EMG-81 lerle ilk solo kaydım fikirleriniz?YENi! kayıt....

merhaba

senin söyldiğin"hiç bir aktif manyetk pasif kadar iyi clean ton veremez"
kavramın bilimsel olarak yanlış bi sefer pasif manyetiği nasıl işlediğini bilmiyorsun pasif manyetikler tesla kanunlarına göre işler manyetik alanı elektrik sinyalerine çevirirler ama bu çevirim sırasındaki kayıplar asıl sinyale göre %80 oranında kayıba urar aktiflrde ise tam tersidir %10 oranında kayıp verirsin söylediğin şeyin yam tersi ayrıca sana kesinlikle garanti verebilirim gel istersen dene benim gitarımla gör bakalım kafandaki sabit ordan burdan duyma sözler anında yanlış olduğunu inanacaksın alakası yok kaç kişide emg var aktfi manyetik varki ???

yaw kardeşler yapmayın etmeyin..

emg-81 ve diğer bi çok aktif manyetiğin cleande ki yetersizliği herkes tarafından bilinir..

onlar High Gain'li Distortionlu ortamlar için doğmuşlardır... :D

Ya presence söylemeyecektim, polemiği sevmem ama dayanamayacağım:

Hayatında hiç pasif manyetikle aktifi cleande ardarda çaldın mı?

Ya da git orta karar bir müzisyene sor.

Bab emgler iyi manyetikler ama aktifler, cleande kötüler bunu herkes bilir.He ben distorted clean isterim dersen o başka.

Ama Joe amcamın da dediği gibi temiz distortion istiyorsanız temiz clean gerekir.Bunun için de pasif manyetik gerekir.

Yok ben Zakk Wylde gibi kirli distortion, kulak tırmalayan pis tonlar isterim diyorsan emg alırsın değil mi ?

Zevk meselesidir kardeşim.Emg'nin varisi falan mısın? Babanın şirketi değil ya.Neden emg ve aktif olmayan manyetiklere böyle düşmansın anlamadım? Ben dimarzio severim öbürü s.duncan sever, diğeri emg sever.

Ama sana birşey diyeyim mi, dimarziolar tam bir shred makinasıdır buraya yazdım :D

Neyse kızma manyetiklerin hayırlı olsun tonun da iyi hayırlı olsun güle güle kullan.

Kaydı yeni dinleme imkanım oldu bence tonların çok kulak tırmalayıcı!! benden böle bi ton çıksa amfi yada manyetiklerin bozulduğunu filan düşünürüm :LOL: bu benim fikrim eminim emg-81 lerle çok çok daha iyi tonlar yakalayabilirsin kolay gelsin

slm

jeff kardeş dinledim gerçekten güzel olmuş

diğer arkadaşlarda polemik yapmıyorum ayrıca kullaktan dolma bilgilerle hareket etmeyin denemesi bedeva bu işler sözle olmuyor çoğunluk nederse o doğrudur mantığı artık çok kullanılmaya başladı gelin deneyin fender anfinden çıkan tonu duyunca kullaklarınıza inanamıyacasınız
emin olun her idaasınada girerim

bi de bende podxtlive var buna emg'li gitar takıcam mesela...: alette switch var ''norm-pad'' (amfilerdeki hi-low girişleri de sanırın aktif ve pasif manyetikler için,işte onun gibi) diye iki seçenekli, klavuzunda pad seçeneği aktif manyetikler için falan yazıyo ama bu switchi benim pasif manyetikli gitarda açınca tonun parlaklığını azaltıyo, 2 tane emg81 takıp bu switchi açınca manyetiklerin tonu da bozulacak mı? ya da bu switchi açmadan çalsam ne olur?

Canneerr demiş ki:
bi de bende podxtlive var buna emg'li gitar takıcam mesela...: alette switch var ''norm-pad'' (amfilerdeki hi-low girişleri de sanırın aktif ve pasif manyetikler için,işte onun gibi) diye iki seçenekli, klavuzunda pad seçeneği aktif manyetikler için falan yazıyo ama bu switchi benim pasif manyetikli gitarda açınca tonun parlaklığını azaltıyo, 2 tane emg81 takıp bu switchi açınca manyetiklerin tonu da bozulacak mı? ya da bu switchi açmadan çalsam ne olur?

daha doğrusu yüksek çıkışlı gitarlar kullanıldığı zaman pad seçin diyor
ama çoğu gitar için norm kullanılmalı
emg lerde de pad kullanmak daha mantıklı olur

yada podun önüne herhangi bir pedal kullanırsan aynı şekilde pad seçeneğini seçmelisin

ama merak ettiğim konu : ben emgleri tonundan dolayı almak istiyorum bu pad seçeneği normal gitarın tonunu etkiliyo onu da etkiler mi, bozar mı diyorum??..

Canneerr demiş ki:
ama merak ettiğim konu : ben emgleri tonundan dolayı almak istiyorum bu pad seçeneği normal gitarın tonunu etkiliyo onu da etkiler mi, bozar mı diyorum??..

bozarsa normal yaparsın sende :)

pad olayı podun girişini overload etmemek için konmuş bir ayar aslında ışıklı bir giriş sinyali göstergesi ve input level ayarı da hiç fena olmazdı
ama adamlar amfilerde bu tip şeyler olmadığından hareketle
2 seçeneğe indirmişler fena da olmamış

Bence pek bir işlevi yok o switchlerin. Behringer amfilerde de var o seçenek. Normal gitarı hangi switchte çalıyorsam emg'li gitarı aynı switchte çalıyorum.

Caner, evet podxt ile çaldım.

bu durumda emg81'lerle normal gitar çaldığımız ayarlarda çalmak sorun yaratmaz diyosunuz sanırım...bilgiler için teşekkür ederim.

bu arada emg81-85'le 81-81 ne derece fark ediyo nasıl bi farklılığı var?

Geri