Logic Kullananlar Basligi

Merhabalar.. Ben İmac kullanıyorum. Projemde 2 nexus, 3 Kontakt filan çalıştırdığım zaman projem hata verip kapanıyor ve tekrar açmak istediğimde dosyanın yanında parantez içerisinde ( Crashed ) yani çöktü diyor. bunun sebebi nedir ?

Merhabalar.. Ben İmac kullanıyorum. Projemde 2 nexus, 3 Kontakt filan çalıştırdığım zaman projem hata verip kapanıyor ve tekrar açmak istediğimde dosyanın yanında parantez içerisinde ( Crashed ) yani çöktü diyor. bunun sebebi nedir ?
Nexus 32 bit bir yazılım, bu sebeple muhtemelen logicte jbridge ile kullanıyorsunuz, bundan kaynaklanabilir, midi kanallarıyla işiniz bittikçe ilerleyin ve bounce in place alarak audioya çevirip öyle geçiş yapın, sisteminiz rahatlayacaktır.

muhtemelen ssd kullanmıyosunuz ve sistem aşırı yükleme nedeniyle atıyor. Buffer size ı kayıt almadığınız sürede arttırmanız ve bölümleri audio ya çevirerek ilerlemeniz artınıza.
selamlar

Logic kullanmaya yeni basladim. Yeni kurdum alismaya calisiyorum. Yaklasik 50 gb lik ses bankasi indirmek istiyor. Bu ses bankasini indirdiginde nereye atiyor dosya olarak. Yarin birgun format atmak zorunda kalirsam bir daha indirmek icin ugrasmayayim diyorum. Inen ses bankasini harici bir surucuye kopyalama sansi var mi yada baska turlu bir secenek indirirken direk harici diske atsam vs.

Logic kullanmaya yeni basladim. Yeni kurdum alismaya calisiyorum. Yaklasik 50 gb lik ses bankasi indirmek istiyor. Bu ses bankasini indirdiginde nereye atiyor dosya olarak. Yarin birgun format atmak zorunda kalirsam bir daha indirmek icin ugrasmayayim diyorum. Inen ses bankasini harici bir surucuye kopyalama sansi var mi yada baska turlu bir secenek indirirken direk harici diske atsam vs.

evet harici disk ya da bölümlendirme yaptıysanız başka bir disk bölümünden kullanabilirsiniz. 10.4.2 versiyonundan sonra gelen bir özellik. menü sırası logic pro x > sound library > relocate sound lib

Hort için kusuruma bakmayın lütfen
Sorum şu;
logicden plug-in silmek?

Uygulamalardan siliyorum, library-componenet,vst,vst3 bunlardan da siliyorum ama logic de plug-in managerde hala gözüküyor. Oradan bir türlü silemedim.
Plug-ine sağ tıklayıp remote yazısı çıkıyor ama aktif olmuyor tıklanmıyor yani
fikri olan yardımcı olabilecek biri var mı?

Teşekkürler ..

Dostlar selam, çok can sıkıcı ve sinir bozucu bi problemim var şuan. başına gelen destek atabilecek varsa aşırı mutlu olurum..

sorun şu ki , logic gitarı duymuyor. yani ne demek istiyorum, ses kartından gitar kanalına ses gitmiyor.

ayarlardan giriş ve çıkış ses kartı seçili (Scarlett gen3 solo) onun haricinde plugin ile standalone da çalabiliyorum. ama logic üzerinden sesi almıyor bit türlü denemediğim şey kalmadı ama yok, kafayı yemek üzereyim..

arkadaşlar bir problemim var
aslında basit bir olay ama çıkamadım işin içinden.
gitar kaydı açıp kaydettiğimde içerisine entegre ettiğim eq, neural dsp, bias fx gibi vst ler sonradan eklediğim kanallarda da aktif oluyor. eklediğim alt yapı, davul vs. gitar kanalının gaini yüzünden cazır cuzur oluyor. çözümünü bilen beni aydınlatabilir mi ?

buradan ekleme yapıyorum

Dosyalar

• IMG_3828.jpeg
    IMG_3828.jpeg
    808.5 KB · Gösterim: 37
Geri