Demo Kayıtlar Ve Teknik Yorumlar

arkadaslar ben bi karar aldim. daha once soyledigim şeyler kimsenin umrunda olmamiş gördügüm kadariyla. buraya demo asan arkadaslar baskalarinin demosuna yorum yapmazlarsa ben yorum yapmayacagim...

Bloodbath demiş ki:
arkadaslar ben bi karar aldim. daha once soyledigim şeyler kimsenin umrunda olmamiş gördügüm kadariyla. buraya demo asan arkadaslar baskalarinin demosuna yorum yapmazlarsa ben yorum yapmayacagim...

uzun süredir forumu takipteyim mesaj olarak yeni başladım ilk yorumum sana gelsin haklısın da tepkilerinde...

18 second ı dinledim tema olarak bakarsak güzel ama gerçekten fazla kalabalık olmuş.enstrümanları all star gibi ön plana çıkarmışsın herkes ön planda olmaya çalışıyo gibi bir hava var. ama güzel olmuş dediğim gibi sadeleştirirsen ya da arındırırsan biraz diyelim melodiler ve riffler arkada kaybolmaz melodi zenginliğini daha iyi yakalamış olabilirsin.
eğer kayıtla oynamazsan son saniyeleri çıkarsan daha iyi olur bence çok yavan kalıyor...

bu arada cubase yazılımını yeni edindim fakat midi uyumlu bir ses kartı mı gerekiyor kayıtta başarılı olamadım çünkü zoom g2.1u proc. aldım usb den kayıt falan yapıyorum da cubase kullanamadım yardımcı olursanız sevinirim...

Bloodbath sana gercekten katılıyorum herkez birbirinin çalışmalarını değerlendirirse bu ortam daha işe yarayan bi yer olur.Bende açıkcası yukarıda bir çalışmamı koydum fakat şu an insanların çalışmalarına yorumlayacak kadar iyi bir kayıt bilgim yok açıkçası.Sayenizde bende bir kaç şey öğrenirsem elvet bende yorumlamak isterim...

oncelikle birkac bisey soylemek istiyorum. ben o mesaji benim bestelerime yorum yapilsin diye soylemedim.bu sadece buraya demo asan insanlardan bi ricamdi. yoksa ne oluyor soyliyim benim basima da geldi onceki sayfalari okursaniz. bi suru insan geliyor, 1-2 kisi yorum yapiyor. hal boyle olunca üstümüze yük bindikce biniyor. neyse gelelim yorumlara.
*identifythemisery*
oncelikle tesekkur ederim yorumlarin için.yapmaya calistigim tarz biraz bunu gerektiriyor, bu sebeple her enstrumani on plana cikarmak istedim.
*alpersez*
kaydini dinledim. dogaclama calabilmek icin gercekten enstrumanina cok ama cok iyi hakim olmak gerekir. boyle calismalar yap tabi gelismene yardimci olur. bu tarz kayit alirken de metronom kullanmani tavsiye ederim.
kolay gelsin...
Baris

Deadnightwarrior demiş ki:
http://www.hemenpaylas.com/download/606159/Revolver-delay.mp3.html

radium 49 usb midi klavye kullandım
ses kartım onboard olduğu için yaşanan gecikmeden dolayı ölçüyü aşan akorlar var
haftaya ses kartı alacam işallah

not:şarkıdaki konuşmalar guy ritchie'nin revolver adlı filminden alıntıdır

ellerine sağlık çok güzel olmuş hele elttaki web sitenizi görünce dahada hoşuma gitti hey gidi geyik barış hey kimbilir nerdedir şimdi hehe

Bloodbath demiş ki:
oncelikle birkac bisey soylemek istiyorum. ben o mesaji benim bestelerime yorum yapilsin diye soylemedim.bu sadece buraya demo asan insanlardan bi ricamdi. yoksa ne oluyor soyliyim benim basima da geldi onceki sayfalari okursaniz. bi suru insan geliyor, 1-2 kisi yorum yapiyor. hal boyle olunca üstümüze yük bindikce biniyor. neyse gelelim yorumlara.
*identifythemisery*
oncelikle tesekkur ederim yorumlarin için.yapmaya calistigim tarz biraz bunu gerektiriyor, bu sebeple her enstrumani on plana cikarmak istedim.
*alpersez*
kaydini dinledim. dogaclama calabilmek icin gercekten enstrumanina cok ama cok iyi hakim olmak gerekir. boyle calismalar yap tabi gelismene yardimci olur. bu tarz kayit alirken de metronom kullanmani tavsiye ederim.
kolay gelsin...
Baris

şuraya girdiğimden günden beri bakıyorum herkese ahkam kesiyosun kayıt ve çalım konusunda sonra kaydını indiriyorum.eee bune yaman çelişki böyle ??

ahkam mi kesiyorum? sadece buradaki mesaj dongusunu hizlandirici bir fikir one sürdüm. hatta bu fikri skullcugum one surmustu, tekrar hatirlattim. butun olay bu. calim konusunda kim ahkam kesmisim? o alinti yaptigin mesajda alpersez adli arkadasa bir kac tavsiye verdim. bu ahkam kesmek mi? ne yapmaya çalişiyorsun asil ben bunu anlamadim...

Skull_KruSher demiş ki:
Arkadaşlar buranın hareketlenmesi için buraya demo asan arkadaşlara bir önerim var. Ben son zamanlarda pek vakit bulupta ilgilenemiyorum bir çok kişide demoları dinlemeye veya yorumlamaya üşeniyor sanırım. Önerim şudur ki;
-Burada demosunun yorumlanmasını isteyen her kişi başka birisinin demosunu indirip kendince yorumlasın böylece herkes birbirine yorum yapmış olsun burası biraz daha hareketlensin. Hoş olabilirmi sizce(sadece bir öneri) Kimse kimseye "neden benim demoma yorum yapmadın da onunkine yaptın o benden sonra astı demosunu" demesin ama kim hangisini beğendiyse ona yorum yapsın :) Vaktim olunca hepsini dinleyip kendimce birşeyler söylemeye çalışacağım.
Görüşmek üzere
Murad.

burada kimsenin kimseye ahkam kestigini gormedim.. herkes birbirine yardim etmeye calisiyo oncelikle...herkesten ozur dilerim cunku bende birkac calismami buraya asip yorum yapilmasini isterdim ama su anda gitarim ve ses kartim ile ciddi problemler yasiyorum :) deadnightwarrior un lost u dinledim simdi... ilginc temalari var... mix basarili hicbisey rahatsiz etmiyor.. sadece cross la snare i ayni zamanda vurmasi pek hos gelmedi kulagima ama geneli cogu davulcunun yapabileceginden cok daha kaliteli.. ayrica ayni zamanda hemserim galiba :) ADANAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111

baris;

daha once 18 seconds icin yorum yaptimmi hatirlamiyorum :cigara ama en son dinledigimden beri bayaa degismis parca.. mix gayet iyi... kullandigin efektler yerine oturmus... davul yazilim manyagi olarak soyleyebilecegim birkac sey var.. ucleme dortlemelerde tuse ayarlarini yaparsan davullarin daha oturakli olacak gibi.. portnoy un sitesinde birkac video var orda gercekten iyi ornekler gorebilirsin... midinin en buyuk sorunu zaten tuse ayari degilmi? belki birazda armonilere bakabilirsin.. daha renkli olmasi acisindan.. turk milleti olarak oktav unisonlara bayiliriz ama bilmem yaa.. secim sana kalmis parca senin baba.. ben boyle istiyorum dersen olay biter.. valla bence basarili olmus.. kolay gelsin

alpay..

sitenin ismine bakarsan rock icerigi kavrarsin herhalde.. kimse acikcasi pop yada oyun havasi ritmleriyle ilgilencegini sanmiyorum... ama yinede dinledim.. sequencer isini cozmussun.. diyecek baska bisi yok :)

ahkam kesme olayini gercekten kavrayabilmiş degilim. eger gerçekten birinin benden bu şekilde bir şikayeti varsa özür dilerim.Amacim kesinlikle ve kesinlikle bu degil. bildigim kadariyla yardimci olmak.
unm,
oncelikle cok tesekkur ederim. 18 seconds da bateriler cok detayli oldu ve tuşe verme olayi da cok cok uzun olurdu. yapmaliyimdim ama yapmadim haklisin hatta bi resim koyiyim parcanin bi kisminin baterileri

cubasebateri4jl.jpg

iste resim bu :D
ve bu cok kisa bir kismi. tekrardan tesekkurler :D

selam gençler 2 kayıtta ben koyayım

bu kayıt çocukken çokca icra ettiğim traş metal denen tam olarak bir müzik tarzı olarak adlandırılmasını pek doğru bulmadığım bir şey,yani sanatsal değeri falan yok benim gözümde,can sıkıntısından yaptım 1 dakkalık falan bişey zaten...

http://rapidshare.de/files/20272673/xxxxx_31.rar.html

buda baya bi önceden kaydettiğim bir şey,kendimce nihavent longayı yorumlamışım twin pedallar falan var :LOL: biraz yavaş çalmışım 170 bpm, idare edin artık baya eski bir kaıyt zaten

http://rapidshare.de/files/20273567/nihvent_longa.wma.html

eyvallah

Bunu da az önce bitirdim,upload ettim sıcak sıcak bikaç yerde sorun var ama düzeltecem
http://rapidshare.de/files/19713583/49.mp3.html
Vauvau efektinin senkronu bir acayip, efekt biraz geç geliyor. Bazı davul atakları olmamış. Kickler çok fazla, güm güm vuruyor.
Kickler yine çok fazla. İlk giren enstrumanın ( galiba midi akustik gitar ) yaptığı duraksayan melodiler hoş olmamış. Parçanın hep aynı formda seyretmesi can sıkıyor.

Birde iki demonda da farkettiğim şu oldu. Melodi veya armoni üretmek yerine efektlerle uğraşmışsın, bence daha çok müzik daha az efekt. :p

Geri