Roland Cube

-Merabalar arkadaşlar,şehirdışında bir akrabamın eline şans eseri bu anfinin geçtiğini öğrendim ve bunlarda bizzat aletin resimleridir.Demem şu ki eğer işe yarar gibiyse (o şehre gittiğimde deneyip karar vereceğim tabi buna) kendime alıcam bu aleti.Aletin seri numarasıyla bi sorgulama yapmaya çalıştım ama bi sonuca varamadım.Yanlızca japon üretimi olduğunu biliyorum.Hakkında diğer bildiklerim üzerinde 12 " lik bir hoparlor bulunduğu,iki kanallı olduğu,3 band eq ayarının olduğu ve reverb ünün olduğu ve İngiliz orange'lar gibi turuncu olduğudur :)
-Aranızda kullanan,memnun olan,olmayan,duyan varsa ve fikirlerini paylaşırsa çok memnun olurum.Gerçekten bilgiler çok işime yarar.Ayrıca şu anda piyasa da ne kadara gider bu anfi onu da öğrenmek isterim.

wala bende cube60 var, ama eski model değil..
ben oldukça memnunum, eski amfiden de daha iyi bir sonuç bekliyorum açıkçası..

bi de ne kadar alıyosun onu merak ettim?

Bu cube modelinde dijital efekt yok sanırım ve bu çok güzel birşey. Dijitale karşı değilim ama anfinin üzerinde olmaz bu tip şeyler, olmamalı. Bence bu durumu bir artı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
-Öncelikle teşekkür ederim yardımlarınız için.

-Yok herhangi bir meblağ vermicem fakat akrabamda bunu bir iş için kullanıyormuş şu an hobi odasında(klavye mlavye bağlıyo galiba,elinden kurtarmam lazım:) Yerine ufak bi anfi veririm onu bağlasın,çalsın.Yani çok bişey çıkmıcak cebimden.Eğer beğenmezde satarsam -ki bana beğenirim gibi geliyor- ne kadar eder onu merak ediyorum,yanlış anlamayın bir yerden kelepir bulupta hemen burada pazarlamak değil amacım.

-Alacağım sonucu paylaşırım sizinle,tekrar saolun arkadaşlar.

analog manyagıysan fendeer iyi olabilir, yok ben istedigim tonu alayımgerisini takmam dersen roland cube 60 cok tatlı, genelde modelleme üzerine kurulu bir amfi oldugundan hiç hoşlanmamısımdır ama dene bi...

ben marshall karşıtıyım arkadaşım ama illa
ton istiorum diosan ve uygun fiyatlı olsun diosan laney lg serisi var 30 w senı epey bı karsılarrr ben kullandım gercekten umdugumdan fazlasını aldım marshall ın dusuk modellerını kullanmanı tavsıye etmem mg 60 falan alırsan orasını bılemem ama laneyı bı denemenı onerırım bunun dısında begenmezsen tartısmasız roland cube 60 ı al derım

en düşük 50 watt düşünüyorum. vox tonelab le war efekt konusunda anfiniyi kullanmıcam önemli olan ses çıkışı benim için..yani ses çıkışı olarak ne diyebilirsiniz anfiler için?

Arkadaşım geçen gün aldı Drive tonlarını hiç beğenmedim 60 wattlık bir amfiye göre çok kötü Line 6 veya Marshall 5 basar bence siz ne düşünüyorsunuz ?

gitar neydi peki herşeyi amfide aramamak lagzım sonuçta gitardan gitara fark var rolandın 20wattlık amfileriyle çok güxel ton alan arkadaşlarımda var

Bilemiyorum sadece ben tonunu beğenmedim belki 20 wattlığın tonları daha çok hoşuma gidecek 60 lığı eski model olduğu dist. teknolojileri daha kötü bence

sonuçta fender bildiginiz gibi soft karakterli gitarlar bu yüzden sizi tatmin eden bir dist alamamanız normal ibanezin prestige serisinden yada sechecter ın hellraiser ını deneme fırstatınız olursa çok daha farklı olucaktır

Sonuçta modelleme amfisi, beklentiyi bi seviyede tutmak lazım. Eski orange serisini kullanmıştım daha önce, onlar daha karakterli amfiler, yenilerinin tonu bildiğimiz processor sesi.

Geri