Sahibinden.com Dolandırıldım...dikkat!!!

uyanıklık etmeye çalışanlara ders olsun.. bundan sonra her ucuz ilana atlamazsınız işte...
Ben dolandırıcılık olayını doğal olarak tasvip etmiyorum kimsede etmez. Bu ilanı bende görmüştüm aynı gün ve çok komik bir rakama satıyordu satıcı (yanlış hatırlamıyorsam 1200 TL idi ve gitarda 'USA Fender Deluxe' resimde aynı özellikteki gitardı). Ben fiyatındaki anormallik yüzünden sormaya bile gerek duymadım. Bazıları nedense emeğe saygı duymayıp olduğundan daha ucuza, ölü fiyata almanın peşinde ve kendilerini sanırım uyanık olarak görüyor bu arkadaşlar ve sonuçta bu şekilde hüsran oluyor. Bencede ders olsun mezarcılara....

Bazıları nedense emeğe saygı duymayıp olduğundan daha ucuza, ölü fiyata almanın peşinde ve kendilerini sanırım uyanık olarak görüyor bu arkadaşlar ve sonuçta bu şekilde hüsran oluyor. Bencede ders olsun mezarcılara....
Sanırım sizin de bu "toynak" arkadaşın da parası gayet bol.. Bu yaşananların uyanıklıkla ne alakası var ben anlamakta zorluk çekiyorum. 1200 TL 650$ yapıyor, bu fiyata dış sitelerde USA Fender bulmak gayet de mümkün, zorlarsanız hatalı Deluxe de bulursunuz. Bu kadar basit. Dolandırıcı kişi zaten bunu bildiği için tam arada bir fiyat koyuyor, sizin eksiğiniz burada. Fiyat araştırması yapan takip eden insan bunu bilir zaten. Kargo dahil 450$'a 2002 orjinal Japon ESP Custom aldım daha 4 ay önce.. Demek ki ben de mezarcıymışım vay anasını bunu da sayenizde öğrenmiş oldum..

Ya fiyatlardan haberiniz yok ya da sırf cevap vermek için mesaj atıyorsunuz buraya.. Mağdur olan arkadaş burada sizinle bilgi / tecrübe paylaşıyor, bunun üzerine yazdıklarınız yakışmıyor. Tamam herkes fikrini söylecek saygımız sonsuz ama bu şekilde gereksiz ve suçlama tarzı yaklaşımlar hoş olmadığı gibi arkadaşı kırıyorsunuz aynı zamanda.

Ben dolandırıcılık olayını doğal olarak tasvip etmiyorum kimsede etmez. Bu ilanı bende görmüştüm aynı gün ve çok komik bir rakama satıyordu satıcı (yanlış hatırlamıyorsam 1200 TL idi ve gitarda 'USA Fender Deluxe' resimde aynı özellikteki gitardı). Ben fiyatındaki anormallik yüzünden sormaya bile gerek duymadım. Bazıları nedense emeğe saygı duymayıp olduğundan daha ucuza, ölü fiyata almanın peşinde ve kendilerini sanırım uyanık olarak görüyor bu arkadaşlar ve sonuçta bu şekilde hüsran oluyor. Bencede ders olsun mezarcılara....

Para sabit bir varlık değildir. İnsanların ihtiyaçları ve öncelikleri değişebilir. Bu yüzden ki her malın "mutlaka" belli bir fiyat aralığı arasında işlem görmesi gerçek dünyada mümkün olmayan bir hadise.

Bir önceki mesajımdaki uyarı sizin için de geçerli.

Sanırım sizin de bu "toynak" arkadaşın da parası gayet bol.. Bu yaşananların uyanıklıkla ne alakası var ben anlamakta zorluk çekiyorum. 1200 TL 650$ yapıyor, bu fiyata dış sitelerde USA Fender bulmak gayet de mümkün, zorlarsanız hatalı Deluxe de bulursunuz. Bu kadar basit. Dolandırıcı kişi zaten bunu bildiği için tam arada bir fiyat koyuyor, sizin eksiğiniz burada. Fiyat araştırması yapan takip eden insan bunu bilir zaten. Kargo dahil 450$'a 2002 orjinal Japon ESP Custom aldım daha 4 ay önce.. Demek ki ben de mezarcıymışım vay anasını bunu da sayenizde öğrenmiş oldum..

Ya fiyatlardan haberiniz yok ya da sırf cevap vermek için mesaj atıyorsunuz buraya.. Mağdur olan arkadaş burada sizinle bilgi / tecrübe paylaşıyor, bunun üzerine yazdıklarınız yakışmıyor. Tamam herkes fikrini söylecek saygımız sonsuz ama bu şekilde gereksiz ve suçlama tarzı yaklaşımlar hoş olmadığı gibi arkadaşı kırıyorsunuz aynı zamanda.
Ben fiyatları çok iyi biliyorum ve yurtdışından çok şey aldım (amfi, gitar , pedal vb. bir çok şey). Diyelimki 650 dolara deluxe adın bunun kagosu en az 150 dolar artı %20 gümrük vergisi. Ki 650 dolarada Fender deluxe strat yok. 650 dolara olabilir diye hatalı deluxe diye de olmayacak bir seçeneği yazıyorsun. Bence sen gerçeklerden uzak ve cevap vermek için yazıyorsun...

İsterse 10 bin tl'lik gitar 100 tl'ye satılsın,bu durumda dahi alıcıyı ölücülükle , mezarcılıkla itham etmek boş laftan öteye gitmez.Benim bildiğim ölücü,satıcının zor durumundan faydalanmaya çalışıp fiyatı daha da kırmaya çalışandır ki,gerçekten feci küfürleri hak eder.

Ben fiyatları çok iyi biliyorum ve yurtdışından çok şey aldım (amfi, gitar , pedal vb. bir çok şey). Diyelimki 650 dolara deluxe adın bunun kagosu en az 150 dolar artı %20 gümrük vergisi. Ki 650 dolarada Fender deluxe strat yok. 650 dolara olabilir diye hatalı deluxe diye de olmayacak bir seçeneği yazıyorsun. Bence sen gerçeklerden uzak ve cevap vermek için yazıyorsun...
Gitar alım satım işini bana mı öğretiyorsun? Yok çok şey almışta, olmazmışta.. 650$'a taş gibi de alırsın bu gitarı, senin dünyadan haberin yok. Saçmalama ve terbiyesizlikte yapma. Mağdur arkadaşa ölü sevici bana da yalancı muamelesi çekiyorsun kendine gel..

İsterse 10 bin tl'lik gitar 100 tl'ye satılsın,bu durumda dahi alıcıyı ölücülükle , mezarcılıkla itham etmek boş laftan öteye gitmez.Benim bildiğim ölücü,satıcının zor durumundan faydalanmaya çalışıp fiyatı daha da kırmaya çalışandır ki,gerçekten feci küfürleri hak eder.
Sence 1200 TL ye Deluxe satan bir adam şu 2 seçenekten başka hangi nedenle satar?
1. si; adam ekonomik olarak çokzor durumda
2. si; adam üç kağıtçı. benim aklıma başka seçenek gelmiyor ve birinci durumdaki adamdan alınan ürün sizin bildiğiniz kadarı ilede (benim anladığım) satıcının zor durumundan faydalanmış oluyor....

Gitar alım satım işini bana mı öğretiyorsun? Yok çok şey almışta, olmazmışta.. 650$'a taş gibi de alırsın bu gitarı, senin dünyadan haberin yok. Saçmalama ve terbiyesizlikte yapma. Mağdur arkadaşa ölü sevici bana da yalancı muamelesi çekiyorsun kendine gel..
evet senden daha iyi biliyorum, istediğin kriter ne ise gel ölçelim, ayrıca bana söylediğin yakıştırmayı sana iade ediyorum....

Ben uslubu yakışmayan arkadaşlara şu şekilde örnek vericem...

Mahkemeye yatırmam gereken bilirkişi parası vardı ve 1250 tl den usa standart strat satışa çıkardım.Artık son 2 günde durum iyice sıkışmıştı ve gitari 1000 tl ye sattim! Hatta gitar bu forumda 1800e satışa çıktı sonra ama satılmadı ve bikaç hafta sonra 1400 tl den ben geri aldım...

Herkes ucuza gitar satabilir ya da alabilir.Kınanması gereken para yatırıldıği halde ürünün olmaması.

Herkesin başına gelebilir arkadaşlar.Gün gelir hepimiz uzaktan alışveriş yapabiliriz... Kargo gelir gitar replika çıkar resimler başka gitarındır vs...hersey tamamdir kargoda gitara zarar gelebilir(headstocku kırılan gibson gördüm)

Sizin kafaniza gore durumu ucuza almayalim,uzaktan almayalim,kargo kullanmayalimla cozebiliyoruz...size bol şans.imkan meselesi...

Sence 1200 TL ye Deluxe satan bir adam şu 2 seçenekten başka hangi nedenle satar?
1. si; adam ekonomik olarak çokzor durumda
2. si; adam üç kağıtçı. benim aklıma başka seçenek gelmiyor ve birinci durumdaki adamdan alınan ürün sizin bildiğiniz kadarı ilede (benim anladığım) satıcının zor durumundan faydalanmış oluyor....

Hocam diyelim ki satıcının dolandırıcı olmadığından emisiniz,ve gitarı almak istiyorsunuz.O zaman tutup da 1.200 tl yerine 2.000tl(yaklaşık ederi bu sanırsam) mi önerecektiniz?Yapmayın allahaşkına.

Ben uslubu yakışmayan arkadaşlara şu şekilde örnek vericem...
Mahkemeye yatırmam gereken bilirkişi parası vardı ve 1250 tl den usa standart strat satışa çıkardım.Artık son 2 günde durum iyice sıkışmıştı ve gitari 1000 tl ye sattim! Hatta gitar bu forumda 1800e satışa çıktı sonra ama satılmadı ve bikaç hafta sonra 1400 tl den ben geri aldım...

Bu kadar işte.. Bu türden satışlar heryerde oluyor biraz tecrübesi olan ve bu işi bildiğini iddia eden her insanoğlu bunu bilir..Gerisi boş..

İnsanların zor durumundan faydalanılmasını tasvip etmeyenler zor durumda kalmış insan görmekten haz alıyor gibiler. İçinde olduğunuz çelişkinin farkında olmanızı dilerim.

Herneyse... Konuyu ısrarla farklı boyutlara taşımaya çalışanlara fazla toleranslı olunmayacak.

Bu gitarin piyasasini bilmiyorum ama baya iyi gibi duruyor :D
Hayirli olsun..

*harareti alayim biraz.
* sağolasın.

Piyasası normalde Japon Custom'lar için 600$'dan başlıyor 1500$ civarında sonlanıyor (2002 ve öncesi). Fret dressing ve boya kusuru var o yüzden fiyat düşük. Ağaç Honduras maunu, kargo dahil kesilmemiş blok ağaç fiyatına geldi gitar.

Vallaha sırf bu tarz olaylardan dolayı sırf elden alışveriş yapıyorum hemde elden gördüğüm zaman kafam daha rahat oluyor, öneririm herkese..

Yaklaşık dört yıl önce Amerika'dan USA Deluxe Strat + -tweet case-i 650 Dolara aldım, arkadaşım uçakta yanında getirdi, 50 + 25 Dolar da yardımı ve bagaj masrafı için verdim, Dolar kuru düşüktü o ara 1150 TLye geldi Türk Lirası olarak, yani alınabiliyo. Diğer konuyla ilgili olarak herkes istediğini istediği fiyata satar, sıfır fiyatına yakın satana "piyasadan haberi yok", ucuz satana mağdur, gariban ya da saf demek de kimsenin haddine düşmez, çok bilmişlerin sandığının aksine doğası gereği bu işin standardı ve otoritesi olamaz. Kimi, neye dayanarak, kime şikayet edicez... Şahsen kelepir gitar bulmuşsam ve bu sebepten kendi gitarımı satıyosam, ilan açarken satarken zarar etmiyim diye kasmam. Bu böyle bi denge olmalı. Bence tek çirkin olanlar, her ilandaki ürünler için abuk sabuk değerler biçip mesaj yazanlar. 300 TL değer biçtiğim ürün içn 150 TLye ver alayım diyen adama verilebilecek mantıklı bi cevabım yok, 150 TLn varsa o fiyata satılan aletlere bakacaksın, o fiyata biri Fender ilanı açmışsa da alana laf atmak aynı çirkinlik, orda o ilan varken, paramızla Manuel Raymond mu alalım yani?

Merhaba,

Toynak ve doyle35 nickli arkadaşların yorumlarına üzüldüm açıkçası.

Hiçbir ekonomide fiyat arz-talep dengesi dışında oluşmaz. Arz ve talebin yönü pazar koşulları, makro ve mikro dinamiklere bağlı olarak değişebilir. Ancak sonuçta bir mail veya hizmetin bedeli alıcı ve satıcının arasındaki mutabakatla oluşur. Kimse kimseye bir malı zorla satamaz kimse de zorla alamaz. Bu karşılıklı oluşan bir uzlaşının sonucunda belirlenir. İhtiyaçlar şartlara göre değişir. Ve fiyat satılabilir noktada sabitlenir.

Kaldı ki burada başlığa konu olay bir hırsızlıktır. Bu yasa dışı eylem hangi nedenle olursa olsun desteklenemez veya mağdur şahıs için "iyi olmuş, layıktır" gibi bir yaklaşım gösterilemez.

Herkese iyi bayramlar...

Şu "Oh Olsunculuk" bir nevi salgın galiba.

Geri