Sahibinden.com Dolandırıldım...dikkat!!!

Değerli Dostlar,

Bu başlığı açtığım gün de bildiğim gibi bu ve benzeri olaylar ne ilk ne de son olacak. Zira adalet sistemimiz kendilerini "daha öncelikli" suçlar gibi bir kavramla kandırdığı için kendilerince "üç beş kuruşluk dolandırıcılık" suçlarına gerekli özeni göstermiyorlar. Sosyal hukuk devletinde yaşayan (yaşadığını zanneden) vatandaşlar olarak sosyo ekonomik düzeyimiz ne olursa olsun eşit şartlarda bir yargı süreci beklemek ne yazık ki bizim hayal kırıklığımız olarak kalıyor. Mevzu elinizdeki delil veya fiilin suç teşkil etmesinden ziyade ilgili şikayetinizi takip eden savcıların, kalem memurlarının ve polisin suçun niteliğini küçük görmeleri.

Ben şahsen alım satım konusunda tek ve %100 güvenli olan yolu tercih etme konusunda bir karar verdim. "Elden alışveriş". Bakın görün öyle alın. Hiçbir suretle alıcı- satıcı arasındaki sürece bir 3. şahıs eklemeyin. Zira bundan daha güvenli bir yol maalesef yok. Almak istedğiniz alet edevat başka bir şehirde ise ya yol parasını göze alın yada varsa bir yakınınızdan yardım isteyin.

İster üç kuruş ister beş kuruş....alın teriyle kazanılmış her bir kuruş kutsaldır ve değerlidir. Lütfen alın ternizin gasp edilmesine olanak vermemek adına tedbirli davranın.

Tüm mağdur arkadaşlara geçmiş olsun diyorum.

Sevgi ve saygıyla...

Gökhan
Öncelikli suçlar kavramları da yok bu adamların abi.Küçücük çocuklara tecavüz olaylarından biliyorsunuz.Memleket satılmış gitmiş.Herkes cebinin derdinde.İşini adam gibi yapsa keşke herkes.

Bende PTT de ödemeli 2 adet N8 telefon aldım. Ancak parayı ödeyip paketi açtığımda paketten 1 adet çakma parfüm ve dandik bir telefon çıktı. PTT memuruna işlemi iptal etmesini istediğimde paket açıldığı için iptal ve iade işlemi olamayacağını söyledi. Yani adam paketin içine taşta koysa ben parayı ödeyerek hiç bir sey yapamayacaktım. sitenin ismi www ucuzn8 com tüm tanıdık dost ve arkadaşlarınıza bu siteden sipariş verdirin ve abuk subuk ptt şubelerine göndertin. kargo bedelinden zarar etsin şerefsiz. Ama sakın yanılıp kargo parasını ödeyip almayın sakın. Sizde benim gibi dolandırılırsınız yoksa.

PTT resmen dolandırıcılığa destek oluyor. Bu gün ptt kargoyada o kişi ile ilgili şikayette bulundum. ve hesaplarına bloke konulmasını istedim. Bakalım ne olacak. T.C. nosu falan elimde pazartesi günüde savcılığa suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum.

imza attırmadan içini görmemem ile ptt nin kapıda öde sistemine para vererek karşılığında ne alıyorum acaba? ptt banka havalesi yapıyor gibi birşey sadece?? ptt nin sigortası yok mu? zabıt tutma filan yok mu? sadece bana ulaştırıyor içindeki kargonun ne olup olmadığını kırıldı mı içindeki kuş mu değil mi? bunları gönderirken sigortalatma seçenekleri yok mu? ben uzaylı mıyım? yanlış mı düşünüyorum? bu kadar ilkel olamaz bu işler...

imza attırmadan içini görmemem ile ptt nin kapıda öde sistemine para vererek karşılığında ne alıyorum acaba? ptt banka havalesi yapıyor gibi birşey sadece?? ptt nin sigortası yok mu? zabıt tutma filan yok mu? sadece bana ulaştırıyor içindeki kargonun ne olup olmadığını kırıldı mı içindeki kuş mu değil mi? bunları gönderirken sigortalatma seçenekleri yok mu? ben uzaylı mıyım? yanlış mı düşünüyorum? bu kadar ilkel olamaz bu işler...
Sigortalama benzeri birşey vardı sanırım kaldırmadılarsa. Ben o açıdan şanslıydım sanırım :) Ptt görevlisini kandırıp kargoya bakmışlığım çok oldu kapıda ödeme muıhabbetinde, ama işte herkes iyi niyetli çıkmayabilir.Bazıları da sigorta için malın sıfır ve faturalı olması şartını koşuyordu.Adamlar sevmediği ejderhaya zincir vurmuyor malesef.

kargonun kuralları yeni yeni yazılmıyor herhalde yurtdışında belirli fiyata kadar sigortalatma var neyse bedeli ödüyorsun.ister sıfır ister 2. el..Ne kadar ekmek o kadar köfte yani.. sen taşırken kırarsan 2. el bile olsa bu gönderenin suçu mu ptt nin suçu mu? sahibinden.com un get indeki iade kargosunu satıcının ödemesi gibi saçma.. insanlar niye adam gibi hizmeti talep etmiyor hala anlamış değilim? ben kapıda ödemeye niye ekstra para vereyim? sigortalatma niye yok? karpuz mu taşıyor bunlar.. bu kadar da olmamalı yani kesin birşeyler vardır ben ptt ile hiç göndermedim aldıklarım ise kırılmayacak ıvır zıvır şeylerdi mutlaka birşeyi olmalı bu kadar dandik olamaz.

PTT resmen dolandırıcılığa destek oluyor. Bu gün ptt kargoyada o kişi ile ilgili şikayette bulundum. ve hesaplarına bloke konulmasını istedim. Bakalım ne olacak. T.C. nosu falan elimde pazartesi günüde savcılığa suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum.

iletişim kayıtlı ise ispat edebilirsin burada internet yazışmaları öne çıkıyor telefondan anlaşıp birşey yaptıysan ve internette hiçbir mesaj e mail birşey yoksa geçmiş olsun. bilişim suçlarına ve tüketici hakem heyetine başvuruyorsun galiba sağlam bir dilekçe ve tüm yazışmaların (varsa tabi ki) dökümü gerekli yazışmaların kime ait olduğu hangi pc ye gittiğini ip numaraları da bilişim suçlarından edinilip dilekçeye iliştirilmeli. Ip veriliyor mu tabi onu bilmiyorum yalnız bu durumda da verilmezse özel hayatın gizliliği derse böyle kanunun içine tüküreyim.

Ciğeri beş para etmez şerefsiz için uğraş dur anasını satayım kural düzen devlet yok ki bu sigortalama ve zabıt tutma işine adam gibi çözüm bulsalar bu gerizekalıların oyun alanı kalmaz.

kargonun kuralları yeni yeni yazılmıyor herhalde yurtdışında belirli fiyata kadar sigortalatma var neyse bedeli ödüyorsun.ister sıfır ister 2. el..Ne kadar ekmek o kadar köfte yani.. sen taşırken kırarsan 2. el bile olsa bu gönderenin suçu mu ptt nin suçu mu? sahibinden.com un get indeki iade kargosunu satıcının ödemesi gibi saçma.. insanlar niye adam gibi hizmeti talep etmiyor hala anlamış değilim? ben kapıda ödemeye niye ekstra para vereyim? sigortalatma niye yok? karpuz mu taşıyor bunlar.. bu kadar da olmamalı yani kesin birşeyler vardır ben ptt ile hiç göndermedim aldıklarım ise kırılmayacak ıvır zıvır şeylerdi mutlaka birşeyi olmalı bu kadar dandik olamaz.
Sorun aslında kurumların da düzeni bildiklerinden ve bundan rahatça sıyrılabileceklerini bildiklerinden birşeyleri iplememesi.Bazen işine gelince güzel kargo yapıyorlar.Zam yapılmadan önce bütün herşeyi ptt üzerinden alıp satıyordum.Girdiğim en büyük risk ise jackson ın kolay bulunamayacak koleksiyonluk bir bass gitarını ptt ile almak oldu( sahibinden.com dan aldım) aldığım kişinin hiçbir şekilde yorumu yoktu ve kapıda ödeme ile aldım.Şansımın tek yaver gittiği nokta elemanın bass gitarı korunaklı bir gigbag ile göndermesiydi.Yurtdışı muhabbetinin de kötülüğü buradakiler 2. ürünleri genelde hediye vb vasıflarla ya da 150$ altına alınmış gibi gösterdiğinden yolda başına birşey gelirse üzerine bir bardak soğuk su içiyorsun.Dediğin ise doğru sigortasının olması gerekir fakat diğer kargo şirketleri de aynı cacığı yiyorlar, elimdeki ürün zayi olmadan karşıya gitsin diye sigortalı göndermek istediğim zaman her seferinde aldığım cevap ürünün faturalı ve ya sıfır olması gerektiğiydi. Misal dediğin saçmalığın daniskası fillo kargoda başıma gelmişti , Japonya'dan kargoyla 4-5 günde İstanbul'a gelen sustain dübellerim İstanbul'dan 1 ayda elime zor geldi.Adamlar kargoyu kaybetmişti adamlara bunu söylediğimde yapabileceğimiz birşey yok demişti.Suç burada şirketlerin fakat aynı zamanda hukuğu düzenleyen devletin, o kadar fazla açık var ki kanunlarda isteyen istediği yere çekebiliyor durum bu malesef.

merhaba başımdan gecen bir olayı anlatmak istiyorum bu konuda bilgisi olanında bana yardımcı olmasını istiyorum.
sahibinden.com aracılığı ile galaxy s2 ilanına denk geldim kişi ile (ahmet filiz) önce mesaj sonrada telefon görüşmem oldu fiyatta anlaştık ve ödeme ve gönderme konusunda anlaşamadık ve bana anlaşma yapalım deyip kimlik fotokopisini altına aldım sattım vs yazdı e mail olarak bana gönderdi kimlik doğrulaması yaptım ve yalnış cıktı uydurma bir fotokopi yani garanti bankasında kimlik noya parayı atm (kartsız işlem)ile yatırmamı istedi yalnış cıkınca bende başkalarını dolandırabilirsin ama ben onlardan değilim senin gibileri cok göredüm deyip telefonu kapattım ve bana mesaj olarak adam nasıl dolandırılır ben sana gösteririm dedi tarih 24,07,2012 ve aradan epey zaman gecti face hesabımdan biri bana mesaj atıyor beni dolandırdın paramı geri istiyorum diye ad soyad doğum tarihi tutuyor ve tabiki kimlik no da nerden almışsa ( tel numaram benim üstüme kanımca ordan bulmuştur)anne baba doğum yeri vs tutmuyor bana yapılanın aynıusını ona yapmış tabi o kadın parayı yatır mıs ben olmadığım kanısın varınca konu kapanıyor ve aradan epy zaman geciyor savcılık hakkımda soruşturma yapıyor aynı şekilde başkasını dolandırmıs adam şikayetci olmuş ve kimlik numarası benim olduğu için soruşturma bana acıldı şikayetci olanın bilgilerini istedim vermediler (ifademde hiçbirini kabul etmedim tabi) sonra aklıma geldi ve bana facede yazan kızı buldum ondan ona göndermişl olduğu fotokopiyi istedim allah razı olsun bu sefer gönderdi baktım bana gönderilen ile aynı sadece isimlerde ğişmiş vs ve hala zan altındayım sonucu bekliyorum yapabilecek olduğum birşey var mı varsa yardımlarınız için şimdiden tşk ederim (sahibinden.com, tüm kullanıcılar için tam bir güvenlik sağlamayı amaç edinmiştir. Siz de kendi güvenliğiniz ve diğer kullanıcılar için, satın almak ya da kiralamak istediğiniz vasıta ile ilgili kesin karar vermeden ön ödeme yapmamaya, avans ya da kapora ödememeye özen gösteriniz. İlan sahiplerinin ilanlarda belirttiği herhangi bir bilgi ya da görselin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız veya ilan sahiplerinin üyelik profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bize haber veriniz.)bu yazı olduğu halde beni bu duruma düşüren ve kendini akıllı zannedip savcılığa giden kişiyi allaha havale ediyorum sonuca göre de savcılık makamında hakkımı aramayı düşünüyorum tabi

Merhaba,

30 Ekim 2011 tarihinden bugüne devam etmekte olan "hukuk" süreciyle ilgili kısa bir bilgilendirme yapmak istedim.

Konuyu takip eden arkadaşlar hatırlar, yaşadığım dolandırıcılık olayında 2 farklı şahıs vardı. Biri Kilis'te ikamet eden ali yimenicioğlu diğeri Adana'da ikamet eden Sever Okur. Bursa'da ikamet etmemden ötürü verdiğim suç duyurusu önce Kilis'e sevk edildi. Ardından Kilis'teki savcılık Adana Emniyetine Sever Okur'un ifadesinin alınması için yakalama yazısı yazdı. Ve geride kalan 3 aydır Adana'da hiçbir gelişme olmadı. Sayısı hatırlamadığım miktardaki telefon görüşmelerim sonunda devletimizden konuyla ilgili bir yanıt yok. Adalet Bakanlığı bilgi edinme sistemi ,Başbakanlık Danışma Hattı vb. başvurmadığım mercii kalmadı. Apaçık meydanda olan belgli bulgulu (ödeme dekontları, sahte ilan sayfası çıktısı, hatta karşı şahısların kimlik fotokopileri) dolandırıcılık olayını sonuçlandırmak devletimiz hukuk sistemi nezdinde sonuçsuz durumda.

Öncelikle hukuki süreç ister sonuç bulsun ister bulmasın bu yola başvurmuş olmaktan pişman değilim. Evet epey zamanımı, çabamı aldı. Eper sinir bozucu durumlar yaşadım (telefonda savcılık kalemindeki memurlardan azarlar, yüzümü telefon kapanmaları vb..). Ama bu sürecin sonuna kadar (müspet-menfi) takip edilmesi gerektiğine inancım hala tam. Ancak amaç uğruna fedakarlık yapılmadan sonuca ulaşılmıyor. Maddi kaybmı unuttum bile. Ama ben dahil birçok şahsı mağdur etmiş suçluların hukuka hesap vermesi gerekiyor. Bunu sağlamak için sürecin içinde devam edeceğim.

Günümüzde hukukun siyasallaşması, otokratik yönetim anlayışı vb. tartışmalara rağmen hukukun üstünlüğüne inanıyor ve bu sürecin olumlu sonuçlanacağını düşünüyorum. Lütfen başınıza bu tr bir olay geldiğinde haklarınızı hukuk nezdinde aramaktan, bir TC vatandaşı olarak adalet hizmetinden faydalanma hakkınızdan vazgeçmeyin. Önemli olan kaybedilen tutarlar değil suçlularla dolu bir toplumun oluşmaması için denize atılacak bir taşın ucundan tutmak.

Sevgilerimle,

Gökhan

kardeş haklısın tabi ama benimde başımdan gecen olayı yazdım sizin gibiler yüzünden bizde mağdur durumlara düşüyoruz bilmem bununda farkındamısnız yazı mı düştüğüm durumu okumanızı ve bu konuda bilginiz varsa banada yardımcı olmanızı istriyorum özel sektörde calıştığım kişilerin bana inancı ve karekterimi bilmeselerdi belkide şimdi işsiz geziyor olacaktım

iyi günler öncelikle geçmiş olsun ..
ne yazıkkıi dün sahibinden.com üzerinden bende dolandırıldım hemde 1530 TL Oramiral lütfen telefonunu verebilirsen görüşelim ve elimizden gelen herşeyi yaparak bu parayı yedirmeyelim ..

Ömer Yaman adına olan hesap kırşehirde. garanti bankasıyla görüştüm. bu adam işi organize suça dökmüş durumda. sakın kanmayın. hepsi savcılıktaki dilekçemde mevcut. 3 gündür gide gele savcıya sabırla tek tek olayı anlatarak bugün kilis ve adanaya dosyayı sevk ettirdim. artık o illerdeki emniyetin ifade almak için bu adamları savcılığa çağırmasını bekliyeceğim. araya bayram giriyor ne yazık ki ama en kısa sürede adalet önüne çıkartıcam haysiyetsiz hırsızları.
bu adam tam bir profosyonel.... bu adam yüzünden 91 gün içirde yattım... detayları daha sonra belgelrle paylaşcağım... tam bir o.. o kadardiyorum...

Geri