Yarından Sonra

ne bilimkurgusu yaa bu film bilimkurgu mu!bu film klasik falanda olamaz bunun gibi hatta bundan daha güzel o kadar çok güzel film varki.bu konuların artık boku çıktı.tabii böyle filmleri yapmak biraz da amerikadaki siyasi koşullarla oluşuyor.yani altında başka güçler var.yoksa kimse böyle filmler çekmez.

ya işte filmin sonunda amerikalılar mülteci durumuna düşüyo ya bakın işte biz de böyle olabiliriz 3.dünya ülkerleri bize düşmanlık beslemeyin falan diyolar yani lanet olası amerika

bence filmi gerçekle bağdaştırmak yerine kendi senaryosu içinde bi mantık oluşturmak gerekli öyle düşününce gayet güzel bişi çıkıyor ortaya o yüzden öyle izlenmesini tercih ederdim bunu beğenmeyenler için söylüyorum

işin kötüsü yarından sonranın o kadar da uzak olmaması, haftasonu aralık ayında 16 dereceyi görecekmiş İstanbul. zaten filmde de konu bilimsel verilerle destekleniyordu.

Valla beni çok çok düşündüren bir filmdir çünki dünyanın bu gidişi ve habitat'ın buna karşı önlemsel bir tetikleme yaşaması sonucu benzeri yahut daha kötü bir durum yaşayabilir dünya...

mellon_collie demiş ki:
Kyoto Protokolü'nün gündemde olduğu şu günlerde daha bir anlam kazanıyor film....

Elbette Kyoto Protokolü'nde de böyle senaryolar mevcud...

Bu arada bilmeyenler için kısa bir bilgi vereyim bu protokol hakkında;

1997'de öne atılan protokol'e göre co5 gazının oranının %5'in altına düşürmeyi planlayan bir oluşum bir çok ülke katıldı bir çok ülkede sıcak bakarken sonra sanayiyi büyük sekteye uğratacağını düşünerek vazgeçti bunların başındada Amerika geliyor şuanda gine gündemde ancak Bush denilen sıfatsız insan Amerika'nın çıkarlarına ters düştüğü için kabul etmiyor....

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Arkadaşlar eleştirmiş ama asıl noktaya değinmemiş.Daha çok Abd politikalarından biri veya konusu kötü vs. üzerinde durulmuş ama asıl en önemli nokta es geçilmiş.Küresel ısınma.Filmin amacı biraz daha insanların duyarlı olmasını sağlamak olmalıydı bence ama izledikten sonra görsel efekler ile sinemaya seyirci çekmek olduğu anlaşılıyordu.Gerçi anlayaca yine bu film mesajı iletmiştir ama anlayamadığımız kadar yakın olan bu tehlike için oldukça duyarsız bir evrende yaşıyoruz.Sonuçta ABD'nin ve diğer sömürgeci ülkelerin kirlettiği bir evrende milyarlarca insan ve yüzmilyarlarca başka tür de ölecek.
Kyoto Protokol'üne gelince bizim hükümetimiz o kadar aptalca bir tavır sergiliyor ki "onlar kirletti bizde onlar kadar kirletelim ozaman kyoto'yu imzalarız.Böyle aptalca bişey olabilir mi.Onlar torunlarımızı öldürüyor biz engel olalım demeleri gerekirken,bizde öldürelim diyorlar.
Bu arada İster bush olsun ister başka biri,Kyoto Protokl'ünü ABD'ye evrende hiç bir güç imzalatamaz.Dünya'daki sera gazı salımının %25'i bu ülkeye ait,koskoca Afrika kıtasının 5 katı.
O ülkeye bu protokolün imzalanması için JFK gibi biri gerekir fakat öyle biri gelsede JFK'ye yaptıkları gibi kendi başkanlarını yine öldürürler

ucar demiş ki:
ne bilimkurgusu yaa bu film bilimkurgu mu!bu film klasik falanda olamaz bunun gibi hatta bundan daha güzel o kadar çok güzel film varki.bu konuların artık boku çıktı.tabii böyle filmleri yapmak biraz da amerikadaki siyasi koşullarla oluşuyor.yani altında başka güçler var.yoksa kimse böyle filmler çekmez.

+++ desensitization :elsallaa

Geri