Mat

şarkıların başlangıç ve bitimi mi????????????????????Nasıl oluyo o??
Ben hiç canlı dinlemedim fakat sitedeki bütün pulp canlı performanslarını izledim yeterli bence..Sorun çalmak deil tarz meselesi,yoksa bence hiçbi parça çalınamaz etiketi almaz saçma olur...Mat çalmak isteseler hakkını verirler 😉

Neden insan sırf bir gruba laf etmek için bir forumda üyelik alır, soad'ı kötü çalıyorsunuz / çalmıyoruz / zaten çalamazsınız gibi bir dialoga girer ki? Anlıyorum Pulp'ta daha çok sevdiğiniz, tarzını kendinize daha yakın bulduğunuz bir grup var ama o grubu yüceltmeniz için bizi karalamanız gerekmiyor, o grup gerçekten iyiyse zaten kendisi yolunu çizer, siz de seviyorsanız onların yanında olun, destekleyin ama bunu başka grupları karalayarak yapmayın.

Killing in the name of'u kısaltıyoruz ve zamanlamalarını biraz farklı yapıyoruz ve orijinalinden daha hızlı çalıyoruz. Başka gruplarınki orijinaline daha çok benziyor ama bizce orijinaline daha çok benzemesi daha iyi yapmaz şarkıyı. Bu bizim "şarkı böyle olsa bizce daha güzel olurdu, bizim tarzımıza daha yakın olurdu" deme şeklimiz, biz yapsaydık böyle yapardık diyeceğimiz şekilde çalıyoruz. Cover yapmak böyle bir şey. Herkes "bütün barlarda aynı playlist çalınıyor" diye ağlıyorken bir şeyi de farklı çaldığınızda farklı çaldılar demek yerine yanlış çaldılar, çalamadılar denmesi bana doğruymuş gibi gelmiyor.

Anlıyorum, sevdiğim bir tarz, sevdiğim bir grubun şarkısı çok değiştirilirse orijinalini arayabilirim. Ama o grubun da tarzı buymuş derim, benim hoşuma gitmiyorsa dinlemem, gider benim sevdiğim tarzda çalan grubu dinlerim. Bizim tarzımız da bu, size hitap etmiyorsa eyvallah ama biz killing in the name of'u çalarken çok insan eğleniyor Pulp'ta 😉

Bir grup da biraz farklı çalsın şu şarkıları, kimini biraz daha hızlı, kimini biraz daha sert çalsın, değişik bir şey olsun işte. Size hitap etmezse siz daha çok beğendiğiniz grubu destekleyin, insanlar sizin gibi düşünüyorsa biz kaybolur gideriz, desteklediğiniz grup da yerimizi alır zaten. Onun yerine böyle yeni üyelikler alıp ilk mesajınızla bizi kötülemeye kalkarsanız sadece kendinize ve desteklediğiniz gruba antipati çekersiniz.

Hepimiz aynı müzikleri dinliyoruz, hepimiz aynı ortamda beraber eğleniyoruz. Böyle şeylere hiç gerek yok.

palangoz=mat çalmak istese hakkını verir o ne demek oluyo açsana biraz ayrıca ben aksini sölemeyrum kötü olduklarını..........

çok çok sevgili arkaaşımız (korhan)yorumların hepsi yanlış.ortada karalama gibi bişey yok.hele gruba laf atıcam die üye olıyım derdi hiç yok......
herhalde yanlış ifade kullandım yada anntamadım...yoksa dediğim gibi pulp da çıkan ii grulardansınız..performansınızı beğeniyrum..........dediğim şarkıda hoşuma gitmiyrdu....onun gibi bi kaç tane...genel iiii ama daha ne diyim........

zlaten o sensin ben glenda nası istersem öle.......eleştirimi yaparım cvp vermesi gereken onlar....ki ortada bişey yok....

Çalmak isteseler hakkını verir....yani hiç bi parçada orjinali çalınamıyacak bi durum yoktur.Burda demek istediğim her grubun bi tarzı vardır.Barda çalan bi grup değişik tazrdaki parçaları çalabilir fakat bunları orjinal haliyle çalmak zorunda deillerdir.Herkesin parçada değişik bi yorumu vardır.Mat da o şekilde çalmıştır fakat istese orjinal haliyle çalamzmıydı,çalardı fakat tarzı olmazdı.Neyse tatmin edicidir umarım.Karalama kampanyasının sana kazandırdığı ne 😉

MAT @ Kuruçeşme Arena, 17 Eylül 2006 Pazar, davetiyeli

"Bir İhtimal Daha Var " isimli bir Türk filmi çekiliyor, eğlenceli bir konusu ve unlu oyuncuları var (Savas Dincel, Mustafa Alabora, Mujdat Gezen, Hulya Avsar, Adrian Sparks...) Bu filmin produksiyonuyla ilgili bir organizasyona katılıyoruz. 17 Eylül Pazar aksamı film için Kuruçeşme Arena'da bir konser düzenlenecek. Grup 84 ve film oyuncuları olacak, çeşitli şovlar yer alacak. Biz de konserin açılışını yapacağız.

Bu konser için filmin internet sayfasından davetiye alabilirsiniz, cep telefonu numaranızı giriyorsunuz ve 2 kişilik davetiyeniz anında kısa mesaj olarak size ulaşiyor: www.birihtimaldahavar.com

Konsere katılanlar filmin konser sahnesinin dogal oyuncu olacaklar.

Kasımda cuma geceleri Kadıköy'de Crimson'dayız
mat_afis_crimson.jpg

Mekanda canlı müzik 22:00-02:00 arası
Caferağa mah. Kadife Sok.20/A Moda/Kadıköy
(0216) 346 88 14 - (0216) 337 46 43

Aslında kasımın son cuması belli değil, parti mi ne varmış, tam anlamadım. Ama 3 Kasım cuma başlıyoruz. Cumartesileri Pulp programımız (12:00-4:00) devam ediyor.

Geri