Kablo Net

R

Roth_Balance

Kablo Net 64 K`lari 12`e yukseltmis ama turk telekomu aradigin zaman promosyon vardi 64 ler onceden 128 gibi kullaniliyodu diyolar.Fiyat artirdilar ama degisen hic bir sey olmadi.

kablonet almak için;
1-kablolu tv kullanmanız gerekiyor..
2-ilgili kablo şirketi ile bütün işlemleri hallediyorsunuz(modem alımı falan filan..örneğin ankarada interaktif ve kablonet firmları var..bunlara baş vurabilirsiniz..)
yeterli..

kablo internet tarifeleri bu aralar karıştı ancak ben interaktif şirketine bağlıyım ve 16 milyon ayda interaktife 49 milyonda telekoma toplamda ise 64 milyon ödüyorum 256 k cable bağlantısı için..daha detaylı bilgi almak için
www.it.net.tr adresine yada www.kablonet.com.tr adreslerine göz atabilirsiniz..kolay gelsin :)

kablonet hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse

şu anda aylık ücretler
128kbps 36 milyon
256kbps 49 milyondur

teorik olarak fiyatlar adsl ile aynı gözüküyor ama işleri karıştıran alınan hizmet bedelidir. ve bu hizmet bedeli kablonet (firma olan) için 15, 25 milyon gibi değişiklik gösteriyor. bağlantı hızınız arttıkça artıyor. diğer firmaların da hepsinin izlediği farklı bi politika var.

eğer az olsun benim olsun düşünceniz varsa kablonet adsle göre çok daha sorunsuzdur. paranızla az rezil olursunuz. tabi bu politikayla kablo internet şirketlerinin batması an meselesidir ya neyse. teknik destek açısından da verilen hizmet iyidir(o kadar hizmet bedeli alıyorlar)

ama adsl ve kablo internet türkiyede internetin ne kadar boktan olduğu gerçeğini gözümüze sokmaktadır. hepimize hayırlı uğurlu olsun

Şahsen ADLS yerine Kablo Net'i tercih ederim. Daha kaliteli hizmet alıyorsunuz, daha az problem yaşıyorsunuz, eğer online oyun oynuyorsanız ADSL'ye göre daha iyi pingler alıyorsunuz.

Şu an fiyatlar ADSL ile aynı ancak bazı bölgelerde ek olarak servis/bakım ücreti alınıyor, onu bir araştırın önce, mesela benim bölgemde alınmıyor öyle bir ücret, ki yakında diğer bölgelerdede kalkacağını düşünüyorum ben.

kesinlikle ben de dsl yerine kablo yu tercih ederim.Daha az sorun yaşamanız dışında upload verirken download ınızın bundan fazla etkilnememesi...

bende şu anda 128 k kablo var bunu telefon vasıtasıyla 256 ya almak mumkun mu,madem fiyatlar boyle olmus onceden odedigimiz parayı şu anda odeyip 2 kat hızdan faydalanmak isterim.

2 kati diye bişey yok. Ben ikisini de kullanıyorum. İzmir de 256 ADSL var istanbulda da 128 Kablo. Zaten 256 K gibi bağlanti veriyolar kablonette. 25 ile download ediyorum ki kablo net çok çok daha kaliteli adsl ye göre. Günlerce ADSL sorunum oldu kime telefon açsam "bizim görevimiz değil hede hödö" dediler. Ama kabloneti gece 1 de aradığım oldu zart diye adam açti telefonu "kusura bakma abi gece gece rahatsız ediyom ama " diye girdim olaya..

kesinlikle kablo net alin derim. Ayrica 2 kere oyun oynayin server'da farkını anlarsiniz kablo'nun..

turrican demiş ki:
kesinlikle ben de dsl yerine kablo yu tercih ederim.Daha az sorun yaşamanız dışında upload verirken download ınızın bundan fazla etkilnememesi...

Maalesef böyle bir durum yok. TCP/IP kullanan tüm bağlantı türlerinde upload yaparken download yavaşlar. Burda dialup, adsl, kablo diye bir ayırım yok. Protokolün bir eksisi.

Heep purple sorumu yanlış anladın sanırım,ben adsl e gecmeyi dusunmuyorum mevcut olan 128 k kablo baglantımı 256 k ya cıkartmak istiyorum, su an benim download hızım maximum 15 kb..oyunlarda gercekten cok iyi ama ona diycek lafım yok

Mumkun tabii istersen 512 ye de çıkartırsın,...gidip en yakın turk telekom a başvuracan,...

Bu arada Hong Kong da 45$ a mi ne 100Mbit baglanti varmiş,...Herhangi bir gelişmiş ulkede de o kadar olmasa da 3-5Mbit internte veriliyor zaten o fiyatlara,...Şu devleti komple japonlara devretseler de rahata kavuşsak, onlara verelim vergimizi valla elin japonu çalmaz bizimkilerin çaldığı gibi,...

ben önceleri türkiyede internet pek gelişmemiş olduğu için bu kadar pahalı zannediyordum ama anladığım kadarıyla amaç fazlasıyla kar etmek. telekom yöneticileri feci çakallıklar yapmakta ama olan hem kullanıcılara hem de hizmet vermeye çalışan diğer firmalara oluyor. bakalım nereye kadar böyle sürecek...

telekoma gidip dilekçe vermen gerekiyor,dilekçen işleme konduktan 1-2 gün sonra hızını arttırırlar bağlantının(siemensin baktığı bölgedeysen eğer...).bendede 128K kablo var çok memnunum valla,256 adsl kadar performanslı bulunduğum bölgede...

4 seneden beri kablo kullanıyorum nerdeyse. hiç bi sorunla karşılaşmadım. ADSL daha avantajlı gibi ama çoğu arkadaşım nete girmede problem çektiğini söylüyor. halime şükrediyorum da şimdi de bende MSN açılmıyor ADSL olan arkadaşların ki açılıyormuş. :)
istisnalar olabilir canım kablo dan asla vazgeçmem ben :)

Bazen MSN serverlarda sorun yaşanıyor bu bağlantıyla ilgili birşey değil.Ben ADSLde sadece şu alt limit değişikliği için sıkıntı çektim.3 gün boyunca her gün 1-2 saat girdi internete.Onun dışında hiç sıkıntı çekmedim çok şükür :D

sonunda 128K lık kablonetimizi dilekçe vererek 256K yaptık:) arada 13 milyon fark var,
128k 42YTL
256K 55 YTL
gibi bişey..

download 29-30Kb/s güzel ama upload 6Kb/s lerde sürünüyor maalesef.. 8K olabilseymiş daha güzel olacakmış.

Geri