Boss Gt-8

dostlar anfi dusunuorm cunku boss gt -8 kıcı kırık 10 wattlık amfıyle tam bı felaket.Bana ıkıncı el boss gt-8 le randıman alabılceım anfi ne onerırsınız 50 wattlık falan evde kullanıcam.

sen tonu yazabildikten sonra gerisi hikaye uzgunum ama. ben amfi bile kullanmıyorum 2+1 ses sistemi ile bile tam olmasa bile istediğim tonlara yaklaşabiliyorum o yüzden ton yapmak için amfiden bekleme.illa alcam diosan sağlam tonlu amfi al gt8 i asistan gibi kullan efect dir boots dur bu tip şeyler gibi.

Gt-8 gerçekten çok kullanışlı bir processor. ancak zaten amfi simulasyonları açıkken amfiyle beraber kullanılmak için üretilmemiştir ve bu durumda genelde iyi bir ton vermez. gt-8 ile ilgili en önemli eleştiri modern yüksek gainli tonların elde edilmesinin pek mümkün olmamasıdır. önerebileceklerim şunlar:

1. amfi olmadan sisteme bağlayacaksanız tarzınıza göre clean bir amfi simülasyonu seçin ve yine tarzınıza uygun bir distortion pedalını fx send return den bağlayın (ben mesa clean seçip metal muff bağlıyordum). pedalı açıp kapamanıza bile gerek olmayacaktır zira bu özelliği patchi yazarken siz seçebilirsiniz hatta control pedalıyla açıp kapatarak cleanden ditortiona geçebilirsiniz.

2. yok amfiyle kullanacağım diyorsanız gt-8 in amfi simülasyonlarını devre dışı bırakın ve efektleriyle yetinin.

3. amfinin distortion tonlarını seviyorum diyorsanız dört kablo yöntemiyle amfiye bağlayın ve keyfinize bakın:

http://www.youtube.com/watch?v=okA3osat01Y

murat_72 arkadaşımdan gt8 aldım..benim 1.5 sene civarı kullanmışlığım vardı zaten de..bana sadece tuner tuşu çalışmıyor dedi lakin parameter back,comp. ve tuner tuşları da çalışmıyormuş geldiğinde öğrendik + arkadaki volüm pot'uda tamamen işlev dışı,nasıl olduysa..format attım,içindeki pili değiştirdm,bir çözüm olmadı,ne yapılabilir başka? hadi tuner'ı geçtim,comp'uda geçtim ama parameter back tuşu çalışmadan olmaz yani..

Baran_Ismen demiş ki:
murat_72 arkadaşımdan gt8 aldım..benim 1.5 sene civarı kullanmışlığım vardı zaten de..bana sadece tuner tuşu çalışmıyor dedi lakin parameter back,comp. ve tuner tuşları da çalışmıyormuş geldiğinde öğrendik + arkadaki volüm pot'uda tamamen işlev dışı,nasıl olduysa..format attım,içindeki pili değiştirdm,bir çözüm olmadı,ne yapılabilir başka? hadi tuner'ı geçtim,comp'uda geçtim ama parameter back tuşu çalışmadan olmaz yani..
çok sinir bozucu bir durum geçmiş olsun. Keşke biraz araştırsaydınız aynı kişi gene bu konuya gt8 in bazı tuşları çalışmıyor diye yazmış.

okudum zaten,ama telefonda "format attım düzeldi" dedi,sadece tuner çalışmıyo dedi,bnde ok dedim ama geldi ve durum bu,bugünkü konuşmamızda öyle birşey yok çalışıyordu dedi ama elektronik bilgim var alla şükür,1.5 senelik gt8 bilgimde var,çalışmıyosa çalışmıyodur yalan borcum yok benim kimseye ;) contact lens cleaner ile deneyeceğim,umarım çözüm alırım,çünkü alette bir darbe vs yada içine yapılmış bir müdahale yok..

kontak sprey işe yaradı,tüm tuşlar eskisinden iyi şekilde çalışmakta,tavsiye ederim,yağsız kontak sprey..tüm elektronikçilerde hiçbir zararı yok elektronik aksama..

murat_72 demiş ki:
Nocure demiş ki:
Gt-8 i mümkünse kendi kutusunda, faturasıyla birlikte içine net sorunu bir kağıda yazarak ve kargo parasını ödeyerek Zuhal Müziğe ulaştırman gerekiyor. Seri numarasını falan iyice kayıtla ve aletini işaretle. Ben öyle yerlere güvenmiyorum çünkü.
evet ben sorun elektronik mezunu bi arkadaşım sağolsun şimdilik çüzdü ama! gt8 arkasında levet pot var sorunu cıkaran düğme bu! bu düğmenin aynısını nereden bulabilirim ( 5 ayaklı sınırlı pod)

bu arada bu sorun hala devam etmekte..arkadaş sorunu çözememiş malesef..volüm knob'unun içerden mili kırılmış,düğme dönüyor ama içerdeki pot'u çevirmiyor..bu gt8 bana çok pahalıya mal oldu malesef,cebimden toplam 550tl çıktı ama fiyata dahil olan gt8 çantası kayıpmış,hala bir haber yok,bulunursa yollanacak + 12ytl kontak sprey parası + bu volüm knob için gidecek para,bilmiyorum ne kadar tutacak..kısacası yaptığım en kötü alışverişti şimdiye kadar,yeri değil belki ama burada msj'ı var diye söylüyorum işbu arkadaşın..

Gt8 magduru arkadaslar selamlar:)

Bu nevi sahsına munhasır alet hakkında benim de kucuk bi derdim var, onceki sayfalara baktım, derya gibi 112 sayfalık tartısma oldugundan belki gozumden kactı, ama sorayım yine de. Sansamp GT2'yi amp controler olarak Boss'la kullanmaya caliyorum ancak bayagı sıkıntı yasıyorum. Uygun tonları kolayca yakalayabilmek icin nasıl bir ayarlama yapılmalı? İkincisi, Mikser olmadan direk ses kartına baglanarak kayıt yapma meselesi. Tavsiyede bulunabilirsiniz cok makbule gecer.
Tesekkurler

Birincisi gt2 başlı başına bir amfi simülatörü bildiğin üzere.

Gt-8 in üzerindeki preamp modellemeleri oldukça tatlıdır ve bence gt2 ye ihtiyaç bırakmaz.

İllaki kullanacağım dersen öncelikle gt-8 in kendi preamp modellemesini kapatman gerekiyor. Bu arada dikkat etmen gereken noktalardan biride amfide kullandığın giriştir çünkü

Gitar >GT-8>GT2>Amfi (overdrive kanal) gibi bir kalıp olursa birde üzerine amfinin preamp karakteristiği eklenir ve gt-8 in tonundan iyice uzaklaşmış olursun

Özetle Amfinin mic veya fx return gibi girişlerini tercih etmen ve gt-8 in preamp özelliğini kapatman gerekiyor

arkadaşlar 112 sayfa yazı olduğu için, eğer söylendiyse kusura bakmayın demek istiyorum önce.. :) benimde bir gt-8'im var ve bir şey merak ediyorum. fx1 veya fx2 den eklenen efektlerin özellikleri değişiyor mu? değişiyorsa nası değişiyor? yani diyelim slicer efekti çok hızlı, ben onu nasıl yavaşlatıcam veya fx level ını nasıl ayarlayacağım?

windowpane demiş ki:
arkadaşlar 112 sayfa yazı olduğu için, eğer söylendiyse kusura bakmayın demek istiyorum önce.. :) benimde bir gt-8'im var ve bir şey merak ediyorum. fx1 veya fx2 den eklenen efektlerin özellikleri değişiyor mu? değişiyorsa nası değişiyor? yani diyelim slicer efekti çok hızlı, ben onu nasıl yavaşlatıcam veya fx level ını nasıl ayarlayacağım?

Öncelikle belirteyim ki aleti kurcalamaktan korkmayın çünkü reset atma fonksiyonu var. Ki sorduğunuzdan aleti neredeyse hiç bilmediğinizi varsayıyorum

Öncelikle değiştireceğiniz efekti seçin Örneğin 3. efektin 2. bank ı gibi...

Parameter tuşları var >> ve << gibi... Bu tuşlar ile ilgili efektin tüm fonksiyonlarını görebilirsiniz. Benim orsp. anahtarı adını verdiğim ton anahtarı yani büyük yuvarlak tuş ile efektin miktarını attırabilirsiniz ve [WRITE] tuşuna basıp ayarlarınızı kaydedebilirsiniz.

Unutmayın hangi özellikle olursanız olun parameter tuşları ile o efektin özelliklerini değiştirebiliriz.

Parameter tuşları seçici ton anahtarı yani büyük yuvarlak tuş ise miktar ayarlayıcıdır

thrashead demiş ki:
merhaba. bende gt8 var ve müzik setine bağlıyorum. yanlız ses kısık geliyor. bundan önce analog vardı. aynı problem onda da vardı ve ge-7 bağlayınca ses farkedilir derecede yükseldi ve parladı. gt8'e ge7 bağlarsam aynı şekilde düzelir gibi bir his var içimde. sizce aynı randımanı alır mıyım? biliyorum gt8'inde içinde dijital olarak ge7 bulunuyor fakat bana tatmin edici gelmiyor. tavsiyelerinizi bekliyorum.

anladığım kadarıyla amfi olarak müzik setini kullanıyorsunuz. eğer line çıkışından bağlıyorsanız, kulaklık çıkışından bağlayarak denemenizi tavsiye ederim.

thrashead demiş ki:
dostum line dediğin L ve R nin L(Mono) olanı ise ve kulaklık çıkışıda Phones ise dediğin şekilde L'den çıkartıp Phones'a taktım ve ses hissedilir derecede arttı. Teşekkürler. Bunu kastetmiştin heralde değil mi?

evet phone çıkışını kastetmiştim. sorununuzun çözüldüğüne sevindim.

Arkadaşlar biri bana lütfen gt2 yi gt8 e nasıl bağlıyacağımı söyleyebilirmi acaba,amfimde fx send return olayı yok.Sırasıyla anlatabilirmisiniz,beceremedm ben:(

Geri