Yılın en iyi ve en kötü filmleri

Eternal Sunshine of the Spotless Mind ve Finding Neverland'i gerçekten çok beğendim ben. Dogville de kötü değildi beğenmiştim diye hatırlıyorum ama?

monaLisa_ demiş ki:
köy bence gördüğüm en boş filmdi boşu boşuna çekmişler gibi bişi....
butterfly effect'e berbat dienler var ama bence cok güzel ne bilem...
köy e kötü diyorsan eğer o filmi anlamamışsın.bence o filmi bir kez daha izle ve orada ki ütoya yı gör.bence çok iyi işlenmiş ve anlatılmış bir film.ben sinema da izlediğimde arkamda ki ayı korku filmi diye izlediği için pis pis sırıtarak"hiç korkmadın lan!"demişti ve bende içimde "gerizekalı" demiştim.eğer sende onun gibi korku filmi olarak izlediysen filmden hiç bir şey anlamazsın.bence o filmi bir kez daha izle.

O ütopya sence çok mu ideal bir ütopyaydı? Korkularla, sınırlamalarla büyütülen bir gençlikten ne hayır gelir? "Aman çocuğum, hava kararmadan eve dön, öcüler yer seni sonra!" veya "Aman evin önünden uzaklaşma, çingeneler kapar seni sonra" tarzı yaklaşımlar sağlıklı bir toplum mu yaratır?

Sinemasal olarak bakarsak da oyunculuklar dışında (süper!!!) hiç özel bir film değildir bence Köy...

Yılın başarısız filmleri arasına gönül rahatlığıyla ekleyebilirim. "The Village" başlığına daha detaylı fikirlerimi yazmıştım.

Bu senenin fiyaskolarında biri de The Interpreter. Sean Penn favori aktorumdur. Hastasıyım kendisinin fakat bu filmde hiç beğenmedim. Yılın en kotu değil ama en fiyasko filmler katagorisinde ust sıralarda yer alacağı kesin.

Bu arada Sean Penn bir sozu aklıma geliyor

"If everyone likes you, you did something wrong!"

:D :D

benim en beğendiğim film Hotel Rwanda idi, yaa hatta bazı sahnelerinde ağladım, sonra National Treasure de güzeldi Nicholas olurda kötü olurmu hiiç
Million dolar baby de güzeldi

berbat filmleri saysam bitmez herhalde The Village,the Machinist, hele Closer Allah'ım ne berbattı yaa şu Jude Law da şaşırttı ondan daha iyi bir film beklerdim
bende film çok daha sayacam ama okuyanları sıkmayayım :)

valla begendigim film cok fazla var ama son donemlerde seyrettigim en iyi film carpısmaydı. tek bir sahnede bile sacmalık yoktu. hayat uzerine biraz dusunmek sonrada bazı seylerin farkına varmak istiosanız mutlaka seyredin. bu arada sandra bullock basrol de ama en az rolu olan o bi onu anlamadım iste :p

2004 ün en iyi ilk beş filmi bence :
1 - Eternal sunshine of the spotles mind
2 - Sideways
3 - Colletral
4 - Million dolar baby
5 - Saw (Oldboy diyenler bu film 2003 filmidir)

En kötü ilk beş ise ;

1 - King Arthur
2 - Allexandre
3 - Catwoman
4 - Spider Man 2
5 - Riddick

Bu yıl ise Şimdilik Batman ve Sincity açık ara önde gibi gözüküyor...

Korku&gerilim fanları için bence yılın en iyi filmi Saw en kötü filmi de Land Of The Dead idi.
Düşünen ve duygulanan zombi fikrini ortaya atan her kimse burdan ona seslenmek istiyorum :D
"Lütfen bidaha düşünme!!!"

MaDeR demiş ki:
2004 ün en iyi ilk beş filmi bence :
1 - Eternal sunshine of the spotles mind
2 - Sideways
3 - Colletral
4 - Million dolar baby
5 - Saw (Oldboy diyenler bu film 2003 filmidir)

En kötü ilk beş ise ;

1 - King Arthur
2 - Allexandre
3 - Catwoman
4 - Spider Man 2
5 - Riddick

Bu yıl ise Şimdilik Batman ve Sincity açık ara önde gibi gözüküyor...
riddick bence mükemmel bir yapımdı çzellikle vin dizelin oyunculuğuna hayran kaldım.ayrıca batman da beklediğimden güzel çıktı 8)

saw,sin city,batman begins en iyilerdi.
en kötüsü bence land of the dead'di filmde kalp krizi geçirdim.özellikle zombilerin başı olan zenci adamın çıkardığı garip ses öldürüyo adamı :D

Geri