Boss Gt-8

arkadaşlar bende bugün bi gt-8 aldım gayet işimi görücek bişeye benziyo.coğu şeyi çözdüm sayılır şimdiden ama sadece bişeye pek anlama veremedim..mesela bi ton yazıyorum bu tonu diyelimki 3-1 bankına atadım...sonra ctl tuşunada bi efect atamak istediğimde atayabiliyorum ama mesela clean tona bi flanger koyucam flanger koyuyorum ama clean ton atıyorum biraz drive kazanıyo...oysaki benim istediğim şey banka yazdığım tonun aynısına efect kazandırmak...bunu nasıl sağlıyabilirim.bide bildiğim kadarıyla wah pedalını dirve aralığı olarak delay time olarak colume olarak kullanabiliyorum...yeni bi ton yazdığımda vah pedalına nasıl efect verebilitim...atıyorumki ben dist lı bi ton yazdım vah pedalı yatay vaziyetteyken gainli wah pedalını kaldırdığımızda dreve ı az bi ton elde etmek istiyorum böyle bi şansımız varmı varsa eğer bunu vah a nasıl aktarabiliriz...bide bişey daha söylemek istiyorum :)herkes analog pedal hastasıdır ama ben anladımki prosesörsüz yapamıyorum :)nerdeyse denemediğim hiçbi analog pedal kalmadı.tabiki cok güzel cok gercekçi tonlar alıyorum ama benim istediğim efectleri tonları analog pedalla sağlamaya calışsam heralde bi 10 milyarlık ekipman lazım olurdu bana :)bu yüzden gercekten gt-8 fazlasıyla işimi görücek bi alet...

gt-6 da o işi assign tuşu ile hallediyordun, biraz kurcala, bulması zor olabilir. Ama efektlerle ilgili istediğin herhangi bir parametreyi o senin wah pedalı dediğin "expression pedal"a atayabiliyorsun.

Arkadaşlar fazlaca GT-8 için klavye tuşları aşındıran ben ve GT-8 hayranlığımdan dolayı bu cihaza ne laf ne de toz kondurmayan ben ne yaptım biliyor musunuz..

Gittim POD X3 Live aldım!.. Evet POD'çuların arasına sızdım.. Şimdi ise GT-8 ile geçirdiğim zamanların ziyanlığına yanıyorum.. Hala uyanmayan arkadaşlar varsa uyanıp gidip bir POD denesinler çalsınlar ellesinler ne bileyim.. Boşandım o çok sevdiğim BOSS 'tan.. Bu fikirlerimi paylaşıp tüm arkadaşlara haykırmak istedim, ne de rehatladım yani ohh...

Saygı & sevgi..

hax0r demiş ki:
Arkadaşlar fazlaca GT-8 için klavye tuşları aşındıran ben ve GT-8 hayranlığımdan dolayı bu cihaza ne laf ne de toz kondurmayan ben ne yaptım biliyor musunuz..

Gittim POD X3 Live aldım!.. Evet POD'çuların arasına sızdım.. Şimdi ise GT-8 ile geçirdiğim zamanların ziyanlığına yanıyorum.. Hala uyanmayan arkadaşlar varsa uyanıp gidip bir POD denesinler çalsınlar ellesinler ne bileyim.. Boşandım o çok sevdiğim BOSS 'tan.. Bu fikirlerimi paylaşıp tüm arkadaşlara haykırmak istedim, ne de rehatladım yani ohh...

Saygı & sevgi..

Vay be Boss için büyük kayıp olmuş :)
Esprim için kırılmazsın umarım.
Ama gerçekten bir süredir line6 da yükselme var.
Satış olarak Boss'u yakalamasada yadsınamaz bir durum.
Ben zaten podx3 almayı düşünüyordum.
Kararımı vermemde yeterli oldu bu yazı.
Tabi beklentileri karşılama meselesi bu herkes aynı şeyi düşünüyor olamaz.

valla aslında x3 ıcın para lazm tabı baya yuksek rakamlar donuo ne yazık kı ortada ama fırsatım olsa sanırım ben de gecerım pod a cunkı gt8 i kullanırken cıddı anlamda ınsan kendını ses muhendısı gıbı hıssedıo ve ne yazık kı pod dan aldıgımız modern tonları almak baya zor oluo hep vintage hep vintage nereye kadar:D

pod çok gt8e göre çok kullanışlı ve uyum sağlayan bir alet ama tam bir tuşe katili.yani x3ü bilmiyorum ama xt live gt8 sahibi olan bir olarak gt8 ile çalarken çalım hissinin farkedilir biçimde gt8den analoğa yakın olduğunu hissettim.ses olarak demiyorum yanlış anlaşılmasın xt livein amfi modellemeleri çok başarılı ama gt8in yanında biraz oyuncak gibi geldi bana.wah tonları ve wah pedalının kullanımı gt8 yanında çok geri kalıyor.fx loop yok.fx chain olayı zayıf.400 ytl gt8 satıldığını gördüm.şaşırdım.iki aletide uzun uzun kullananlar gt8in poda göre daha pro bi alet olduğunu görecektir.ama arkadaşında dediği gibi biraz ses mühendisi olmak gerkiyo :) yani gt8 bazen delirtir adamı :D xt live daha uyumlu nereye bağlasam aynı sesi aldım.ama gt8le çalmak daha çok hoşuma gitti herzaman.

kesınlıkle tuse konusunda haklısın guzel bır ton ayarladıgınızda (ayarlayabıldıgınızde:D) eskı tonlara daha yakın da olsa guzel tonlar elde edılıor cleanlar da ole ama dedıgım gıbı cok caba harcamak ve sabıt bır setubınız olması gerekıo kullandıgınız ekımpman cok fazla etkılıyo gt 8 de tonu bir de hazır yazarken sorayım bazı amfı modellemelerı bass larını ne kadar kısarsam kısayım cok fazla basslı gelıp kotu bır ses verıyor aynı zamanda preampsız sadece dıstortıon tonlarını kullanırken mesela metal zone ne yaparsam yapayım adam olmuyor bu konunun ustunden nası gelebılırım mesela bır bg drive be bg lead de ne kadar ugrasırsam ugrasayım ton alamıorm t-amp ve sldn e sıkısıp kalmıs durumdayım

Metal Zone konusunda katılıyorum. Bende 8-9 aylık dönem boyunca hiç verimli kullanamadım. TubeScreamer kullanıyorum sürekli.

Ama öneri olarak R-Fier Raw gayet hoş geliyo bana.

O bahsini ettiğin bas sorununu ben Jackson'ı ilk aldığımda yaşıyordum. Çıkış gücü çok yüksek olduğu için oluyormuş.

Gt-8 anfisinden gain output'u azaltmak lazım. 0 yap dediydi hatta arkadaşım. Sen kendine göre ayarlarsın.

Seçilen amfinin drive'ını booster olarak kullanıp, ana distortion'ı pedallardan almak sesi daha doğal yaptığını söyledi bir arkadaşım. En yakın zamanda onu denicem bide.

hmm yanı preampın gaını yerıne preampa dırek pedal gımrmıs gıbı dıstıortıonları kullan dıosun e tabı o da guzel evet sanırım o yuksek cıkıstan dolayı oluo bı de sd ınvader takılı olunca bakalım bu onerıye kulak verıcem kesınlıkle:)

halilpazarlama demiş ki:
pod çok gt8e göre çok kullanışlı ve uyum sağlayan bir alet ama tam bir tuşe katili.yani x3ü bilmiyorum ama xt live gt8 sahibi olan bir olarak gt8 ile çalarken çalım hissinin farkedilir biçimde gt8den analoğa yakın olduğunu hissettim.ses olarak demiyorum yanlış anlaşılmasın xt livein amfi modellemeleri çok başarılı ama gt8in yanında biraz oyuncak gibi geldi bana.wah tonları ve wah pedalının kullanımı gt8 yanında çok geri kalıyor.fx loop yok.fx chain olayı zayıf.400 ytl gt8 satıldığını gördüm.şaşırdım.iki aletide uzun uzun kullananlar gt8in poda göre daha pro bi alet olduğunu görecektir.ama arkadaşında dediği gibi biraz ses mühendisi olmak gerkiyo :) yani gt8 bazen delirtir adamı :D xt live daha uyumlu nereye bağlasam aynı sesi aldım.ama gt8le çalmak daha çok hoşuma gitti herzaman.

senicok seviyorum be abi:D
gt-8 i almadan önce sadece bu başlığın ilk sayfalarını okumuştum aldıktan sonra sonlara kadar geldi nerdeyse ve bazen keşke almasamıydım dedim.ama senin dediklerin hakkaten içimi rahatlattı.gt-8 i az cok biliyodum 1 kackez denemişliğim vardı ama pod u sadece 1-2 kez canlı bi şekilde dinlemişlkiğim var.ama ne biliyim gt-8 in drveları biraz eski kafadan o eksisi var okadar yoksa comp delay corus fx vs pod a kafa tutar fazlasıyla bvana öyle geldi.bide bi sorum var bu digital out olayını cözebilmiş değilim...ilk başlarda mixere giriceğim zaman digital out tan cıkış yaparım diyodum ve gittim şu ufak dönüştürücülerden aldım mixere girdiğimde güzel tonlar alırım diyodum ama hiç ses gelmedi:)biraz kurcaladım digital out level bölümüne geldim ve ses seviyeside gayet 100 dü:)ama benim netice 0:)yartdımınızı bekliyorum

ya arkadaslar keske herkesler buralara bole kendı yarattıgı guzel tonların ayarlarını paylaşsa bole herkesın guzel guzel tonları olan guzel guzelgt8leri olsa guzel olmaz mı ki? biliyorum gitardan gitara amfiden amfiye değişiyo ama en azından guzel kombınasyonları ogrenmıs ustunde yaptıgımız ufak değişiklikler ile tonları kendımıze adapte edebiliriz

burock54 demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:

senicok seviyorum be abi:D
gt-8 i almadan önce sadece bu başlığın ilk sayfalarını okumuştum aldıktan sonra sonlara kadar geldi nerdeyse ve bazen keşke almasamıydım dedim.ama senin dediklerin hakkaten içimi rahatlattı.gt-8 i az cok biliyodum 1 kackez denemişliğim vardı ama pod u sadece 1-2 kez canlı bi şekilde dinlemişlkiğim var.ama ne biliyim gt-8 in drveları biraz eski kafadan o eksisi var okadar yoksa comp delay corus fx vs pod a kafa tutar fazlasıyla bvana öyle geldi.bide bi sorum var bu digital out olayını cözebilmiş değilim...ilk başlarda mixere giriceğim zaman digital out tan cıkış yaparım diyodum ve gittim şu ufak dönüştürücülerden aldım mixere girdiğimde güzel tonlar alırım diyodum ama hiç ses gelmedi:)biraz kurcaladım digital out level bölümüne geldim ve ses seviyeside gayet 100 dü:)ama benim netice 0:)yartdımınızı bekliyorum

teşekkür ederim dostum.dediğim gibi gt8 kullananlar sabır ettiği sürece başarılı sonuç almanız mümkündür.birde tavsiyem tek ton üzerinde yavaş yavaş çalışarak geliştirmeniz.bir milyon tane özelliği kurcaladığınız zaman kafanız karışıyor.aslında gt8i verimli kullanmak için biraz analog deneyimi şart olmasa da olur ama işi çabuklaştırıyor.uygun preampı seç boosterı ekle sonra eq bukadarı yeter kanımca bunu hallettikten sonra efektler ve fx chain size kalmış.digital out olayına gelince levlin açık olması ve arkadaşında dediği gibi line/phones seçili olması yeterli olması gerekir.bağladığın mikserde jackta sorun olabilir.digital olut için aslında en uygunu bunu destekleyen ses kartlarında kayıt ortamında kullanmak.

hmm ben sadece denemek için takmıştım yoksa okadar da önemli değil digital aut...ctl tuşuna ton atama olayını çözmüş durumdayım ama bişeyler eksik gidiyo sanki...şöyle anlatayım.mesela preamp ı seciyorum tonumu buluyorum gayet güzel tonlatrıda elde ediyorum sonra istediğim şey ctl tuşuna basınca drıce olarak booster ı seciyoreum sonra da yanına bide delay koymak istiyorum...toparlıyayım ctl tuşuna basınca hem drve devreye giricek hemde delay bunu cokkez denedim ama ya drive açılıyo yada delay yani sadece tek secim hakkım oluyo...aslında birsürü seçebilmem gerekir bunu biliyorum.yazılı olan tonlar var mesela orda ctl ye bastığımda fx ler solo delay corus gibi efectler hepsi birden girebiliyo

Arkadaslar bi sorum olcakti size : daha onceleri analog pedal kullandim analog setupımı devam ettirmeyi dusunurken aniden gt8 girdi kanıma ve gittim aldim bitane ama diger ayarlar konusunda pek bi sorunum yok gibi yavas yavas oturtuorum istedigim tonlari yakalıorum ama tek bir sorun var tellere biraz fazla asilinca direk flanger yada baska bi efekt girior ve ses feci sekilde catlak ickior patlamış gibi oluor bunun sebebi aletinden kendinden oldugunu okumustum. ama ben bunu kullanmak istemiorum bole bi sansim var yada ille efekt olmak zorunda ise onun seklini degerini degistiremiozmu? lutfen yardimlarinizi bekliorum

tesekkurler

yanı soyledıgın seyın sadece dinamık modda olması lazm onu da o kullandıgın tonun preamp secenegını dyn den single ya da ıste dual mono ya falan getırmen ole cozulebılır dıye dusunuyorum eger sorun bu deıl de asırı yuklenmeyse bence bıraz gt nın cıkıs sesını kısıp amfıden ses vermelısın

arkadaşlar slm. geçenlerde ebay.co.uk yani ebay ingiltere sitesinde gezerken bir elemana rastladım.adam lonfrada bi studyosu varmış ve gt-6 ve gt-8 için tonları clean ve güzel yapmayı garanti eden bir takım yazılar satıyordu. fiyatı sadece 3 pound.ve paypal ile alıyo ödemeleri kredi kartı falan istemiyo. ve dökümanları size mail attığını söylüyo. feedbackleri %100 adamın. ben gt-8 imi satalı çok oldu ama belki işinize yarayabiliri diye düşündüm.sonuçta 3 pound 10 ytl bile etmiyo. hepimiz herşeye bu parayı harcıyoruz. belki işinize yarar.

http://cgi.ebay.co.uk/Get-a-CLEARER...ryZ41419QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

link bu.

iyi günler iyi çalışmalar.

Geri