vücut geliştirme

slm,

Bunu iş olarak görmek... yanlış ifade olur.
Sıkılmamak için bazı şeyleri keşfetmek gerek.
bir sürü çalışma aletiyle donatılmış salonlar,
çok sunni,

Hoşçakal.

Ben Güvenlik memuru olduğum için çok az bi zaman kol kaslarımı geliştirmek için spor salonuna gittim.Biraz daha kuvetli olması amaçlı sonra sıkıldım bıraktım sıkılmadan nasıl geliştirebilirim kolarımı ve bileğimi?

Uzun boylu o kadar bodyci var ki sadece vücütları kalın olduğu için boyları o kadar uzun durmuyor.
Sıkılma olayına ise şunu söyleyebilirim. Acı çekmedne veya sıkılmadan yapılacak bir iş olsaydı herkesin 50 cm kolu olurdu. No pain No gain

vücut geliştermeyle şişmeyi eş değer görmek çok tuhaf.. ikinci plandaki özelliği bu önce vital kapasiteyi tam anlamıyla kullanabilmek sonra tüm organları tam işleviyle harekete geçirmek,sonra kas fonksiyonu ve zaten bunlarla beraber gelecek fit görünüm.. üçgene ve santimlere fazla takılmamak lazım.. biliyosunuzdur ki önemli olan işlevi.. sporsalonunda avrupa gençler "vücut geliştirme" görüntü şampiyonu demekki.. şampiyonunu bilek güreşinde yendim ve kondisyon kapasitesi olarak sentetik biçok ilaç kullanmasına rağmen,duble koç yumurtası ve domates söğüşten kefirden ari sütünden daha sentetik hiç bişey kullanmamama reağmen(kola fast food dahil) ondan hafif olmama ramen 3 4 yıllık eforumla düzenimle daha başarılıyım.. sanırım öncelikler biraz daha farklı olmalı ki izbandut değil eli yüzü düzgün bi toplum olalım...

tattoed demiş ki:
dumbell ile kanat kası yapmak için hangi hareketler yararlı olur ?
aslında dips işe yarayabilir

vücut geliştirmede önemli olan bir nokta egzersizleri birer gün arayla yapmaktır.çünkü kaslar ancak 48 saatlik bir arada kendini toparlayabilir.her gün yapılan çalışmalar kas yapısını bozar.

vaktiniz yoksa en iyisi şınavdır. önce en alttan başlarsınız her gece yatmadan 20 falan. sonra yavaş yavaş ilerletirsiniz. mesela ben her gece yatmadan -şu an- 200 şınav çekiyorum. ve kesinlikle dumbell dan falan çok daha etki ediyo. çünkü tüm vucüdu çalıştıo ve bırakın bunları en iyiside üzernizdeki stresi atıyo. dikkat ettim sınav çekmediğim zamanlar daha fazla stresli oluroyorum.... kesinlikle tavsiye ederim...

Bende biraz önce spor salonundan geldim. Gitmeden önce halsiz ve uyuşuktum açıkçası ve evden zor çıktım. Ama döndüğümde evde zıplaya zıplaya bir salata hazırladım kendime. Arkadaşlarım nedir bu neşenin sebebi diye soruyorlar.

Diyeceğim odur ki; spor cidden insanı yeniliyor, stresini alıyor ve zinde kılıyor. Sporsuz yapamam, mizacıma ters. Her an hareket halinde olmam lazım. Durağanlık beni öldürür...

sporla kalın sağlıklı kalın...

bady;vücudun uyuşturucusundan başka bişey değil boy 170 kilo 95 ken kas oranım tavandaydı-20,25 kilo civarında-bıraktıkdan sonra ne olduğunu tahmin etmek güç değil ya sürekli vücudunuzu fazla zorlamadan yapın yada hiç başlamayın....

Bence her erkek az çok şekil vermeli vücuduna. Bakımlı ve düzgün olmalı. Bu bakımdan vücut geliştirme çok önemlidir.

kacakkiz demiş ki:
SiPASTiK demiş ki:
iLKeRrR demiş ki:
SiPASTiK demiş ki:
Yalnız bazı hareketler boyu kısaltıyor bu konudada arkadaşları uyarayım.
Hatta bir arkadaşımın boyu 3 cm kısaldı.

yanlış bilgi

Oldu be abi

kısaltma değilde ağırlıklar boy uzamasını durduruyor uzun boylu badici çok azdır

aman arkadaşlar napıyosunuz ya hiç bot kısalır mı ya halter mi ki bu.siz eger bu sporu profesyonel bir yardımcı eşliğinde programa ve calışma sürelerine uyarak ve en önemlisi doğru beslenerek yaparsanız bırakın kısalmayı uzarsınız uzar.vücudun bütün bölgelerindeki kaslar çalıştırıp geliştiriyosununz.büyüyen kas hem enine hem boyuna ilerleme gösterir bu da kemiklerin uzaması demektir.tabi bunlar gelişme çağındaki insanlar için.

haa.tabi şu çok önemli yaşa,kiloya göre ve doğru ağırlıkla çalışmak çok önemlidir.yani 13-14 yaşlarında bir çocuğun 60 kilo ile squad yapmaya çalışması kemik yapısında yada vücudunda tahribata yol açabilir.yaş küçükken jimnastik daha iyi bence.ne de olsa ağaç yaşken eğilir :p

Geri