Boss Gt-8

undercover demiş ki:
:p evet doğru söylüyorsunda evde kullanacağım zaman sesi ne kadar açabileceğim onu merak ediyorum :) Evde çalarken sesin kaçta kaçını açabiliyorsunveya ne kadar açtığında sesin güzelliği için yeterli oluyor :?:

Gece çalışırken 10 üzerinden 1. seviyeye kadar getiremiyorum 0.50 veya 0.70 gibi tabi bunda GT8'inde kattığı bir etki var ama master leveli GT8 de yere dik bakıcak şekilde tutuyorum her zaman söylediğim değerler bunun üzerinden.

Bar'da çalarken ise 5'e kadar getirdiğimde gitarda bastığım her ayrıntıyı temiz bir şekilde duyabiliyorum 1 metre yanımda davul ve direk bana bakan bir bas amfisi ile birlikte iken.6-7 de mikrofona gerek kalmıyor küçük-orta çaplı barlarda.Son sesini ise hiç duymadım.Birde middle EQ'ını ne kadar açarsan seside o derece açmış gibi oluyorsun.

arkadaşlar verdiğim linkteki bilgileri incelerseniz bu processorlerle ilgili cok önemli bir takım bilgilere ulaşabilirsiniz döküman ingilizce ve ana fikir olarak gt8 gt6 ve line 6 ürünlerindeki dist. stopmbox modellemelerini frekans responsesi ile gerçek analog dis. pedallarının frekans respon diyagramları var .
ayrıca başlıkmı açmak lazım bu konuda bilmiyorum ama ilgilenen arkadaşların incelemesini tavsiye ederim

http://forum.thestompbox.net/showthread.php?t=4636

ayrıca buda link üst sayfası

http://www.thestompbox.net/MFX.aspx

Arkadaşlar boss gt8 de patch level ile preamp/speaker bölümünde ki level ın nasıl bir dengede olması lazım...Ve bunların arasında ki orantının tona olan etkisi nedir sizce? Biraz anlamsız mı oldu bilmiyorum ama gerçekten merak ediyorum.

Daha önceden yazıldı mı bilmiyorum. 90 küsür sayfa okumak işime gelmedi açıkcası. Ben sahnede kullanıyorum bu aleti. Kendi preampı güzel ama kabin modellemesinin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Sizce yanına Ultra-G mi almalıyım, yoksa GDI-21 gibi birşey mi almalıyım. Bu konudaki fikirlerinizi paylaşırsanız, özellikle denemiş arkadaşlar, çok memnun olurum. teşekkürler.

kabini beğenmediysen tabiki de ultra g, gdi21 amfi simülatörüdür gt8 in preampıyla birlikte kullandığında dip gürültüsü yapar, onu engellemek için noise gate açarsın tonun ölür vesaire :)

Evde GM108 amfi kullanıyorum. GDI-21 in aynı preamp devresine sahip. Gayet güzel sonuçlar aldım. Benim amacım zaten DI-Box özelliği ile ilgili bilgi almaktı. Preampını kullanmadan DI-Box olarak kullanılabilir mi diye. Sanırım çok mümkün değil. Preamp kullansam da farketmez. Peki Ultra-G nin ne gibi bir katkısı oluyor?

mehmetallica demiş ki:
Evde GM108 amfi kullanıyorum. GDI-21 in aynı preamp devresine sahip. Gayet güzel sonuçlar aldım. Benim amacım zaten DI-Box özelliği ile ilgili bilgi almaktı. Preampını kullanmadan DI-Box olarak kullanılabilir mi diye. Sanırım çok mümkün değil. Preamp kullansam da farketmez. Peki Ultra-G nin ne gibi bir katkısı oluyor?

GT8'de ki Fizz etkisini kesiyor.

_DreamofStyks_ demiş ki:
mehmetallica demiş ki:

GT8'de ki Fizz etkisini kesiyor.

:) ahanda cevap...

kabin simülasyonu yapar dip gürültüsünü azaltır vesaire...

dayanamıycam alcam bi prosesör en sonunda o olcak, belim büküldü artık setup taşımaktan :evil:

Arkadaşlar bir sorunum var. Çanakkalede gidebileceğim bir tane stüdyo var. Gt-8 ime evde kullandığım amfide ton yazıyorum. Ama direk miksere girince ses evdeki gibi olmuyor. Bu arada evdeki amfim Hartke 60C Hybrid bi amfi ve gt8 ile gayet uyumlu. Amfiyi stüdyoya taşıyamam. Sorum şu gt-8'i miksere girerken nelere dikkat etmek gerekir. Kabin modellemesi kapatılmalımı vs. Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar yeni GT-8 sahibi adayıyım ancak merak ettigim bir konu var; ANT Muzik demiş ki ürün detaylarında;

"-Synth wave sesleri, sitar ve acustic processor cihazın yeni özellikleri arasındadır."

ben aynı zamanda elektro akustik enstrumanlar da kullanıyorum dolayısıyla beni ilgilendiren önemli bir özellik olabilir. Acaba burda söylenmek istenen efektleri arasında AC-3 gibi bir akustik simulatör olduğu mudur, yoksa akustik prosesör özelliklerini de taşıyor olduğu mudur?...

tecrübeli ve GT-8 sahibi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum

Saygılar

spree demiş ki:
Arkadaşlar bir sorunum var. Çanakkalede gidebileceğim bir tane stüdyo var. Gt-8 ime evde kullandığım amfide ton yazıyorum. Ama direk miksere girince ses evdeki gibi olmuyor. Bu arada evdeki amfim Hartke 60C Hybrid bi amfi ve gt8 ile gayet uyumlu. Amfiyi stüdyoya taşıyamam. Sorum şu gt-8'i miksere girerken nelere dikkat etmek gerekir. Kabin modellemesi kapatılmalımı vs. Yardımcı olursanız sevinirim.

Evde amfiye girerken direkt amfiyemi giriyorsun? Amfinin modelini bilmiyorum ama eğer direkt giriyorsan amfinin karakterini de alıyordur. Normalde ideali power amp olarak fx returndan girmek. Eğer bu seçeneğin yoksa ondan olabilir bu bir ihtimal aklıma gelen. :)

AllexStone demiş ki:
spree demiş ki:

Evde amfiye girerken direkt amfiyemi giriyorsun? Amfinin modelini bilmiyorum ama eğer direkt giriyorsan amfinin karakterini de alıyordur. Normalde ideali power amp olarak fx returndan girmek. Eğer bu seçeneğin yoksa ondan olabilir bu bir ihtimal aklıma gelen. :)

Her ikisinide yapıyorum zaman zaman. Ancak işin en kötü gittiğim stüdyodaki tesisat çok sorunlu sorunun benden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bir türlü çözemedim. Amfiye input'dan girmek tonumu güçlendiriyor ve tam istediğim distortion sesini almamı sağlıyor. Ama eğer mixer'e gireceksem içimden dua etmeye başlıyorum. İşin ilginç yanı stüdyoya her gittiğimde farklı bir ses almam. Ama genelde ses teneke gibi.

Geri