Line6 Ux2 Latency(gecikme) Sorunu

T

trialbyfire

Herkese merhaba,

Ses kartıyla ilgili ciddi bir gecikme problemim var. Gitarı ya da herhangi bir enstrumanı bağladığımda oluşuyor. Engellemek için ses ayarlarındaki monitoring(yani bu aygıtı dinle) seçeneğini devre dışı bıraktım. Gecikme gitti fakat bu sefer de gitarın sesi Guitarrig gibi bir program olmadan duyulmaz oldu. Kartın üzerindeki STEREO MONITOR IN seçeneğine takınca hiçbir latency olmuyor fakat bu şekilde kayıt almak mümkün değil maalesef. Line'ların hepsinde aynı sorun var. Eski Audiophile 192 kartımda hiç olmayan bir problemdi bu. Çıldırdım resmen saatlerdir :) ASIO driverlarını falan hepsini de indirdim. Yardım edebilirseniz çok sevinirim..

ses ayarlarında kayıt aygıtlarındaki ses kartının oldugu bölümü bölümünü devre dışı bırakmışsın yani, bak anlamak icin 2 kere okudum cok karısık yazmışsın. Bu seferde sesin kısıldığını söylüyosun, gitarı ses kartına bağlarken, bi kabin simulatoru ve pedal kullanmalısın, zaten bu şekilde sound yakalarsın, clean cok kısıt diyorsun, cıkışı neye bağladın? referans monitorlerine mi? yoksa speakera falanmı? keşke ayrıntılı yazsaydın ve harici bi ses kartı almışsın, neden asio4all gibi kıcı kırık bi programlama saçmalığıyla uğraşasın ki, silsen yeridir. kabin simulatoru şart derim ben, saygılar..

Geri