L-manyak,Kemik ve benzeri dergiler.

Uzun süreden beri Baruter ve Memo Tembel Çizer hastasıyım açıkçası
Yukarıda da açıklanmış lmbak l-manyak yöneticilerinin paragöz tutumu nedeniyle kuruldu
ve başıçekenler sayesinde de yükseldi
Espri kaynakları genelde dal şafak olsa da

baruterin sevdiğim tarafı çok acaip şeylere değinebilmesi ve karikatüristlik mesleğinin yönünü değiştirmesidir:genelde karikatürist diyince aklımıza sadece espri gelir fakat kaçmız bu adamların yaptığı işi çizimleriyle değerlendiriyor.Baruter bence karikatüristlik imajına bir de çizerliği eklemiştir ki iş sadece espri bulup karalamakla bitmez

Ayrıca baruterin yaratıcılına da bişiy söylemek mümkün deil zaten Kahraman Baruter , Bilinçaltı , uykusuzluk .....ve daha bir sürü şey

tembel çizere de lafım yok tabii ki özellile şehitler mevzuuu

Bahadır Boysal ın yazdıklarına dikkat ettiniz mi?Yazdıklarının yarısı uydurma veya daha önce yazdığı şeyler.Çok güzel çizmesine rağmen konuları iyi değil.

Hayatı sorgulayan adam, Dünyanın En Yüzeysel Adamı'na alternatif olarak başladı, iyi ki başlamış. ;) Umut Sarıkaya, Türk popüler mizahı için konuşacak olursak bence en yetenekli ve üretken isim. Marx-Lenin-Stalin portresinin yanına beyaz atletli bir adam çizmişti ki aklıma geldikçe gülerim. :D

Peki Yiğit Özgür hakkında ne düşünürsünüz?

yiğit özgür ün karikatürleri çok kaliteli. hem esprileri hem de çizimleri çok başarılı. şu aralar bir tek yiğit özgür karikatürlerine gülüyorum.
.

Soulforged demiş ki:
yiğit özgür ün karikatürleri çok kaliteli. hem esprileri hem de çizimleri çok başarılı. şu aralar bir tek yiğit özgür karikatürlerine gülüyorum.
.
Yiğit Özgür'ün esprileri mükemmel.Ancak çizimleri kötü ama onun esprileri şu anda en iyisi olduğundan çizgisini kapatmaya yetiyor...

Yıllardır karikatür dergilerini okurum.şu anda sadece kemik ve penguen okuyorum.bütün çizerler sevilmek zorunda değil.ancak mesela baruter çok süper çiziyor ama espri bulamıyor.L-manyaktaki 'Ruhaltı' süper bir bölümdü.bu arada mesela Yiğit Özgür'de ilk zamanlarında Lombak'ta çalışmış ve ordan yetişmiştir.espri makinesi Fatih Solmaz'ı pek fazla kimse sevmez ve okumaz.Ancak kemik ve penguene bakarsanız dergilerin esprilerinin yarısını Fatih Solmaz yazıyor.Ben stres atmak için okuyorum bu dergileri...küfürlü karikatürler var diye okumamak yanlış.Cem Yılmaz küfür edince de herkes gülüyor.ben zaten küfürlere gülmüyorum ama espriler çoğu zaman gerçekten çok güzel oluyor.sokaktaki adamdan bıkanlar için de zaten onlar sizler bizleriz.Hakan Karataş'ın kemik dergisinin tam ortasında yayınlanan istiklalden çeşitli manzaraları çizdiği bölüm çok iyi mesela.Umut Sarıkaya'ya ise söyleyecek tek söz bulamıyorum.Çok iyi bir yazar.özellikle ''Benimde söyleyeceklerim var'' adlı bölüme bayılıyorum.

pokemon demiş ki:
Soulforged demiş ki:
.
Yiğit Özgür'ün esprileri mükemmel.Ancak çizimleri kötü ama onun esprileri şu anda en iyisi olduğundan çizgisini kapatmaya yetiyor...

evet espriler süper, çizimler de iyi,
hatta adres de vereyim içinden çıkılamayacak bir site :D

http://yigitozgur.t35.com/

Şero devam, Robinson tamam diyorlardı en soın bu konuda nabız yokladığımda. Robinson gibi bir seri bir daha gelmez, gelemez bu dünyaya bence. Mükemmeldi ya, çok özlüyorum!

- ''Ama abijim, maymunlara da yazık; onların da janı var!''

- ''Sus Cuma, skerm tahtanı!''

:D

13-14 yaşlarında abimin elinde garip bir resimleri olan bir dergi görmüştüm. ilk başlarda esprilerinden ve o enteresan resimlerinden birşey anlamıyordum. ama zaman geçtikçe okumak için kendim alıyordum.uzun süre takipçisi oldum. özellikle cezmi ersöz, nihat genç harika yazılara yazıyorlar orda. şu anda herkez başka alemlere daldı. konu dağıldı. farklı konular gelmeye başladı ortaya ve yazarlar kendi aralarında farklı farklı dergiler kurmaya başladılar. şu an sıkıldım . kitap okumak daha ilginç ve eğlenceli diye düşünüyorum. eskisi gibi takıntılı değilim

lemanı okuyamıyorum cezmi ersöz ve nihat genç dışında çoğu espiriler bayıyor
penguen bence mizahın özü
ersin_yiğit_umut_baruter yeter de artar bile :)
_________
yallahtazyik karikatürleri gibi etrafta dolaşan insanlar dolu ehehe :D
yaa hatırlayan var mı penguen okuyanlardan ersin böle okuldayken biri tuvalete DOÐURMUŞ gibi şey yapmış işte :) zçmış
sonra hocaları bunnarı sıraya geçirip bakıtıyo İBRET olsun diyee
yaşadım mesela :)

lombak tabiiiki
şero orda konu salağı falan
bazende atom

goril abi o duruşa vuruş kaç kuruş ne dion lan sen yok abi hani kuruşlu sisteme geçcez ya hani şimdiden alışalım die söledim :twisted:

Geri