Demo Kayıtlar Ve Teknik Yorumlar

cevabın için çok teşekkür ederim.Klavyeyle yazmıyorum addictive in içindeki hazır kalıpları kullanıyorum.Zaten üstlerinde eq ve reverb hariç pek bi uyulama yapmadım fakat bundan sonrakilerde uğraşıcam.Tekrar teşekkürler he bide bana acaba bateri miksajıyla ilgili derin bilgiler içeren bi site ismi falan verebilrmisin sırdana kuralları bende biliyorum ama daha ayrıntılı bilgi istiyorum.

arkadaşlar bnde mixer microfon kolonlar ve klasik gitar var ben bilgisayarımda kayıt yapmak istiyorum gitarımın sesini net bi şekilde naıl alabilirm ve bu aletlerin bağlantılarını nasıl yapıcam yardım edermisinz yedek mic lerimde var ayaklıkları vs.

rrr

arkadaşlar bnde mixer microfon kolonlar ve klasik gitar var ben bilgisayarımda kayıt yapmak istiyorum gitarımın sesini net bi şekilde naıl alabilirm ve bu aletlerin bağlantılarını nasıl yapıcam yardım edermisinz yedek mic lerimde var ayaklıkları vs.

meraba , linkini verdiğim şarkılarda benim çalışmalarım...dinlerseniz ve eleştirirseniz çok sevinirim..

ekipmanım:
cort x gitar
yamaha bahia akustik gitar
m audio basic midi klavye
samson c01 ve c02 condenser mic.
m audio firewire solo ses kartı
cubase kullanıyorum sx3

şarkılarda kullandığım pluginler:
ez drummer , addactive drums , bütün elektro gitar efektleri guitar rig 2 den , edirol orchestral , hypersonic , bass gitarlar sample tank , grand 2 pianolar , diğer efekt ve dinamikler için kullandığım plug inler:
wawes in , ronesans , mono-stereo gate , audio track mono , q(filter) ,Qreverb , aklıma gelmeyen bi kaç wawes vst si var..

multiband eq için , izotope ozonu kullanıyorum.
delay için double delay , ve psyco delay.

diğer efekt plunileri ise , anvida soft eq , zs mono (noise gate) , db compressor , psp nitro ve neon..

link:::

http://www.myspace.com/shiversshivers

NECRODİNAZOR...

İlk şarkı güzel. (cant say goodbye) ama solo gitarlar çok ama çok geride. bence biraz onu sesini yükseltirsen ve birazda delayde ve reverbde boğulmadan koyarsan bence daha iyi gibi durur. yinede kişisel zevktir ;)

İkinci şarkıda 0:53 de giren yine cok geride kalmış ve neredeyse anlaşılmayan gitar partisyonu biraz daha miksin önüne doğru getirki duyalım. şakıya güzel bir hava katmış. yine bence solo geride gibi. Çalımın güzel, gizleme o kadar...

tebrikler;)

yorumun için çok teşekkür ederim chromatickey , soloyu gizlememin nedeni gitarımın sap ayarının bozuk olması , bi çok sesin bozuk duyulmasına neden oluyo ve bende autotune la düzeltmek sorunda kalıyorum.e işin içine fazla proses girince harmonikler kaybolur hep..bnde o tune la oynamalar duyulmasın die gömdüm..ama reverb konusunda haklısın biraz abartmış olabilirim :) dediklerini dikkate alıcam ama çok teşekkür ederim :)

herkese selamlar
Donanım: masaüstü pcde creative sound blaster 5.1live pci ses kartı.
ekipman: Ibanez jtk 2, boss me 50, digitech df7 distortion factory ve 5-10 ytl lik dandik bi mikrofon
yazılım: Fruity loops 6, nero wvae editor

şunu söylemek gerekirse her birini yapana kadar epey taklalar attım ama genede beğendiğimi söyleyemem. gitar ile ses kartı line in girişi arasına arada digitech distortion, arada bossme 50 girdi. filtreleme, EQ gibi frekans ayarlarından pek anlamam. tabi öğrenmek istiyorum. yorumlarınızı bekliyorum.

HAYAL:
http://rapidshare.com/files/178737352/hayal.mp3.html

BOŞLUKLARIM:
http://rapidshare.com/files/178738482/bo__351_luklar__305_m__mono_.mp3.html

FRAGILE(SENTENCED) DENEME DEMO
http://rapidshare.com/files/178739645/fragile.mp3.html

bu arada BOŞLUKLARIM da ara geçişe ufak bir iki söz okudum, şarkıyı arabesk yapmış, 1 sene önce yaptığım bi kayıt oldupu için çalışma ses dosyaları yok tabi, çıkaramadım....

hayal'i dinledim:
mix dengesinde sorun var kardeş , vokal müziğin üzerinde (karışmamış) , distortionlar tam göbekten (mono) geliyor sanırm ve müziğe(özellikle davula) pek karışmıyor. Davul sampleları ve ayarlanan tuşelerde de problemler var ...

genel frekans duyumlarındada 150-300 civarlarının çok düşük olduğunu tahmin ediyorum , ya da tiz sesler çok kapatmış bu konuda sağlıklı ses çıkışı alamadığım için önceki duyumlara göre bir tahmin yapıyorum sadece.
kolay gelsin...

genelde deneme yanılma ile daha iyi sonuç alırsın ama temelde iki durum var , ilki audio kayıtlarındaki ses kalitesini artırmak , bunun için waves 'in plug inleri var ,örneğin vokal kaydına bunlardan uyguladığında sesin çok daha iyi duruma gelecektir. aynı zamanda gitar kaydı içinde uygulanabilir şeyler var ama gitarın efektini pedal üzerinden ayarlayıp son halini kaydediyorsun sanırım , bu durumdada gitarı iki kanal kaydedip birini sağa birini sola alman ve aralarında zaman kayması bırakman işine yarayabilir.

midi temelinde olan vsti ler sample lar için ise daha kaliteli tuşeleri daha iyi ayarlanmış bir midi yazımı ve bu midilerden ses alacağın daha iyi sesleri olan programlar kullanmalısın , böyle programlar konusunda alternatifler çokça var bunun için arattırmalar yapabilirsin.

en son olarakda tüm kanallardaki seslerin benzer stereo ve reverb içinde kalmasını sağladıktan sonra izotop ozone, waves gibi programların mastering eklentileri ile son bir şekil verebilirsin , buda duyumu oldukça değiştiriyor.

kabataslak önerilerim , deneme yanılmalarımdan yola çıkarak böyledir diyebilirim , kolay gelsin

Geri