Ibanez S520ex'imin Sapı Kırıldı :(

Arkadasimin Gibson SG gitari ayni sekilde kirilmisti. Kenan Usta'da yapilan tamir sonrasi hicbir iz kalmamisti. Gorsel olarak %100 basariliydi.
Referans olmasi acisindan belirtmek isterim.

Ayrica gecmis olsun, cok uzuldum adina. Bu tip durumlar bizler icin de ibret olmali. Saga sola dayamadan -yer problemi olsa bile- gitari en saglikli ve basina en az kazalarin -gorunmez kazalarin bile- gelebilecegi konumda, varsa hardcase icinde muhafaza etmek gerekli.

Edge'in meşhur gitarının bile başına gelmiş. Benim de Epi Les Paul kırılmıştı aynı yerden, yaptırıp 4 sene daha kullandım. Bence tona hiç bi etkisi olmuyo, yaptırıp kullanmaya bak derim. (Bu arada 75 TL resmen bedava. Yine benzer yerden bi Epiphone akustik gitar kırdım bi kaç yıl önce :D Rıfat Usta'ya 250 TLye yaptırmıştım yanlış hatırlamıyosam.)

üstad miden kesinlikle bulanacak gitardan soğuyacaksın emin ol.. ama şunu belirteyimki 75 lira resmen bedava.. helede sağlam referans varken..
bide ben nacizane bir fikrimi belirteyim ne kadar takarsın beni bilmem veya maddi durumun nedir bilmem tabiki ama.. madem böyle birşey olmuş.. biraz kıy parana
istediğin şekilde istediğin ağaçtan avucuna parmaklarına uygun bi sap yaptır .. :)
tekrar geçmiş olsun üstad inşallah halledersin bu sorununu bi an önce ..
kal sağlıcakla

nedir bu ibanezlerdeki sap kırılması anlamadım gitti ya ne prestij düşürücü hareket yapıyor bunlar anlamadım. iyice piyasa oldular. hadi hayırlısı. bencede cclef haklı. ya yeni sap yaptır hocam yada 75 liraya yaptır geç 75 normal bence. bi bakıma bile 50 lira alıyorlar. onu düşün arıtk sen :)

nedir bu ibanezlerdeki sap kırılması anlamadım gitti ya ne prestij düşürücü hareket yapıyor bunlar anlamadım. iyice piyasa oldular. hadi hayırlısı. bencede cclef haklı. ya yeni sap yaptır hocam yada 75 liraya yaptır geç 75 normal bence. bi bakıma bile 50 lira alıyorlar. onu düşün arıtk sen :)
Prestijine zarar veren bi durum değil bu. Yere düşen gitarların çoğunun kafası kırılır. Özellikle Gibsonlar bu konuda nam salmıştır ama kimsenin bunu kalitesiz malzemeye, dandik işçiliğe bağladığını duymadım.

Prestijine zarar veren bi durum değil bu. Yere düşen gitarların çoğunun kafası kırılır. Özellikle Gibsonlar bu konuda nam salmıştır ama kimsenin bunu kalitesiz malzemeye, dandik işçiliğe bağladığını duymadım.
doğru olabilir dediğin demeki benim gözümde öle oldu. hep ibanez sap kırılması gördüğüm için bu zamana kadar. gibsonuda biliyorum bu konuda mimli olduğunu da işte :D

Geçmiş olsun arkadaşım ne olursa olsun kesinlikle bi luthier'e yaptır.Zira zaten çok birşey tutmayacaktır.En fazla ama en fazla 70 TL gibi birşey tutar.

Eğer kendin yapacaksan da normal ağaç tutkalı yerine boncuk tutkal kullan, normal ağaç tutkalı ( beyaz tutkal) normalde tavsiye edilmez gitar için.Boncuk tutkal çok daha uzun ömürlü ve sağlıklı olacaktır ki enstrüman yapımcılarının kullandığı yapıştırıcı da budur...

kendim daha da mahvederim, geçende gözlüğün çerçevesi kırıldı heryer yapıştırıcı oldu :D
götürdüm bugün kenan ustaya. ne zamana yaparsa artık, yeterki sağlam olsun da..

Hayırlı olsun.Maddi/manevi değeri yüksek her enstrüman için kırık dökük de olsa hardcase şart.Sakınan göze çöp batar hesabı hep değer verdiğimiz şeylerin başına gelir bu tip kazalar.Dikkatli olmak lazım :)

Fotoğraf0280.jpg Fotoğraf0281.jpg
Arkadaşlar gitarımı sonunda aldım :) Kenan Usta döktürmüş resmen.
Eskisinden daha sağlam ve de daha güzel oldu.

Kenan usta işini bilir. Benim gitara da o kadar işinin arasında manyetik sistemi takmıştı, helal olsun valla.. Yalnız, masrafını babandan tahsil etmeyi unutma:cool: Büyük büyük geçmiş olsun...

Geçmiş olsun. Giderilmeyecek birşey değil gibiymiş. Tremolo ya istediği kadar abanabilir, çünkü yük kilit sistemi arasına biniyor. Kilitler sıkıldığında burguların olduğu kısım pasif kalıyor her konuda.

Geri