Ensest Üzerine...

grinder demiş ki:
Ben de 8 yaşındayken kuzenimle öpüşmüştüm ve ona aşık olmuştum. Hatta dayıma da aşık olmuştum. Appassionata'ya katılıyorum: Doğal cinsel içgüdülerin hiçbiri sapıklık değildir.

burda senin 8 yaşında kuzenini öpmenden bahsedilmiyo.kuzen bu kaategoriye girmiyo zaten.her kız çocuğu ilk babasına aşık olur yada varsa abisine fln..ama bahsedilen şey bu masum sevgiler deil sapkın kişilkler abinin kardeşiyle, babanın kızıyla, annenin oğlula girdiği cinsel ilişkiden bahsediliyo...bu normal deildir kesinlikle bu olaya doğal cinsel içgüdü demk saçmalık ötesidir..bunu söyleyen kişinin anorm larını merak ettim :roll:

bir dönem mısır ve orta doğu ülkelerinin pek çoğunda tahtı korumak adına meşru kabul edilen, asil kanı korumak namına kardeşler arası ilişkinin serbest kılınması ensestin en önemli örneklerinden biridir. türkiye'ye bakıldığında doğu insanını, cahil kesimi ensestin hala var olmasıyla suçlarken de bunun türkiye'nin batısında da hala var olduğunu görmezden gelen ve bu ilişkilerin varlığının da tamamen hayvani içgüdülerden kaynaklandığını inkar eden zihniyete şaşarım.
ensestin en ilgi çekici ve acınası yanıysa zorla sahip olan kişi sadece bir süre yargılanıp sonrasında hayatına aynı düzeninde devam edebilirken, günümüz köylerinde ensest ilişkiye maruz bırakılan kişi toplum tarafından dışlanmaktadır..sonuç olarak ensestlik bi sapkınlıktır...ağır bi hastalıktır...

boi-cott demiş ki:
günümüz köylerinde ensest ilişkiye maruz bırakılan kişi toplum tarafından dışlanmaktadır...
benim bildiğim sadece toplumdan dışlanmıyorlar.Direk hayyattan atılıyorlar töreler bunların icabına gayet güzel de bakıyor.Mağdur olabalirsin her iki yönden de ama cezası her zaman aynı

ana 1 bacı 2 gerisine ..................... derler demek ki sapıklık degil ademden gelen düzenek bu ve böle süregidecek eheuhehe sona geliyoıruz YANACAGIZ HEPİMİZ ::D

swin demiş ki:
bence iğrenç birşey.ensest ilişkilere giren insanlarda iğrenç :evil:
köy kökenli bi teyze demişti 30 yaşına yakın ve hala evlenmemiş bi bayan içn hiç eli yüzü düzgün bi akrabası dayokmuş bu kızın diye evet iğrenç ama hala toplumun buyuk bir bölümünde normal karşılanıyor
benim anlamadığım nokta ise insan arasında akrabalık bağı bulunan birine karşı nasıl cinsel arzu duyabilir?

yav hacı bize göre sapıklık tamam da düşünsenize adam öyle bi toplumda büyümüş ki adamlar eşeklere falan göz koyuyolar yani çok pis işler bu ya bozuk toplum yapısı çok fazla

peki mesela öz kardesinle bi şekilde ayrıldın ve ayrı büyüdünüz.sonra da kim olduğunuzu bilmeden karsılastınız asık oldunuz ve doğal olarak cinsel ilişkiye girdiniz.o zaman sapkınlık olmuyo da kardesin olduğunu bildiğin zaman mı sapkınlık oluyo :roll: demek ki bunda toplumsal baskının büyük rolü var.eğer bi şekilde toplum bunu doğal görseydi sapkınlık olmayacaktı..insanın aile bireylerinden birine asık olması cok zor bi durum.... 8O mesela " oldboy " da bu konu cok iyi işlenmişti ve ben nedense birbirine aşık olan abla kardese veya abi kardes (hangisi daha büyüktü unuttum :roll: ) kızamamıstım....

phoebus demiş ki:
peki mesela öz kardesinle bi şekilde ayrıldın ve ayrı büyüdünüz.sonra da kim olduğunuzu bilmeden karsılastınız asık oldunuz ve doğal olarak cinsel ilişkiye girdiniz.o zaman sapkınlık olmuyo da kardesin olduğunu bildiğin zaman mı sapkınlık oluyo :roll: demek ki bunda toplumsal baskının büyük rolü var.eğer bi şekilde toplum bunu doğal görseydi sapkınlık olmayacaktı..insanın aile bireylerinden birine asık olması cok zor bi durum.... 8O mesela " oldboy " da bu konu cok iyi işlenmişti ve ben nedense birbirine aşık olan abla kardese veya abi kardes (hangisi daha büyüktü unuttum :roll: ) kızamamıstım....

çok güzel bi konuya değinmişsin..
Ensestlik deyince aklımıza sadece cinsellik boyutu geldiğinden iğrenç mide bulandırıcı, sapkınlık vs. vs. şeyleri geliyor da bu olayın duygusal boyutu var mıdır yok mudur bilmiyoruz düşünmüyoruz..

O fimin verdiğini 2 satırda nasıl verelim dimi:)

İki kardeş birbirine aşık oluyorlar ve phoebusun da dediği gibi kızamıyorsun yargılayamıyorsun, bence izlenmesi gerekiyor farklı bakış açıları için.

Geri