Boss Gt-8

outcry demiş ki:
mıd frequency ne olcak pekı 2.50 400 630 gıbı seyler var o ne olcak

Low eq: -3 / -5 arası
Mid eq: 0 / 5 arası 4 yada 5 lead için iyi
mid FREQ: 500 HZ bunun çevresinde küçük oynamalar yap
High: eq 4 / 6 bu değeri arttırdıkça Fizz Brittle Sound alırsınız.
Total NS Thres 1 / 3 arası fazla açarsanız sustain ölür.

Fazla çılgın ayarlar yapmayın.

Elimdeki bir pdf'den veriyorum bu bilgileri.

bu arada limiter ne işe yarıyor ve bir kaç seçenek var mesela onlar ne fark yaratıyor tam olarak boss limiter rack ve vtn rack var sanırım tam islevi nedir attack tone gibi ektiler neye etki ediyor anlamadım

Arkadaşlar CTL Pedal switchi ile aynı tonda FX1 ile FX2 arasında geçiş yapabiliyor muyum? Mesela FX1 de AW var, ben ctl pedal a basarak FX1 'i kapatıp FX2 deki TW 'ı açabiliyor muyum? Veya ctl pedala başka bir ton atayamıyor muyum? örneğin 1-1 'in varyasyonu gibi 4.-2 'yi kullanamaz mıyım ctl ile? ilk sorunun cevabı benim için daha önemli..ne yaptıysam olmadı... Tecrübeli arkadaşlar ilgilenirse sevinirim..

Saygılar

ya kayıt ısıne yenı gırmıs ve deneme kayıtlarına baslamıs bı ınsan olarak ne kadar zor oldugunu anlamıs bulunmaktayım ozellıkle gt8 kullanıyorsanız t-amp lead kullanarak bu tonu elde ettım ustunde bıraz da reverb ve delay var opeth ın ılk albumune yaklasmıs gıbı hıssedıorm ancak genel olarak elımdekı tonlar ıle sorunum oturaklı album kayılarındakı tonlar gıbı derınlıgı olan tonlar degıl de derınlıgı olmayan ozellıkle cok tellı rıtmlerde notların tadını alamadıgım tane tane cıkmayan tonlar olması acaba bu derınlık konusunu cozmek ıcın bu ton u referans alarak ne gıbı degısıklıkler yapmalıyım buradakı ton ustunde oynanılmamıs dırek gt 8 tonudur bir yardım:)

http://rapidshare.com/files/100426731/in.mp3.html

arkadaşlar volume pedal olarak olan bütün tonlarım şu an yalnışlıkla bilmedigim bir assign dan dolayı gitti bütün kanallarımda veya ayarlanmış olan kanallarımda tonlarımın voluymunu exp pedaldan kısıp açmak istiyorum assignı nı nasıl yapacagım ayrıca ctl pedala da manual moda ayarlamışım her kanalkda ctl ye basınca manuel açılıor bunu düzeltmek için ne yapacagım.. biraz acil lütfen..

arkadaşlar bu aletten almayı düşünüyorum ama bir kaç sorum olacak

ses kayıt özelliği varmı???

bende laptop var 1mikrafon 1de hoperlör çıkısı var mid çıkışından yükleniyor patchları nasıl yükleyebilirim....

şimdiden çok teşekkür ederim

ne yazıkkı ses kayıt cıhazı ya da ses kartı olarak kullanamıosun aletı bu konuda bıraz pod dan eksık kalıor ne yazık kı eger loop ozellıgını dıorsan sadece 2.8 sanıye. laptoba baglamak ıcın ıse midi yı usb ye cevıren bı alet war 55 60 mılyon cıvarı bısı m audionun onun sayesınde ıcıne patch atabılıosun ama gerek yok bole selere vaktım war benım hem zaten ustunde oynama da yaparım dıosan sadece ınterntten bı gt8 edıtor ındırıp oradakı arametrelerı alete uygulaman da yeterlı olabılıo ama tekrar soyleyeyım kayıt yapmak ıstıyorsan ayrı bır ses kartı alman sart

YAW ASTARI YÜZÜNDEN PAHALIYA GELECEK GNX3000 E YÖNELEBİLRİM YADA GNX3

YA BİDE PATCH YÜKLEMESEK NE OLUYO

SES KAYIT LAZIM DEÐİL MP4 VAR ONLA KAYIT EDERİM ASIL SORUM

PATCH YÜKLEMESEK NE OLUYO

Hocam öncelikle CAPS LOCK'u kapatman faydalı olabilir yazarken :D

Patch yüklemezsen, SYX editörle patchi açıp, tek tek kendin yazarsın özelliklerine bakıp. Bende midi kablosu yok, indiriyorum patchi bakıyorum yazıyorum.

WASHBURN1972HAND demiş ki:
BU ARADA BİDE 1 TANE İNPUT 2 TANE OUTPUT VAR BENİM 1 TANE AMFİ VAR NASIL OLCAK :d

Yanlız kesinlikle aşağılamıyorum yanlış anlama. Ben filan %2'sini kullanmıyorum şuanda GT-8'in. Yukarıdaki soruyu soracak kadar prosesörlerden anlamıyorsan GT-8'e hiç bulaşma derim. Çünkü elinin altına geldiğinde ne kadar şirret, lanet, pislik, can sıkıcı bir alet olduğunu anlıcaksın. Bir şarkının tonuna benzetmek için saatler harcıcaksın. Ben mesela aldıktan 8 ay sonra adam gibi tonlar alabildim oda uzman bir arkadaşın yardımıyla.

CTL olayı için bir soru vardı. Onu araştırdım biraz. CTL ile GT-8 kapatan adamlar bile var. Ama oldukça karışıkmış hangi efektlerin açıp kapanacağını ayarlamak. O konuda vakıf değilim henüz :D

kardeş valla pek anlamıyorum oedaldan ama gt-8 yada gt*10 almayı düşünüyorum

eskiden 1 ay rp80 kullandım onda bile deli oluyosun ara ara tonu bulamıyosun ama cd var boss gt-8 kullanım cdsi internette gezerken buldum ondan alırım olmadı

Arkadaşlar ctl pedal ile ilgili sorunuzu gördüm. Şimdi bu olay assign bölümünden yapılıyor. Fabrika çıkış ayarları gereğince, eğer exp pedal sw'ye basarsanız wah açılır. Ctlye basarsanız kanallar arasında geçiş yapılır. Tabi budurum hiç bir tonun kayıtlı olmadığı ham kanallar için geçerli. Bunu unutmayın sakın.

Teknik olarak bir tonun içinde ctl veya exp pedala yada harici bir switch pedala enfazla 8 değişiklik atayabiliyorsunuz.

Pekibu nasıl yapılır?
Dediğim gibi tonu baştan yazıyorsanız ve amacınız ctl pedala görev(ler)atamaksa önce Assign başlığının altındaki CTL/EXP butonuna basın ve buradan ctl pedala fabrika çıkış ayarı olarak verilen görevi yani kanal değiştirme görevini kapatın. Bunu yaptıktan sonra artık variable butonunun içinden istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz. Daha ayrıntılı anlatmam için evde olmam lazım burada küçük bir workshop yaparız :)
saygılar.

selam arkadaşlar gt8 i yeni alabildim ancak aldığım gün gt 10 çıkardıklarını duydum :( bayada bir çözdüm memnunm yaniama aradığım bazı özellikler için bilgi sitiyorum
mesele bir drum makinesi yok bunu biliyorum ama midi yükleyerek bunu çalmasını sağlayamazmıyız
bir diğeri aletin loop süresinin 2.8 saniye olduğunu biliyorum ama aradığım şeyin bu oldğundan emin değilim mesele ben bir akor dizisi çalıp kaydedip bunun üzerine solo atmak istiyorum bu mümkünmüdür eğer mümkün değilse boss rc 50 loop station baktım şimdi fiyatı yüksek geldi acaba orta yollu bişey tavsiye edebilirmisiniz..
acaba birde gt 10 un türkiyeye ne zaman geleceği hakkında bilginiz varmı sanırım onda benim aradığım tarz bir loop mevcut bu konu hakkındaki yardımlarınızı bekliyorum saygılar

bahsettıgın loop o 2.8 sanoyelık olesıne konusmus loop evet:) loop statıon alırsan ısını gorur tabı ama gt10 konusunda ben sahsen hıc bısı duymadım sormak lazm zuhale falan

Geri