Boss Gt-8

KoRnoManiac demiş ki:
bi sorum var.gt8 ile beraber bi cry baby kullansam performans nasıl olur?artıları eksileri ve gt8in cry baby simülasyonu hakkında bilgi verirmisiniz?
gt8in wahı gayet başarılı hatta en başarılısı classic crybaby modülasyonu.bence hiç kullanmana gerek yok.ama istersen looptan veya önüne koyarak kullanabilirsin.pod kullanıyo olsan kesinlikle wah al derdim ama gt8in wahı gerçekten başarılı.

Bu baslıkta bulunan bütün postları okuyarak Boss GT8 ile Gt10 arasında kalmıs bulunuyorum şu anda.. hazır tonların internetten çekilmesinden komplike olmasına kadar bütün herşeyini sevdim boss gt8'in alınası alet ama aklıma bide gt10 girdi nasıl yapıcağımı hangisini alıcağımı hala tam olarak karar veremdim..Bu baslıkta bilgilerini paylasan bütün arkadaşlara teşekkürler..

sempanzzze, eğer teknoloji arıyorsan, işini kolaylaştırmak istiyorsan, elbette her zaman en yeni teknoloji ile ilgilenmelisin. gt-10 illa ki gt-8den daha üstün bir alet. kıyas kabul etmez.

bu arada belirtmek isterim ki gt8 kullandığım en kötü cihazdı. üzerindeki amfi simülasyonları koca bir yalan. tüm tonlar çiğ çiğ geliyor. alınabilecek en iyi tonları aldım,, almadım değil, ama kesmedi beni.

GT-8 in sub ctl 1,2 girişine uyumlu hangi pedal/footswitch bağlayabilirim Marshall footswitch denedim ama gecikme yapıyor, bazen çalışmıyor Boss hangi pedalı/footswitchi öneriyor bilgisi olan varsa yardım bekliyorum Ayrıca bendeki footswitchte herhangi bir sorun yok Amfide tıkır tıkır çalışıyor Saygılar

Ama bende V-Amp footswitch yok ki :) Alabileceğim ve ucuz yollu bişey var mı bildiğiniz Veya şöyle sorayım roland ya da behringerin exp pedalları vardı yanlış hatırlamıyorsam Modellerini falan hiç hatırlamıyorum Bunlar uyumlumudur Kullanan varsa cevap bekliyorum Saygılar

arkadaşlar meraba. gt-8 ile iligi ilginç bi problemim var :) delay menüsü kendi kendine açılıp kapanıyo. aleti resetledim ama düzelmedi. nasıl çözebilirm bu sorunu fikri olan var mı ? teşekkürler şimdiden..

Cortred; aletin kullanım kitapçığına sahipsen şöyle bir uyarı var;

"Roland F5U (attım) dışında bağlayacağınız footswitchler ile verim alamayacağınız gibi cihazlarınızı bozma riskiniz var"

Rolandın bir pedalını öneriyorlar hocam ama sabahın şu saatiyle adını bir türlü hatırlayamıyorum. e-catalog muhabbetinden öğrenebilirsin

darkgenesis; aletin kendi başına kayıt yapma süresi 2.8sn :) ve patchler arasında gidip gelirsen kaybolma riski var. Bu küçük kayıt da arkada çalsın dursun sende üzerine bişeyler çal diye yapmışlar.

Hem gt-8 uzun kayıtlar yaparsa roland diğer ürünlerini nasıl satıcak :evil:

Seçtiğin distortion tipinden ve/veya feedback vs özellikleri yeterince verimli kullanmadığından ritm keyfini bozuyor olabilir

razielpap demiş ki:
sempanzzze, eğer teknoloji arıyorsan, işini kolaylaştırmak istiyorsan, elbette her zaman en yeni teknoloji ile ilgilenmelisin. gt-10 illa ki gt-8den daha üstün bir alet. kıyas kabul etmez.

bu arada belirtmek isterim ki gt8 kullandığım en kötü cihazdı. üzerindeki amfi simülasyonları koca bir yalan. tüm tonlar çiğ çiğ geliyor. alınabilecek en iyi tonları aldım,, almadım değil, ama kesmedi beni.

Doğru eq ayarları ile analog boss pedalları ile alınacak tüm sesleri alabilirsiniz.

Modelleme yapılacak her bir amfi için pek çok parametre ayarı bulunmakta umarım bunları incelemişsinizdir. Ayrıca umuyorum ki kendi amfinizin karakteristğini devre dışı bırakıcak bağlantıları yapmışsınızdır

Geri