vücut geliştirme

Genel bir yanlış anlamada. Kaslar bir kere yapılınca devamlı, kalıcı olduğu yanılgısı. Çalışmazsanız kaslar söner performansını kaybeder.
Ne yerseniz yiyin, için vücut bu enerji tüketen şeyleri üzerinden atar. O yüzden devamlı çalışmak gerek.
Antrenmanda istediğiniz tekrarları yapamıyabilirsiniz değişkenler çoktur, hemen bunu beslenmeye bağlamayın.
Yorgunluk genelde yeme ihtiyacı olarak hissedilir.

12 saat çalışma, 150 kilo gibi abartı şeylerle hangi limitten bahsettiğin anlaşılmıyor.
Hedef prof düzeyde, müsabaka vücutçu olmak mı? yoksa zinde fit sağlıklı bir vücut mu?
Zaten toz hap meselesinden insanların kafası karışık. anabolan, steroidle daha mevzu bile olmaz.
Yapacaksada aklından zoru var demektir.

Ben de bundan iki yıl önce evime kurmuştum ufak bir gym. Yer sorununuz yoksa önerebilirim. Bir adet bench sehpası, bir adet uzun, iki adet kısa ve bir adet z bar ile çalışamayacağınız bölge yok diyebilirim. Tek sorun ağırlıklar, çünkü aşırı pahalı :D 50 kilo ağırlık için 3-4 aylık spor salonu ücreti ödemeniz gerekebilir. Totale vurunca ucuz yine de fakat bir anda 300 400 tl ağırlığa vermek koyabiliyor.

1 Aydır spora devam . 4 kilo vermeyi başardım bile ancak beslenmeye destek bir supplement arıyorum bende . Yada yağ yakıcı olabilir . Headline burner ucuz ancak insanlar kötülüyor hakkında fikri olan varmı aramızda ?

1 Aydır spora devam . 4 kilo vermeyi başardım bile ancak beslenmeye destek bir supplement arıyorum bende . Yada yağ yakıcı olabilir . Headline burner ucuz ancak insanlar kötülüyor hakkında fikri olan varmı aramızda ?
Sevgili arda l-carnitine oneririm yag yakimini hizlandirmak icin. Likid olanlar kapsullere oranla daha etkilidir. Cardiodan 5dk once alip saglam bir cardio ile kisa zamanda etkin sonuclar alabilirsin. Yalniz 15 tupten fazla kullanmamani oneririm bunlar karacigeri ciddi yoran urunlerdir. Benim gibi takviye karsiti biriysen nane ile limonu mixerden gecirip su ile karistirip antrenman esnasinda bunu da alabilirsin.

Sevgili arda l-carnitine oneririm yag yakimini hizlandirmak icin. Likid olanlar kapsullere oranla daha etkilidir. Cardiodan 5dk once alip saglam bir cardio ile kisa zamanda etkin sonuclar alabilirsin. Yalniz 15 tupten fazla kullanmamani oneririm bunlar karacigeri ciddi yoran urunlerdir. Benim gibi takviye karsiti biriysen nane ile limonu mixerden gecirip su ile karistirip antrenman esnasinda bunu da alabilirsin.

Sağlam bir cardio yapınca zaten yağları yakar insan bu bahsedilen ürünü neden alıyoruz peki?

Bu işi endüstri haline getirmiş ve bu supplement dedikleri dalgaların kutularını salonlarda boy boy dizmişler, muz satar gibi su satar gibi resmen "dayıyorlar" insanlara.

Ya önce bir sporunuzu yapın, bir kaç ay sisteminizi oturtup kendi metabolizmalarınızın/vücudunuzun vereceği doğal tepkimelere bir bakın. Kendi vücudunuzu tanıyacaksınız zaten bu süre zarfında, ondan sonra halen çok elzem diyorsanız alın bunları.

İş yerimden bir arkadaşıma -kilo vermek isteyen biri kendisi- sürekli spor yapması telkininde bulunuyordum ama "salon işleri bana göre değil" deyip kestirip atıyordu. Bir gün montların asıldığı dolapta bu bahsettiğiniz ilaçtan gördüm, böyle 5 kiloluk yoğurt kutusu gibi duruyor... Bu kimin dedim, arkadaş dedi ki benim... "Sevindim başladığına, ne kadar oldu?" diye sordum, "henüz başlamadım bu akşam başlıyorum, kayıt yapmaya gittiğimde bundan aldırdı hoca" dedi : )

Yani demek istediğimi anlatabiliyor muyum?

Bizim millette niyeyse sürekli bir şeyleri alma-indirme dürtüsü var ama icraat desen komple yalanlardayız. Ne bileyim işte; herifçioğlu akıllı telefon alıyor, gitmiş 50 tane program indirmiş, ekran kısayoldan geçilmiyor. Hangisini kullanıyorsun hangisi işine yarıyor desen hiç birini kullandığı yok; ama baktığın zaman istiyor ki elinin altında olsun, varsın hepsi bulunsun. Kafamız bu.

Belirli bir spor geçmişi olmayan insanların büyük bir hırsla bu tür desteklere başvurmasına karşıyım tabi ki ancsk bir müddetten sonra gerekmiyo değil günlük protein ihtiyacını doğal beslenerek karşılamayı geçtim antremandan sonra kana hızlı karışması için bile gerekli kanaatimce( spor geçmişim var). Herhangi bir öneride bulunacak arkadaş yok sanırım.

Belirli bir spor geçmişi olmayan insanların büyük bir hırsla bu tür desteklere başvurmasına karşıyım tabi ki ancsk bir müddetten sonra gerekmiyo değil günlük protein ihtiyacını doğal beslenerek karşılamayı geçtim antremandan sonra kana hızlı karışması için bile gerekli kanaatimce( spor geçmişim var). Herhangi bir öneride bulunacak arkadaş yok sanırım.
Isi bilen belli oluyor

Aileye ben de katıldım. :)
Henüz ilk haftayı atlattık, başlangıç ağrıları kalmadı. Yola devam XD
Off o ağrılar yok mu :) Adamı hayattan sogutur. Darbe muhabbetine spor salonu ararken 2 haftada kaslarım hamlamış. Biceps workout'tan sonra sol kolumu açamadım :)
O ağrıları sızıları yaşamamak için düzenli gitmeyi aksatmayın derim. Ve başarılar bu arada :)

Sworkit gibi uygulamalar ile vücut ağırlığını kullanarak ciddi sonuçlar alınabilir. Evde sadece pilates bandı belki bir mat ve bu tip vücut ağırlığı üzerine kurulu app ler ile çalışan ve zımba gibi olan yığınla insan var. Ben de salonlarda saatler süren antrenmanlardan sıkılıp crossfit e başlamıştım. Herşey harika giderken sağ diz ön çapraz bağları kopardım. Ameliyat oldum. 1 senede ancak toparladı. 3 senede ağrılarım tamamen geçti. Bu işin böyle uzamasına sebep spor yapmamamdı elbette ama dizim ağrıdığı için spor yapamadım. Hem bahane hem de mani oldu yani:) Son 2 aydır sworkit ile çalıştım ve gözle görülür farklar var. Tavsiye ederim. Biraz daha toparlayınca evde bir tur p90x yapasım var:)

Geri