Gitardan Bass Soundu Almak Tutorial

Evde demo kayıt yapacak fakat bass gitarı olmayan genç arkadaşlara kısa bir bilgilendirme videosu hazırladım youtube da ingilizce çok sayıda kaynak var ancak türkçe de bulunması dil sorunu olanlar için iyi olacaktır...Videoda kullanılan yazılımlar Cubase 5, Wawes Pitch Shifter, Studio Devil VBA Pro...720p izlemenizi öneririm...

merhaba güzel bir vidyo hazırlamışsın :)
kafama takılan bir kaç şey var onları sormak istedim
ben gitarı direkt olarak kaydettigimde kulağa bu kadar midli ve dolgun gelmiyor ( 0:35 - 0:55 arasını kastediyorum )
gitarınız ve manyetikleriniz birde kullandıgınız telin kalınlıgı nedir ?
gitara ekstradan midleri yükseltecek bir ekolayzır uyguluyor musunuz
yada herhangi bir booster pedalı kullandınızmı bunu kaydederken ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
gitar ltd kh 202 2007 model...emg hz manyetikleri var...ses kartı m-audio mobile pre (eski modeli) teller dean markley ve en ince telleri kullanırım hep...
gitarı direk ses kartına girdim hiçbir ayarlama yapmadım zaten tutorial olduğu için yapsam söylerdim :)
referans monitörü kullanıyormusun? eğer kullanmıyorsan dolgunluk ile ilgili sıkıntı buradan kaynaklı olabilir...kayıt mix olaylarında referans hoparlörler şart...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ben öyle bir özellik bilmiyorum bass amfileri var ancak gitar girişini bassa çevirdiğini sanmıyorum...tam açıklarsan herkese faydası olur...

var. fxlerde gitar to bass diye bir seçenek var. hatta birkaç farklı efekt+ bass modellemesi mevcut. gitarı ses kartına takmaktan başka birşey yapmanıza gerek yok. tabi alternatifleri öğrenmek iyidir.

29454613.png
tam olarak buradadır

Geri