Boss Gt-8

ahahaha :D yav bu gt8in bu kadar kullanıcı dostu olmaması insanları nelere itiyor :D garajda da özel gt8 dersi verilir ilanını görünce şaşırmıştım :D ilk aldığımda bende çok zorlanmıştım ama sonra yavaş yavaş çözdüm , tam çözdümki sattım :D

hakkaten hee ben görmedim o ilanı ama cidden ders almak lazım:)allahtan daha önce boss me-30,zoomg2.1u,digitech rp serisi ve bikac prosesör daha deneyimim var oyüzden pek zorlanmadım.ama yeni bi prosesör kullanıcısı için oldukça zorlayıcı

halilpazarlama demiş ki:
ahahaha :D yav bu gt8in bu kadar kullanıcı dostu olmaması insanları nelere itiyor :D garajda da özel gt8 dersi verilir ilanını görünce şaşırmıştım :D ilk aldığımda bende çok zorlanmıştım ama sonra yavaş yavaş çözdüm , tam çözdümki sattım :D

bende halil pazarlama gibi tam alışmıştım ki sattım.:D yanlız gt-8 sayesinden ton yazmaktan gitar çalamaz olmuştum. sadece ton yazmak için uğraşıyodum. pisikopata bağlamıştım. hani bizler sattık bizden geçti. yeni başlayan arkadaşlar hiç değilse zorluk çekmesinler. bence ingilizcesi iyi olan bi babyiğit yada bir kaç baba yigit bunu alıp diğer arkadaşlarla paylaşsın. hatta ingilizcesine güvenen arkadaşlar türkçeye çevirere paylaşırlarsa vatana millete hizmet etmiş olurlar.:D

iyi günler müzikle kalın.

bossgtcentral forumunda "gt 8 brilliance" diye bir pdf var ücretsiz ve 90-100 sayfa gibi birşey. Bu dokümanda forumdaki bazı gt8 ustalarının zamanla yazdıkalrı yazıları editleyerek bir çalışma oluşturulmuş. pek bir detaylı. ingilizceniz varsa ondan da faydalanabilirsiniz...

yanı korsan denmis bana ama adamın yaptıgı ayıp deıl mı allan bıldıgını kuldan saklamak nıe:D ayrıca gt8 brilliance cidden acaip otesı bısı hanı alete bakısınızı deıstırecek bazı guzel seyler anlatıo kı cok canalıcı konular

Ben zaten bu kaynağı sanırım 95. forum sayfasında yazmıştım ama kimse iplemedi belki ingilizce olduğundandır ama tekrar değinildiği iyi olmuş :) . Bu pdf dosyasını mutlaka edinin çünkü işe yarayan nekadar bilgi varsa ayıklanıp bir ara getirilmiş.

arkadaşlar gt-8 i manul kullanmak istiyorum fakat amp ch select tuşu vahı etkinleştiriyo nedense onun preamp ı etkinleştirip devre dışı bırakması gerekmiyomu manual kullanımda:Sdiğer hepsi normal çalışıyo hepsi görevini yerine getiriyo ama amp tuşu vahı devreye sokuyo nedense:Syardımcı olursanız sevinirim...

burock54 demiş ki:
arkadaşlar gt-8 i manul kullanmak istiyorum fakat amp ch select tuşu vahı etkinleştiriyo nedense onun preamp ı etkinleştirip devre dışı bırakması gerekmiyomu manual kullanımda:Sdiğer hepsi normal çalışıyo hepsi görevini yerine getiriyo ama amp tuşu vahı devreye sokuyo nedense:Syardımcı olursanız sevinirim...
tam olarak hatırlamıyortum ama bir tuş vardı aletteki tüm tuşlara ve kontrol mekanizmalarına istediğini atamanı sağlıyan.orda amp tuşu waha ayarlı kalmıştır.assign tuşuydu galiba :D

Ayrıca Jack Daniel's Türkiye 3.sü oldum bunuda izmir adına gururla söyleyebilirim özellikle enstrumantel bir parçanın dereceye girmesi hepimiz için iyi bir adım sanırım.

Gece ile ilgili haber ve video için:

h2.haberturk.com/01Detay.aspx?ID=6911&Kat=8&dt=2008\03\28

Şarkı ve yarışma ile ilgili bilgiler:

http://www.jdrockturkey.com

_DreamofStyks_ demiş ki:
Selam arkadaşlar bu bahsi geçilen ders olayı bana aittir =) Bu hafta itibariyle 4 öğrencim var birde dersleri bitirdiğimiz bir öğrenci var ali diye herkes bu forumdan bu arada

tebrik ederim serkan.zaten ilanı görünce birde izmir karşıyakadan olduğunu görünce kesin serkandır dedim :D zamanında benimde serkana koltuğumun altında gt8 ile gitmişliğim var. :D şarkıyı işyerinde pcde ses olmadığı için dinleyemiyorum.zannedersem bana msnden yolladığın şarkıdır.hatta gitar tonunu satchin ilk albümlerindeki gitar sounduna benzetmiştim.tekrardan tebrikler.

Merhaba arkadaşlar, geçenlerde bende bir gt8 aldım. presetler içinde 2-3 tane guzel drive tonu bulup ustlerinde biraz oynadım fakat bu aletin potansiyelini acıga cıkarmak istiyorum (o kdr para saydık alete, 2 gunde uhuu ben bunu kullanamadım oynamıycam ben diye satmak istemiyorum :p )

baslıgı okumaya yeni basladım, 20. sayfadayım ama sırf kalan 80 sayfayı okumak bile saatler alacak. bossgtcentral veya manuelle ugrasacagım zamanı katmadım daha buna :p melih arkadasımızında dedigi gibi emek isteyen bir ugras o yuzden saatlerce kurcalıycam aleti bu hafta sonu. 1-2 tane baslangıc sorum vardı :)

1) clean tonlarda (presetler dahil) kalın tellerde orta perdelerde abanınca amfi (12w bc rich) distortiona giriyor, clean mlean yalan oluyor. amfi simulatorunden gaini bayaı bir kıstım (seste kısıldı gitti tabi :p ) distortion azaldı ama hala var jc clean dede var, big hall clean, super clean, two clean stereo hepsinde var. bu sorunu nasıl cozebilirim?

2) dual dry 1959, edge lead, d.stack ctl ->warp gibi 2-3 tane drive presetini baslara attım uzerlerinde oynuyorum. presetler içinde bana en uygun tonlar bunlardı. genelde heavy metal sever, calmaya calısırım (fakat abartı, patlayan, ortalıgı kasıp kavuran distortionları pek sewmem :p ) bu tarz iron maiden olur, metallica olur ton nasıl bisi kullanabilirim 1-2 ton linki atabilirmisiniz veya ustteki presetlerde sunu soyle yap boyle yap gibi 1-2 tavsiye verebilirmisiniz :) ?

3) alette usb girişi olmadıgını gorunce hayal kırıklıgı yasamıstım ama ilk 20 sayfayı okuduktan sonra midi kablosu ve programla bu işin olurunu ogrendim. bilgimde midi portu yok ama eski bir sb pci 4.1 digital diye bir kart buldum kutulardan birinde onda var midi port (16 bit dandik ses kartı ama preset atmak için is gorur herhalde). problem, mydukkandaki midi kabloların hepsi tekli tip (yeni ses kartlarıdnaki midi baglantısı joystick gibi tek diilde out ve in diye 2 tane snrm) boyle buna uyacak eski tip bir kabloyu nerden bulabilirim. yada buna alternatif max 50-60 liraya iyi bir ses kartı + kablo combosu onerebilirmisiniz?

cevaplarınız için tesekkurler :)

arkadaşlar bir sorum daha var. kendime 50w custom bir amfi yapıyrodum gt8 le kullanmak için (masif kayın kabin, toroid trafo, yurtdışından en az dip gurultu distortionlı opamplar fln kaliteli bişi cıkıcak ortaya) gt8 le kullanacagım için reverb vs gibi bisiler eklemediydim. sadece ts 808 in overdrive ı ton, gain volume ayarıyla 3 band eq var amfide. simdi benim merak ettigim mixer sesiyel amfi cok degisiyor demişsiniz. amfiye 2. bi input koysam, preampi bypasslayıp direk power amp girişine baglansa gt8 bu bahsettiginiz kulaklıkta ton yazma olayı gibi bu sekidle bagladıgım tonlar mixerde 1 e 1 cıkarmı? amfinin preampini bypasslayıp gt8 i kullanmak daha iyi olurmu?

Geri