8le aynı sınıfta olduğu kanısında emin eğilim..
ama ritim kaydetme ve drum machine içerdiği için sanırım gnx 4 ü tercih edeceğim

selam

arkadaşlar gt 6da ki bi özellikten bahsetti sound on diye bişey 5 saniye sanırsam kaydediyo ve üstüne çalabiliyosunuz.gt 8de varmı böyle bi özellik.varsa nasıl? :)

Re: selam

savasokan demiş ki:
arkadaşlar gt 6da ki bi özellikten bahsetti sound on diye bişey 5 saniye sanırsam kaydediyo ve üstüne çalabiliyosunuz.gt 8de varmı böyle bi özellik.varsa nasıl? :)

gt6 da varsa böyle bir özellik gt8 i satıp gt6 alıyım bu özellik korglarda vardı ax3000 in nasıl birşey olduğunu bilsem onu alıcaktım

ama boss un rc-50 adında aşmış bir loop station ı var. tam senin istedigini yapan. 4-5 kanaldan kayit edip looplari bölüp istedigin zamanlarda devreye sokabiliyorsun yada çıkartabiliyorsun. içinde bir sürü drum var. gt8 in yanında da kullanılıyor. evde boş boş dururken harikalar yaratılır aslında eğlencelide olur tabi.

boss rc 50 de 900 ytl :D

Geri