Ahmet Ümit

en vasat kitabi beyoglu rapsodisi idi bu kitap beni ahmet ümit'ten biraz soguttu ama her yazar inis cikis yasayabilir dedim ama son yazdigi kitaba tahammul edemem ask kopekliktir bilmem kopeklik midir ama bir polisiye yazarinin ask romani yazmasi pek mantikli degil yani cok iliskili turler degil ... ama turk polisiye yazari ariyosaniz AKIF PRINCCI derim tavsiye ederim baya saglam ahmet umitten bile

bende beyoglu rapsodisini okudum sadece aşk köpekliktir duruyor evde okumam gereken bi kitap var ondan sonra baslıyacagım..ama gercektende ondan aşk hakkında bir kitap beklemiyordum daha önceki kitaplarınıda cok merak ediyorum umarım sonları hakkında bilgi verilmez..

polisiye kitaplarına kesinlikle lafım yok ama ama çok rica edicem bi daha kimse bu adamın aşkla ilgili bişey yazmasına izin vermesin ya zaten çok reklamı yapılan kitaplar genelde boş çıkıyo orta okulda ki edebiyat hocam şöyle derdi "iyi bir kitabın kesinlikle reklama ihtiyacı yoktur fazla reklamla gözümüze sokulan kitapların kesin eksik yönü ört bas edilmeye çalışılıyodur"ve aynen öyle oldu her hikayeyi okurken bu güzeldir artık diye başladım bide baktım kitap bitmiş tabi son hikayesinin hakkını yemiyelim gene içlerinde en iyisi oydu ki onda da biraz polisiye vardı o yüzden

bence o kadar da kötü değil, ayrıca aşk köpekliktir sadece bir aşk romani değil daha da öte bütün bir roman değil, küçük hikayelerden oluşuyor, o yüzden sayfalarca aşktan bahseden bir kitap değil, sadece aşkın değişik hallerini gösteriyor ölümle paylaşılan hallerini... ben beyoğlu rapsodisini çok beğenmiştim, süpriz bir sonu vardı...tek şikayetim bazı betimlemeler fazlaca tekrarlanıyor, okumaktan zevk alıyorum ve iyi bir yazar olduğunu düşünüyorum...

ya kitabın ismi çok ilgimi çekti aldım. aşk köpekliktir.. kimsenin cesaret edemeyeceği bir söz edip kitap yapmış adam...

Aşk köpekliktiri yeni bitirdim daha..eminim insanlar aşkı övmüştür güzel anlatmıştır diye düşünmüştür..ama o aşkın körlüğünün neden oldugu seyleri yazmıs daha cok aşkın insanın basına getirdigi felaketler var genelde hikayelerde..aşka realist bir yönden yaklaşmış gayette başarılı olmuş acıkcası..ama klasik güzel aşk hikayeleri arayanlar icin tabii ki hayal kırıklıgı olmustur..bence gayet basarılı..hoşumada gitti..

bı arkadasımın hedıyesıydı bana beyoglu rapsodısı.okudum ve cook begendım.bu kıtabı begenmıyenler var anlamadım neresını begenmedınız.gercı ben daha once hıc ahmet umıt'ın kıtaplarını okumadım ama yınede cok hosuma gıttı beyoglu rapsodısı.

en iyi türk polisiye roman yazarı kendisi sis ve gece, beyoğlu rapsodisi günlerce etkisinden kurtulamadığım kitaplarından.masal masal içinde, patasana,kukla,kar kokusu ve şeytan ayrıntıda gizlidir diğer yapıtlarındandır

arkadaşlar sayfa neredeyse ölmüş.bir senedir bir allahın kulu cvp yazmamış.ben ilk beyoğlu rapsodisini okudum ve ağzım açık kaldı kitap bitince.zaten o günden sonra başladı polisiye hastalığı bende.aşk köpekliktir ve son kitabı kavim'i okudum.kavim çok güzel bir romandır.herkese tavsiye ederim tabi polisiye tarzdan hoşlananlara....saygılar...

ben sadece beyoğlu rapsodisini okudum.Kitap gayet güzel gitti ama bi yerde bi arkadasın söylediği gibi:sonları pek bağlayamamış bence.yani kitap bitti,ben bumuydu lan yani,bunun için mi o kadar sayfa geçti yani diye feryat figan gülmeye başladım :)

ben sadece beyoğlu rapsodisini okudum.Kitap gayet güzel gitti ama bi yerde bi arkadasın söylediği gibi:sonları pek bağlayamamış bence.yani kitap bitti,ben bumuydu lan yani,bunun için mi o kadar sayfa geçti yani diye feryat figan gülmeye başladım :)

kusagami demiş ki:
metafiz demiş ki:
Arkadaşlar Ahmet Ümit'in Ninatta'nın Bileziği kitabı çıktı.ilgililere duyrulur

aldım okuyorum ayrıca Kavim kitabınada başlayacam.yakında. polisiye gerilim tarzda yazan bir türk yazarın olması sevindirici.en az Grange kadar iyi diyebilirim..
bende bugün alıp başlıyorum hemen.kavim kitabınıda hemen oku bence.benim çok hoşuma gitti.Ahmet Ümit kendi dalında Türkiyede şuanda tek sayılır.Genel olarak ele aldığımızda Türkiyede kaliteli yazarlar arasında.Polisiye sevmeyenler bile Ahmet Ümit i okuduğunda polisiyeyi sevmeye başlayacaktır bence.

Geri