Logic Kullananlar Basligi

Macintosh HD > Library > Application Support > Logic ve Macintosh HD > Library > Audio> Apple Loops>Apple deki dosyaları yedekledim bu şekilde yapılıyor sanırım

Bende de orada gözüküyor, hazır hddyi düzeltmişken çakayım ben de bir yedek 200gbyi geçik şey varmış yedeklenecek akşam akşam sana yardım ederken kendime de etmiş oldum heh

Edit: Şimdi baktım da bir kaç şeyi es geçiyorum ben oradan sadece drummer instruments ve samples gördüğüm klasörleri aldım kalanlar gereksiz diye. Tamamı ile ne kadar farkediyor bakayım hepsini alayım olmadı.

Son düzenleme:
LOGIC çoğzel bir program lakin artık bir mac im yok :( Acaba win7 ye uyar mı ya var mıdır bi bilginiz ?
virtual box ile ios kurup çalıştıranlar var ama ben şahsen hayatta öyle bi sisteme proje emanet etmem :) yeni nesil i5-i7 işlemci + ssd disk + win7*64bit ultimate + cubase şu an oldukça stabil çalışıyor, onlarca proje tamamladım, bi defa dahi takılma, donma ya da system overload hatası vermedi. Apple'ın bence en büyük hatası yeni çıkan modellerinde 5400 rpm disk kullanması. bazen gidip çalıştığım arkadaşın studyosunda mac mini var misal, logic x kullanırken ağır vst'lerde sürekli bu hatayı veriyor. mini modelleri geçtim iMac'lerde dahi 5400rpm kullanılmış, sanırım extradan ssd ya da fusion drive satabilmek için böyle bi yol izlemişler. çünkü ssd disk ister mac olsun isterse win, bilgisayarın işlemciden sonraki en önemli öğesi fikrimce. biraz pahalı ama verdiğiniz paranın kuruşuna kadar karşılığını alıyorsunuz. onsuz bilgisayar düşünemiyorum şu an :)

Studio'da logic kullandığımız için ben de bi yandan logic çalışmaya başladım. gerçekten tutorial konusunda ülkemizde çok büyük bi boşluk var, forumlara bile baktığımızda tutorial ya da interaktif eğitimler hazırlayıp paylaşan bi elin parmağını geçmiyor malesef... Bu ara Lynda ve MacProVideo'nun logic tutoriallerini izliyorum, adamlar bilgiyi paylaşma ve insanların öğrenmesinden kaygı duymama konusunu aşmışlar. Genellemek istemiyorum ama malesef şu ana kadar karşılaştığım , işi bilen kimselere bi soru sorduğunuzda yuvarlak cevaplar, detaya inmeyen yüzeysel geçiştirmelerle karşılık alıyorum, sanırım bu bilginin kendisinde kalması kişiye üstünlük hissi veriyor, bunu da kaybetmek istemiyorlar. bilgi kolay edinilen birşey değil tabiki, ona eyvallah, her önüne gelenle paylaşmaya bu kadar istekli olmamalarını anlıyorum ama, yakın muhabbetiniz olan birinden bile bunu hissedince insan bi durup düşünüyor.

Merhaba. Logic 10.10.1 kullanıyorum. Kayıt yaparken bi yerde takıldım kaldım. Sorum şu;

ilk 1 dakikalık yerde clean giriyor 110bpm ile. Daha sonra drive lı yer girecek ve 150bpm olacak. Bu ilk 110bpm i değiştirmeden 2.kısmı nasıl 150bpm de çalabilirim ?

Sol üstte aşağı ok gibi bir şey var o yeni track vb açtığın düğmelerin sağında falan, ona basınca karşına arrange, key vb. şeyler gelecek aralarında tempo haritası da var. İstediğin ölçünün hizasına gelip kalemle tempo değiştirebilirsin. Önümde açık değil detaylı yazamıyorum da ister ani ister zamanla tempo değişimini oradan yapıyorum hep.

Sol üstte aşağı ok gibi bir şey var o yeni track vb açtığın düğmelerin sağında falan, ona basınca karşına arrange, key vb. şeyler gelecek aralarında tempo haritası da var. İstediğin ölçünün hizasına gelip kalemle tempo değiştirebilirsin. Önümde açık değil detaylı yazamıyorum da ister ani ister zamanla tempo değişimini oradan yapıyorum hep.

oka bastım tempo haritası var mavi renkte. o kalem olayını anlamadım ama nasıl yapıcam

Valla orada toollar var biri pointer (ok) gösteriyor, ötekini kaleme çeviriyorum ben, command (tam emin değilim soldaki altın solundaki tuş benim klavye windows) tuşu ile mouse tıklayınca kalem görevini görüyor. Üstte ortalarda bir yerde yanyanalar görürsün rahat. Kısayolu da vardır muhtemelen de sadece ok ve kalem kullandığımdan zahmet edip öğrenmedim. Windowsa restart atıp osx açmaya gözüm yese SS atacağım da bulursun zaten oku arasan.
logic-pro-x-hero-100046008-orig.png

Bak transport barda Cmin yazan yerin tam altına denk gelmiş.

Valla orada toollar var biri pointer (ok) gösteriyor, ötekini kaleme çeviriyorum ben, command (tam emin değilim soldaki altın solundaki tuş benim klavye windows) tuşu ile mouse tıklayınca kalem görevini görüyor. Üstte ortalarda bir yerde yanyanalar görürsün rahat. Kısayolu da vardır muhtemelen de sadece ok ve kalem kullandığımdan zahmet edip öğrenmedim. Windowsa restart atıp osx açmaya gözüm yese SS atacağım da bulursun zaten oku arasan.
logic-pro-x-hero-100046008-orig.png

Bak transport barda Cmin yazan yerin tam altına denk gelmiş.

Tamamdır buldum hocam. Çok teşekkür ediyorum yardımınız için :)

Merhaba. Focusrite Scarlett Solo aldım. Logic i açtım gitarın clean sesi geliyor fakat efekt vermeye çalıştığım zaman çalışmıyor neden acaba ?

Edit: Kayıt yaptığımda da gitarın sesi duyulmuyor.

Son düzenleme:
Çok az bilgi vermişsin o yüzden en olası hatadan başlayacağım. Gitarı ses kartında girdiğin yer ve kanal açarken seçtiğin input birbirini tutmuyor olabilir mi? Ek olarak hardware monitoringi kapatmadığından dolayı clean sesi duyuyorsundur muhtemelen normalde hiç duymaman lazım. Açtığın kanala sinyal gelmiyorsa muhtemelen dediğim hatayı yapmışsındır diye tahmin ediyorum. Değilse ekran görüntüsü vb. atman lazım ki net bir şey söyleyebilelim.

Çok az bilgi vermişsin o yüzden en olası hatadan başlayacağım. Gitarı ses kartında girdiğin yer ve kanal açarken seçtiğin input birbirini tutmuyor olabilir mi? Ek olarak hardware monitoringi kapatmadığından dolayı clean sesi duyuyorsundur muhtemelen normalde hiç duymaman lazım. Açtığın kanala sinyal gelmiyorsa muhtemelen dediğim hatayı yapmışsındır diye tahmin ediyorum. Değilse ekran görüntüsü vb. atman lazım ki net bir şey söyleyebilelim.

El alışkanlığı yüzünden gözümden kaçmış :D M-Audio varken Input 1 olarak varsayılan ayarda açıyordum kanalı direk çalıyordum. Şimdi Input 2 yaptım oldu :D

Daha dün facebookda logic grubunda birisi aynı hatayı yapmış, video ile anlatırken görmüştüm. Gözden kaçıyor arada böyle. Dediğim gibi hardware monitoringi kapatmayı unutma yoksa hem clean hem efektli sesi duyarsın dikkatini dağıtabilir.

merhabalar arkadaslar aranıza yenı katıldım bende yenı bır i mac alarak logic pro x kullanmaya basladım ama cubasedekı gıbı vst lerın nasıl yukleneceğını yada dıper kontak vs nasıl yukleneceği konusunda bana yardımcı olursanız cok memnun olurum saygılar

Hayret her yerde paylaşmıştım burası eksik kalmış...

Bu sitede hem ücretsiz hem de düşük ücretli (3-4 GBP) yazılım içerikleri ve Apple Logic sarf malzemeleri bulunuyor, tavsiye ederim. Özellikle EXS lere bakmadan geçmeyin.

HOME

La scoring strings'i kontakt'ta açmaya çalışıyorum, indirdiğim dosyanın içinde kurulum için ne yapılacağından bahsediyor, denedim açamadım. sanırım kaçırdığım birşey var. daha önceden kuran fikri olan var mı..

arkadaşlar merhaba ben de logic pro x 10.2 kullanıyorum sorum şu :

2 midi region olacak şekilde bir kaydım ve bu ikisinin arasında 5 sn boşluk var. ikisinde de piyano+pad synth sesi akor olarak çalınıyor. 1. mididen akor sesi gelip 2. midiye ilerlerken sesin kesilmesi gerekiyor ancak sadece piyano sesi kesiliyor pad sesi devam ediyor. bu pad sesini nasıl keserim. (send discrete note off ve midi message reset yapmama rağmen devam ediyor)

Geri