Analog Pedal Aksesuvarları için Tavsiyeler & Deneyimler

arkadaşlar bende deep puple,rainbow,skidrow,dio,joe satriani,steve vai gibi grup ve müzisyenlerden çalıorum ancak bazende heavy metal gibi daha sert müzik te yapmam gerekio. bunun için nasıl bi pedal almalıyım çözemedim.bazı arkadaşlar amfi modellemi pedallardan alabileceğimi söylediler.sansamp gibi. ama onlarda biraz tuzlu.elimde bi tane boss metal zone var.acaba yanıba bi tanede ibanez tube screamer alsam bu sorunu çözebilirmiyim.veya başka alternatiflerde olabilirmi.şimdiden teşekkürler.

suffer_me demiş ki:
arkadaşlar bende deep puple,rainbow,skidrow,dio,joe satriani,steve vai gibi grup ve müzisyenlerden çalıorum ancak bazende heavy metal gibi daha sert müzik te yapmam gerekio. bunun için nasıl bi pedal almalıyım çözemedim.bazı arkadaşlar amfi modellemi pedallardan alabileceğimi söylediler.sansamp gibi. ama onlarda biraz tuzlu.elimde bi tane boss metal zone var.acaba yanıba bi tanede ibanez tube screamer alsam bu sorunu çözebilirmiyim.veya başka alternatiflerde olabilirmi.şimdiden teşekkürler.

mxr doubleshoh ışını gorur tahminimce ama sansamp gıbı buda tuzlu dıger pedallara nazaran

suffer_me demiş ki:

deep purple ve steve vai farklı dünyaların adamı açıkçası. deep purple tonlarını herhangi bir pedalla yakalayamazsın, iyi bir fender strat ve full ampullü bir marshall lazım. satriani ve vai nin en çok kullandıkları pedal ds-1, tabi soundlarının en önemli kısmı binlerce dolarlık anfileri. tube screamer gibi pedalların asıl yaptığı anfinin doğal sesini koruyarak karakter vermek. bu kişilerin tonlarını gerçekten yakalamak için yüklü miktar para gerekli, verebileceğim en iyi tavsiye kendi tonuna ulaşmaya çalışman. onların ne kullandığına hiç bakma, gidip deneyebildiğin kadar ekipman dene ve sana en uygun olanları, senin kendi çalış şekline en iyi yanıt verenleri seç.

nöbetcicalgıcı ve enver yorumnlarınız için saolun.
mxr doubleshot çok benim işimi görebilecek çok iyi bi alete benziyo.
ayrıca ben dep purple veya steve vai gibi bi ton yakalamak istemiorum.sadece ds-1 veya 2 alsam heavy metal veya daha sert distortion tonlarına ulaşamam. ancak metal zone gibi sert bi pedal alsam bu seferde ds-1 in verdiği tonlara ulaşamam.80 leri veya daha sert heavy tonlarını yakalıyacağım bi pedal arıyorum.önerilerin için saol

suffer_me demiş ki:
nöbetcicalgıcı ve enver yorumnlarınız için saolun.
mxr doubleshot çok benim işimi görebilecek çok iyi bi alete benziyo.
ayrıca ben dep purple veya steve vai gibi bi ton yakalamak istemiorum.sadece ds-1 veya 2 alsam heavy metal veya daha sert distortion tonlarına ulaşamam. ancak metal zone gibi sert bi pedal alsam bu seferde ds-1 in verdiği tonlara ulaşamam.80 leri veya daha sert heavy tonlarını yakalıyacağım bi pedal arıyorum.önerilerin için saol

ben ds-1 öneririm. humbuckerlarla oldukça sert tonlar elde edebilirsin. mt-2 "bulanık" bi pedal pek tavsiye etmem, ama bana abartı gain lazım yoksa yaşayamam diyosan başka. ds-1 klasiktir ve bir "marshall" havası vardır pedalda bana göre.

Geri