piiz

sevgili eleştiri sahipleri hepsine ayrı ayrı vermektense ortak bir cevap vermeyi uygun vuldum. ilginize teşekkür ederek başlıyorum öncelikle.sahne duruşumuz ve deneyimlerimiz grup içinde inanılmaz farklı boyutlarda ben 7 yıldır sahnedeyken gitaristimiz 2 yıldır gitar çalan bir grup elemanıdır sahne duruşu çok büyük bir problem olmasına karşın bu duruşun nasıl oması gerektiği göreceli olmaktadır kimileri sen çal ben müziğe bakarım derken kimileri sahnede zıplayan insanlar arıyor.oysa benim sahnede nasıl durduğum (davulcuyum) ortada gitarlardan fazla kıpırdıyorum.her zaman performansım iyi olmuyor sonuçtadavul şansıma kaliteli ve benim duruşuma uygun bir davulsa yorgun değilsem vs vs.. iyi çalıyorum en azından eskişehir için.arkadaşlardan biri grup geldide bizmi gitmedik dedi fil yapım tarafından düzenlenen athena konserine 3 bilet satılmış kesin biri sendin o ayrı konu kaldıki pop yapan soul staff grubuna 600 kişi gelirken eskişehirde aktif tek rock grubu olan piiz e 200 kişi geldimi seviniyoruz.neden duman çaldığımıza gelince bizim vokal bir duman hastası kaldıki pearl jam hastası olsa acaba bu eleştiriler gelirmiydi bende diyorum yeter duman duman diye ama dinleyiciler de bize hiç placebo muse çalın demedi.kitle pop rock kültürlü hayatını 30 şarkıyla geçiren bir kitle görüntüsü veriyor.geçen sene benim kurduğum alternative rock grubunda muse placebo çalmamıza rağmen insanların yinede yalan dostum yada içelim bu akşamlarda çoşması ilginç tabii...
sahnede çalarken kaygılrımız izleyicinin beğenmesiyle asla sınırlı olmamaktadır mekan sahibinin eğlenen insan istemesi organizatörün kulağına yabancı olmayan şarkılar çalınması gerekmektedir işin o boyutu farklıdır.acemi grup havası vermemiz çok doğaldr. dream tv de klibimiz yok öyle bir durumda belkide dumanın kaanının yaptığı gibi dumanlı kafa tiripleri karizmatik yada bir tür jim morris yakıştırması bizede giderdi.drict konseri grup yenilendikten sonra 1 hafta içinde olmuş bir konser. hatalar olmuştur elbet... acaba hakkaten beğenmeyeni beğendirdiğimiz zaman iyi çalmış oluyormuyuz. yada eğlenen insanların çığlıkları bizi kalite grupmu yapıyor sizce sahnede hoplayan zıplayan insanlar çok çocuksumu?peki ya ciddi dursak biz kimiz havasımı esecek.artık her perşembe rağbetteyiz rağbet mekan olrak riverside dı aratmıyor tam bir rock mekanı bizim menejerde kendi dj olarak sağlam şarkılar ayarladı ilk proğram az kişi vardı.belkide istanbuldan gelsek dolardı. yada belki alışmam lazım yerine californication çalsa çok sağlam grup olurduk? uzattım da uzattım son bir soruyu cevaplıyorum kendi bestelerimiz var gruba vokalle birlikte yeni girdiğimizden düzenlemeler yapıyoruz herkesin anlatacak bişeyi var şarkıda o yüzden yaza doğru demo çıkarmayı uygun bulduk.bazı şarkıları kendimize has değiştirdik eskileri değişik alt yapılarda dinleyiciye sunuyoruz... bu arada gitaristimizle grubun yolları sevgi ve saygıyla ayrıldı artık gitar1-doğa oldu daha iyi çalıyor.umarım kenara değil tam ortaya cevaplarla herkes tatmin olmuş az çok cevap bulmuştur sorularına kendinize iyi bakın bu akşam hayaldeyiz ektsra var 2 salı çıkacaz sonra 2. dönem rağbette perşembeleri muhtemelen ayyuka grubundaki arkadaşlarla açılış yapacaz.kendinize iyi bakın profesyonel ruhlu amatör rockçılar...

yolunuz açık olsun ayrıca duman'la kafa sallayıp nette black metal dinleyicisi olan nice insanlar var bence sahneden yapılan gözlem çok daha iyi çünkü kitle inandığından çok inanmak istediğini söyleyendir..O halde herşey sizin elinizde..

P.S:
-bu ne abi?
-onlar playlist bizim..
-sizin kayıtlar mı?
-yok hayır ya iyi de ne alaka
-(ilk şarkıya bakılır)the white stripes olayından niye seven nation army'i çalmazsınız ki?
-işte kitle bunu istiyor ya.. (adam haklı)

(bkz:halk bunu istiyor)

bence kısa sürede içerisinde hakettiği yere gelecektir bu grup...

amma gelmişsiniz grubun üstüne yahu :!: bence gayet hoş şarkıları var mesela 'babam'a' sarkısı ben beğendim gayette hoş duman etkisi falanda göremedim fesat karıstırmayalım arkadaslar olmazki böle :bilmem
yeter artık gülümse :!: böylece ağlamaz kimse :cry: ooof oof cok güzel parça :metal

erhanı ailece sever beğeniriz heeralde diğer arkadaşlarda iyidir zira erhan gibi bir assolist e çalmak başarı ve referans ister erhanı seviyoruz .....

erhanı ailece sever beğeniriz heeralde diğer arkadaşlarda iyidir zira erhan gibi bir assolist e çalmak başarı ve referans ister erhanı seviyoruz .....
babam a şarkısını bana da dinletti bu yaz pek beğendimmm gerçekten iyidir
beni deşifre etmessin dimi canım...

yeni şarkınızı (serde) dinledim..gerçekten çok begendim (özellikle erhanı) ayrıca davul bas uyumu ve gitarlarda çok güzel(hepinizi saydım galiba :p )...başarılar arkadaşlar..

alllah alllah bu forumdaki piiz baslıgı yaşıyo muydu yaw?neyse dinleyip yorum yapan kardeslerime teker teker tesskkurler.. gerisi geliyo yakında..hepimiz icin hayırlı ugurlu olsun..dinlemek isteyen arkadaslarımız www.ertx.com da demo arsivi bolumunden dinleyebilir...

Duzeltme... alinan ortak karara gore Vazgec Gonul yerine Serde`ye klip cekilecektir...Harbiden lan cok garip...:) ne bicim productionuz anlamadim gittiii :)
Neyse arkadaslar Eskisehir kitlesini bi kez daha gosterelim Istanbul`a herkesi bekleriz cekimlere. cosalim costuralimm... Bu arada "cok zurnanin son deligi gordum kendimi" :D

Neyse her zaman dedigim gibi
Forever S.E.A.G.
Smirnoff Elma Absolut`dan Guzeldir...;)

Tükürdügunu Yalama... Arkadaslar tekrar ve tekrardan karar degisikligi almis olup, klibi vazgec gonule cekmeye karar verdik...:) biliorum bu bir utanc tablosu :p neyse cekimlere yaklasik 8 saat kaldi sanirim bi daha degismez kararimiz :) herkesi beklioruz. zaten goksel geliomus 222 parka da :) hadi byeesss.....

enjoy_the_silence demiş ki:
Tükürdügunu Yalama... Arkadaslar tekrar ve tekrardan karar degisikligi almis olup, klibi vazgec gonule cekmeye karar verdik...:) biliorum bu bir utanc tablosu :p neyse cekimlere yaklasik 8 saat kaldi sanirim bi daha degismez kararimiz :) herkesi beklioruz. zaten goksel geliomus 222 parka da :) hadi byeesss.....
valla erhancııma sesleniyorum
bence vazgeç gönüle çekmeyin azin almadan da
ümnit sayın mahkemeye verir şeyinizdeki donunuza kadar alır valla :twisted: :!:

şimdi bu erhan benim samimi dostumdur(ali/manisa]
çok da birliklte çalmışlığımız vardır
eşkisehire gitmeye fırsat bulamadığım için sahnede izleyemesem de serde parçalarını ve vazgeç gönül kayıtlarını dinledim.
serde yi ilk duyduğumda ne biçim çalmışsınız falan filan dedim ama bakıyorum da şarkı hakkaten çok keyifli
özellikle erhan beyin nağmelerine ailecek bayılıyoruz
şu vizeler bitsin erhan, maniyi de alıp geliyorum eskişehire izleyelim de ona göre yorum yapalım,grup arkadaşlarına kucak dolu sevgiler
ilk msjda ne yazıyım bilemedim, bu kadar!! girer msj atarsanız ona göre konuşurum
gözlerinden öperim erhan en güzeli senin olsun[/b][/quote][/list]

kimleri goruyoruz forumlarda..alicim artık gel demekten dilimde tüyler tükendi.dicek laf kalmadı..ama eski tadı yok sahnelerin..grup arkadaslarımın sana cok selamı war..grana teykin ol diyolar..herkese selamlar onlar kendini biliyor..HAYDİ MANİSA :)

Eskişehir'e yolumuz düştü, geldik izledik. çok keyifliydi. grup elemanları hem çok kafa, muhabbet var hem de adamlar iyi çalıyor. Özellikle şarkı geçişlerini çok başarılı buldum.
İstanbul ve Ankara'da da sizi dinleme şansı bulmamız dileğiyle...

Bora demiş ki:
yeni şarkınızı (serde) dinledim..gerçekten çok begendim (özellikle erhanı) ayrıca davul bas uyumu ve gitarlarda çok güzel(hepinizi saydım galiba :p )...başarılar arkadaşlar..

boracım şarkının güzelliği konusunda ben de her geçen güç daha bi emin oluyorum
sana da sevgiler

beyler klip muhabbeti vardı, eğer çekmediyseniz bence sakın vazgeç gönüle çekmeyin çünkü serde parçanız çok güzel, bence onunla iki 3 hafta oturup uğraşın , iyice bi bitirin, hatta bana sorarsanız enstrumanları tamamen değiştirin, ondan sonra serdeye klip çekin, bunun gibi bi kaç şarkı daha olursa(varsa) albüm yaparsınız

Geri