Demo Kayıtlar Ve Teknik Yorumlar

Arkadaşlar belki alakasız olacak ama başka sorucak bi yer bulamadım... Acaba Cubase,Cakewalk benzeri programlarla gerçek gitarla çalmadan hemen hemen o kalitede besteler vs. yapılabilirmi ? Bir arkadaşımdan böyle birşey duydum gerçek gitar kalitesinde olabiliyormuş bu ne derece doğrudur ?

onları bilemem ama fruity loops un 5. versiyonunda gitar tonları gayet gercekçi...

benim de evde yaptığım basit bir cover kaydı var...orjinal akorlarını sarkı o alaturka soundun dan uzaklaşsın die transpose ettim..vokal tonuma uymadı yanlış yaptım sanırım...
once davulları FL studiodan ayarladım 2 normal ritim 2 de attack ayarladım uzerlerine hiç bir efekt vermedim onları ordan wav a cevirip kaydettim...ardından piano ve gitar sample larını aynı davul gibi FL studiodan yaptım...tabiiki çok basit şekilde fazla karmaşık olmadan(mesela gitarlar sadece akor basmakta:D)bunların hepsini tek tek wav yaptıktan sonra acid 3 e once bateriden başlayarak dizdim...orda sample lara sadece delay ve reverb gibi efektler ekledim...bunlar buraya kadar hep sanal olan şeyler... benim asıl eleştri almak istediim vokal kaydı hakkında....vokali acid uzerine mono olarak mic girişinden kaydettim..üzerine bir compression koydum bir de delay...kaça kaç olduunu bilemiycem kulağıma gore koydum...ama tabiiki istediğim gibi olmadı...ama sarkının tonununda ses tonuma gore olmadıından istediim sonucu alamamam da muhtemel....link i veriyorum ilgilenirseniz çok memnun olurum..şimdiden tesekkurler...

http://streamer.soundclick.com/tweety_DL/01/06/freemp3/hat1+rebeka.mp3

canlı calınan her enstrumanın sarkıya ayrı bi hava, ayrı bi ruh kattığını düşünüyorum.. canlı bi elektro gitarın bu şarkıyı toplayabileceğini düşünüyorum

su anda okuldaki bilgisayar lab.indayim eve gider gitmez dinleyip yorum yapicam skullcum merak etme sen ;) bu arada ben de yeni besteler üzerindeyim. bitsin senin yorumuna sunucam haberin olsun :D

*skullcum*
"yeni thrash" i dinledim eski haline göre bayaa bi ilerleme var. gitar soundu güzel ama biraz kuru olmus. zannedersem boyle seviyorsun.. solonun basindaki kismi sevmedim pek. ama 4. dk dan sonra ki kisim güzel (sweepli olan kisim). simdi gelelim bateriye trampetin sesini sevmedim. piyasada cok guzel trampet sesleri var. onlari dene derim. ayrica hi-hat in sesi fazla kisik. cok zor duyuluyor. aslinda baterinin tamaminin sesini biraz daha arttirabilirsin. cunku bateri arkalarda kalmis ve agresifligi bosa gidiyor. genel olarak söyleyeceklerim bu kadar. parcayi begendim. bir de sözlü dinlemek isterim.. kolay gelsin. eline saglik.
Baris

Skull_KruSher:
http://www.soundclick.com/bands/pagemusic.cfm?bandID=391739

Parçanın güzel bir girişi var,burada ve devamında biraz Kreator havası sezinlendim :) Yani o tarzda bir vokal iyi olurdu demek istediğim.İlerki kısımlarda 43.sn de giren riffe bittim(Testament olayı).Ama sweep kısmına gelince soğudum parçadan açıkçası.Solo olsada dinlerken bayıyor.Keşke başladığı gibi enerjik olsaymış.Keşke herşey 43.sn deki gibi olsa :LOL:
Mix ve sound'a gelirsek,genel olarak bence herşey güzel olmuş.Yani rahatsız eden birşey yok.Daha iyisi mutlaka yapılabilir ama ben olsam bununla uğraşmak yerine solo ve beste olayına çalışırım.Sonuçta ev yapımı bir albüm çıkarmıyacaksın değil mi? :D
Eline sağlık...

Barış,
Aslında gitar tonlarımı seviyorum(o kadar da kuru değil be). Ama haklısın galiba değişik manyetiklerle takılmanın zamanı geldi ben bir DrB ağabeyin yanına uğrayayım
Solo ile ilgili şarkıyı kime dinletsem senin tersini söylüyorlar. "O sweepler ne lan değiştir onları kaldır", "olm diğer kısımlar süper olmuşta sweepler işi bozuyor çıkart onları" falan.
Trampetimi değiştiremem çünkü o Vsti yani sempleları ile oynayamıyorum. Ayrıca trampetimi seviyorum o konuda çok bağnazım.Hatta davulcumuza o tarz bir trampet bile almayı düşünüyoruz (premier pikalo)
En yakın zamanda bir referans tipi mönitör apollö almam gerek galiba ben hi-hatleri fazlaca duyuyorum

polski90 demiş ki:
Skull_KruSher:
http://www.soundclick.com/bands/pagemusic.cfm?bandID=391739

Parçanın güzel bir girişi var,burada ve devamında biraz Kreator havası sezinlendim :) Yani o tarzda bir vokal iyi olurdu demek istediğim.İlerki kısımlarda 43.sn de giren riffe bittim(Testament olayı).Ama sweep kısmına gelince soğudum parçadan açıkçası.Solo olsada dinlerken bayıyor.Keşke başladığı gibi enerjik olsaymış.Keşke herşey 43.sn deki gibi olsa :LOL:
Mix ve sound'a gelirsek,genel olarak bence herşey güzel olmuş.Yani rahatsız eden birşey yok.Daha iyisi mutlaka yapılabilir ama ben olsam bununla uğraşmak yerine solo ve beste olayına çalışırım.Sonuçta ev yapımı bir albüm çıkarmıyacaksın değil mi? :D
Eline sağlık...

Duymak istediklerimi yazmışsın sağol :)
Benim merak ettiğim parçanın son kısmı adamı bayıyormu? çünkü genel olarak(grup elemanlarında bile) o bölümün şarkıyı çok düşürdüğünü, iyi olmadığını söyleyenler var keza solo ile ilgili yukarıda dinleyenlerin genel görüşünü yazdım. Artık orada bir değişime gireceğiz :D
Sağol

ben alişmişim trampetin uzun ve reverblü olmasina ondan sevemedim. seninki tipki kreator un coma of souls albümündeki trampetler gibi olmuş. ama yukarida da dedigim gibi sen seviyorsun boyle seyleri. :) kolay gelsin..

Merhaba arkadaşlar! Taze kayıtlar var elimde. Sizlerle paylaşmak ve yorumlarınızı almak isterim. Umarım siz de yorumlarınızı benimle paylaşırsınız.
Kullanılan ekipman;

Davul - Yamaha Stage Custom, ziller de Sabian'ın üst modellerinden birşeylerdi.

Bas Gitar - Fender Stu Hamm Signature
Bas Amplisi - Bu da Ampeg B'li birşeylerdi. Kocaman bir ampli işte :D

Vokal için condanser bir mic vardı. Enstrumanlar için Shure SM57 kullandık.

Klavye Ensonic MIDI,

Gitar ekipmanı ise;
Ibanez RG serisi bolca modifiyeli bir gitar,
Line6 Variax 500 akustik kısımlar için
Mesa Boogie V-twin preamp
Marshall JCM2000 (TSL) head, JCM900 kabin (1960AV)

Şarkılar da burda:
http://www.soundclick.com/bands/pagemusic.cfm?bandID=413089

vocal'i beğenmedim.. kayıtlar fena değil, davulun biraz tonlanması lazım..
ama aslıl önemli olan müzik kısmı, biraz daha orjinal bi düzenleme gerekiyor.. yani şarkıda çekici bişey yada dinledikten sonra akılda kalacak bişey eksik.. hayalci nispeten daha göze batan bi şarkı.. biraz daha zaman harcanarak güzel bişeyler çıkartılabilir.. ama vocale biraz daha özen.. kolay gelsin. ;)

Aslında haklısın. Sen ve diğer müzisyen arkadaşların bu tip spesifik yorumlarıyla daha iyi birşeyler yapabiliriz. Biraz tecrübe eksikliği var bizde. Zaten kayıtlarla beraber eksilerimizin farkına daha net bir şekilde vardık. Eleştiriler için teşekkürler. Devamını bekliyorum :D

metalsong, biryerlde çıkmayı pek düşünmüyoruz. Albüme oynuyoruz şimdilik. Amatör gruplar forumundan bilgi alabilirsin bizim hakkımızda :D

herkese merhaba.altta linkini verdigim kayıt midi altyapı üstüne kaydedilmiş tek gitardan oluşmaktadır ve wma formatındadır.kayıttan ziyade gitar çalış tekniği ve gitarın tonu hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum(umarım bu forum konusu dahilindedir)saygılar...
ekipman:
özel yapım toplama bir gitar ve pod xt

link:
http://dl2.rapidshare.de/files/5996651/55818515/CC2.wma

arkadaşlar buda benden.vega'nın iz bırakanlar unutulmaz coveri.evde basit bi şekilde kaydettim.kullandığım ekipman hammer slammer gitar(2 hum 1 single), boss GT-8, carol mikrofon, cubase sx, hopörlör.GT-8 i hopörlöre bağladım ve mikrofonlayarak kaydettim.vokalleride ben yaptım ama onlarda pek iddalı değilim.

işte link:

http://rapidshare.de/files/6624272/iz_b__305_rakanlar_unutulmaz2.rar.html

arkadaşlar eleştirilerinizi bekliyorum.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

-maJestY- demiş ki:
Arkadaşlar belki alakasız olacak ama başka sorucak bi yer bulamadım... Acaba Cubase,Cakewalk benzeri programlarla gerçek gitarla çalmadan hemen hemen o kalitede besteler vs. yapılabilirmi ? Bir arkadaşımdan böyle birşey duydum gerçek gitar kalitesinde olabiliyormuş bu ne derece doğrudur ?

Dünyanın hiçbir programında öyle birşey yoktur, olamaz. Tuşe var, ton var, ağaç cinsi var, manyetik var, tel var, var da var. Gerçek gitarın rengini ve senin gitarist tuşeni verecek bir program yok. Olamaz.

barocker demiş ki:
herkese merhaba.altta linkini verdigim kayıt midi altyapı üstüne kaydedilmiş tek gitardan oluşmaktadır ve wma formatındadır.kayıttan ziyade gitar çalış tekniği ve gitarın tonu hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum(umarım bu forum konusu dahilindedir)saygılar...
ekipman:
özel yapım toplama bir gitar ve pod xt

link:
http://dl2.rapidshare.de/files/5996651/55818515/CC2.wma

gitar çalış tekniği üzerine yorum tabi ki yapılır ama gitar tonu için de iyi miks ve kayıt kalitesi gerekir.

Geri