ibanez js series

graffit demiş ki:
yok abi yok bu jem tartışması ölene kadar gider bizim (rg taraftarları :) ) anlatmaya çalıştığımız jemin çok pahalı olduğu ve özellik olarakta rg den çok farklı olmadığı ve bir strat gibi bir gibson les paul gibi kendine has tonu olmadığı bu yüzdende bu parayı çok haketmediği, tabiki jem sahipleri yada jem taraftarları buna karşı çıkacak ama görünen köy kılavuz istemez ;)

Gönülden katılıyorum. :LOL:

evet işçiliğe ve saplara değinilmiş... bir kere jemler wizard sap kullanmaz, jem prestige neck kullanır.

Arkadaşın teki de custom rg ler ile jemleri karşılaştırmış. Şu an yapıldığını bildiğim bir J-Customlar bir de Usa-customlar var. ikisinin fiyatlarının da jemleri geçtiği fazladır. işçilik açısından da aynıdır. jemlerin işçiliği ile bir rg1570 in işçiliğinin aynı olacağını mı düşünüyosun? biraz daha bekleyin sonra zaten göreceksiniz jemlerin ne kadar iyi fiyatlı geleceklerini. 2-3 sene içinde signature modeller ve j-customlar dışındaki bütün gitar modelleri kore üretimine geçecek.

Jem sahiplerine duygusal demişsiniz, evet duygusalım ben o konuda. siz sanki kendi gitarınız hakkında değilsiniz... Bu dünyada custom rgler kadar güzel gitar yok diyen arkadaş hiç mi hiç duygusal davranmamış. Ama gerçekten merak ediyorum eline bir j-custom alıp çaldı mı? sonra eline normal bir rg alsın, onu çalsın. ondan sonra j-custom'a bu kadar para verilmez desin de göreyim.

js lere çok ucuz diyen bir sürü kişi var. radius lar şu an üretimde değil ama oldukları zaman da js nin yarı fiyatına gidiyorlardı...

jemlere taptığım doğrudur, sonuna kadar onları savunurum ama sadece beni duygusallıkla suçlayamazsınız...

graffit e ben de katiliyorum :),

1570 deil tabii o gitar 400-500$ a satilyor disarda!!, ama mesela rgt3020dir, 3120dir, yada 2000serisi cok kaliteli gitarlar,...

Radius diyorsun da, js nin de js100 u var, o da js1000 ve ustunun yari fiyati zaten,

Neyse tartismayalim bence daha fazla herkesin kisisel begenisi ve tercihi sonucta bu,...

tabi ki herkesin kendi beğenisidir. ona birşey demedim ama jemlerin böyle eleştirilmesini sevmiyorum. tabi ki signature model diye üzerinde fazladan para var ama satın alırken normal bir fayata kadar iniyor fiyatları. ben yaklaşık 2000 dolara aldım. saydığın rg modelleri bu fiyattan pek farklı değil zaten.

ama js100 ile js 1000 fiyatı karşılatırmak süper saçma birşey. js100 ün fiyatı çok pahalı bir kore modeli için. js1000 ise bir japon modeli...

ama hala jemlerle kıyaslanabilecek tek rgler j-custom...

ibanez Js serisi stratın o mukemmel tonunu neredeyse yakalamıs ama o salak strat seklinden kurtulmus rahat bi gitar eger 22 fret olmasaydı su an mutlaka kafamdaki tek gitar olurdu bence tek eksiği o, ama satrianiyede ayrı bi yakısıo ya hele g3deki o arkadasında silver surfer olan dehset bisi :D

ama js100 ile js 1000 fiyatı karşılatırmak süper saçma birşey
JS ile yari fiyatinda dedigin radius u karsilastirmana cevap olarak verdmistim bunu,

JS100 de gayet kaliteli bir gitar, harmony central reviewlarina bir bak istersen,...kore diye kucumsememek lazim,...10 sene once cin gitarlari berbatti 10 sene sonra japonlar gibi olacak belki, adamlar cok hizli gelisiyor,...

evet ama yaptığın karşılaştırma oldukça mantıksızdı. radius gitarlar tamamen js ile aynı gitarlardı, dolayısı ile fiyat farkını küçümsememek lazım...

kim ne derse desin kore önümüzdeki uzun yıllar boyunca japon gitarlar ile yarışamayacak bile... bir kere nedir o kullandıkları köprüler! elimde kalacak diye korkuyorum...

Edge pro kopru, fred ve paf-pro manyetik vede JS neck mi vardi 500-600$lik radiuslarda? (js1000 ve ustunun yari fiyati)

Cevabin evet ise, hakliymissin derim,
Hayirsa hangi ornek daha sacma sorusunun cevabi acik zaten,
--------

Kore konusuna gelecek olursak ben sadece tahmin yuruttum,...
Kahin deilim ama olmak isterdim nasil bir duygu ;)

++++++++++
Bu arada Ufak bir arastirma yaptim,

Satriani 1989 a kadar R serisi kullaniyor,
JS neck yok, manyetikler ibanez manyetik, ve kopru edge pro deil edge,..
1990 da JS serisi cikiyor, 1991 de R serisi farklilasiyor yavas yavas bir suru yaniyla, ve 94 de de uretilmiyor,...Dolayisiyla JS1000 ve ustuyle tamamen ayni bir R serisi zaten uretilmedi,...

R serisi gitari 3 sene once üniversiteden bi arkadasta gormuştum tipik js serisi.. gitarı gorur gormez dumur olmuştum işte gercek bir gitar demiştim kendi kendime.. almayı cok istemiştim ama inatla satmamakla ısrarcıydı eskiler bi baska gercekten ibanezin... jem den universela şimdi alayı oyuncak gibi...

ya js 1200 ile js 1000 arasindaki fark nedir?önemli bir fark varmi.js1000deki siyah rengi seviyorum diye js 1200 almamak aptallik olurmu.cevaplarsaniz sevinirim.

arkadaşlar herkes js 100 js 100 ve js 1200 den bahsetmiş js 2000 hakkında bir fikri olan var mı acaba ben bu gitarı almayı düşünüyorum yakın zamanda.js serisi icindeki yeri nedir bu gitarın en üst mü alt mı ortamı neresi_?bilen biri varsa ve yardımcı olursa minnettar olurum..

rosewood demiş ki:
sanırım js1000 ve js2000 aynı fiyat aralığında gitarlar.

Hemen hemen aynı fiyattalar. Zaten bakarsan özellikleride aynı sayılır. Bir tek benim gordugum kadarıyla js2000 in koprusu sabit. Onun dısında aynı kalitede sanırım. Yalnız bu gitarı bulman zor olabilir. Suan Js1600 var gene sabit koprulu olarak. Bir ona bak istersen. Hadi kolay gelsin. İyi araştırmalar.

js2000 in koprusu sabit deil dostum bildiim kadarıyla sanırım farklı floyd sistemleri var 2 gitardada floydlardan pek anlamıyorum ama.hiç kullanmadım daha once..ama artık floyd lu bir gitar almayı düşünüyorum.

Geri