Boss Gt-8

Compressoru / sustainer i kapatıp bakılabilir. Ayrıca chorus reverb veya delayın o etkiyi yapmadığından da emin olmak gerek.

Gündüzleri aletin başında olamıyorum o yüzden şimdi ancak fikir yürütürüm :/

Hocam ben bi akşam uğraşıcam. Ama ne demek istediğini anlıyorum dün akşam bende fark ettim. Çok hafif nerdeyse belli belirsiz bir ses var. Yarım saniye falan geç geliyor

Nocure demiş ki:
razielpap demiş ki:
sempanzzze, eğer teknoloji arıyorsan, işini kolaylaştırmak istiyorsan, elbette her zaman en yeni teknoloji ile ilgilenmelisin. gt-10 illa ki gt-8den daha üstün bir alet. kıyas kabul etmez.

bu arada belirtmek isterim ki gt8 kullandığım en kötü cihazdı. üzerindeki amfi simülasyonları koca bir yalan. tüm tonlar çiğ çiğ geliyor. alınabilecek en iyi tonları aldım,, almadım değil, ama kesmedi beni.

Doğru eq ayarları ile analog boss pedalları ile alınacak tüm sesleri alabilirsiniz.

Modelleme yapılacak her bir amfi için pek çok parametre ayarı bulunmakta umarım bunları incelemişsinizdir. Ayrıca umuyorum ki kendi amfinizin karakteristğini devre dışı bırakıcak bağlantıları yapmışsınızdır

İki yorumda biraz abartı GT8 almak isteyen arkadaşlar için okunduğunu varsayarsak.

Mesala "Kullandığım en kötü cihaz" yerine doğrusu "Kullanımı en karışık ve bilgi gerektiren cihaz" olur.Yani kullandığınızı zannetmekle gerçekten kullanmak arasında ciddi bir fark var.

EQ ayarlarıyla her Boss Analog pedalın sesini alamayız malesef kendimden biliyorum :) Hatta Chorus'u geri verip SD-1'in yanında ki onun yerin yine Boss OD-3 ekledim
resim051iu6.jpg

nasıl anlatayım bole palm mute tek nota vurunca hemen ardından cok kısa aralıklı gecıkmelı bır ses gelıor cıft ses gibi yanı ama hic bir delay reverb acık değil yada bır bootster da yok sadece amfı modellemesı ve kayıt sırasında cok rahatsız edıcı oluyor ne yazık kı clean tonlarda yok bu sorun ancak dıst tonlarda ozellıkle de t amp lead kullanırken cok fazla artıyor eq ile de cozmeye calıstım basaramadm acaba dogru ayarları mı yapamadım?

Peki GT8'i kullanırken kayıtta veya amfide hem right hem lefti mi kullanıyosun yoksa sadece left mi ? Bu arada bişey daha sorucam sadece leftle kayıt yapıosan bile right çıkışına boştada olsa bi jack bağlı mı ?

ciyzis_kirayzs demiş ki:
ya ben o kadar okudum ettim ancak bu tonlardaki o hafif dip gürültüsü mü desem yoksa bole cift ses gibi birşey mi desem bole notayı kapalı vurdugumda sanki ck kısa aralıklı bi delay ve 2. bir ton varmış gibi bi ikili çıkyor ortaya eq ayarları ile falan da oynadım bir türlü yok edemedim clean tonlarda yok bu sorun acaba nasıl giderebilirim.

selamlar , octave ı açık muhtemelen, bi arkadasım daha yaşamıstı,

octave efekti multi efekt processorlerinde zaman zaman latency ile çalısıyor, bu yüzden delay gibi duyduğun şey gecikme, biyerlerden octave ı yada pitch shifter ı kapatmanı öneririm

ben whammy 4 kullanıyorum onda bile bazen bu latency rahatsız edici oluyor

sevgiler

sanırım sen bilgisayara girdikten sonra bilgisayardan aldığın out a gore dinliyorsun muhtemelen kayıt yaparken açık olan program veya vst yi ya ses kartın ya işlemcin kaldıramıyor
alete direk kulaklık bağladığında yada amfıye girdiğinde bu problem olmuyorsa olay bılgısayarda

ciyzis_kirayzs demiş ki:
nasıl anlatayım bole palm mute tek nota vurunca hemen ardından cok kısa aralıklı gecıkmelı bır ses gelıor cıft ses gibi yanı ama hic bir delay reverb acık değil yada bır bootster da yok sadece amfı modellemesı ve kayıt sırasında cok rahatsız edıcı oluyor ne yazık kı clean tonlarda yok bu sorun ancak dıst tonlarda ozellıkle de t amp lead kullanırken cok fazla artıyor eq ile de cozmeye calıstım basaramadm acaba dogru ayarları mı yapamadım?
Drive tondaki gain miktarın 100 se 60 yapıp dene bir de palm mute olayını Muhtemelen sorun gain miktarınla ilgili Gaini palm mutene göre ayarla Solo için farklı ayarlar yap Tahminimce solo için yüksek sustainli bir ton ayarladın ve aynı tonda palm mute yapmaya çalışıyorsun Umarım yardımcı olabilirim Kolay gelsin

Arkadaşlar formu baya bir taradıktan sonra ben de gt8 aldım en nihayet. Buradaki herkese yorumlarından ve katkılarından dolayı teşekkür etmek isterim. Bu konu başlığı olmasa herhalde gt8 almazdım. İleride bende deneyimlerimi sizler ile paylaşırım :)

Geri