Bas ve Ekipmanı hakkında herşey

Metallic-Aga demiş ki:
daha amatoruz işte yenı yenı basldım daha once hıc bı gıtr gecmısım yok elıme klasık gıtr bıle almıs deılım daha oncesıne kadar ama su anda daha henuz 1 hafta once bas gıtr aldım ve hıc denyımım olmamasına ragme su an metallıca sad but truenın bır kısmını am ı evılın yarsına kadar deyım bırde mor ve ötesı bir derdım varı bastan asagıya eksıksız(su an deftones my own summer la ugrasıorumda zor gelıo sımdılık) calabılıyorum mıllet benım bu hızlı gelısımıme sasırıo butun bas antremanlarını 1 hafta ıcınde kolaylıkla ayakda ve bakamadan yapablıo haldeyım v su an kursa dahı gıtmedım onumuzdekı ay gıdıcem ii bır basist olcakmısım gıbı hıssderıoum mutluyum gururluyum.
İleti yazım üslubu ve imzana bakınca, forumlarda da amatör olduğunu anlamak pek zor değil. ;)

merhaba.bass gitar almak istiyorum.tarzımız oldukça sert.daha önce gitar çalıyordum.şimdi uzunca bir süre bass ageçmem lazım.konserlerimiz var ve bass cı bulamadık.
http://www.scavino.it/stagg_xb300bk.htm adresindeki gitar ilgimi çekti.275 dolar fiyat verdiler bir dukkanda.pek kullanılan bir bass değil sanırım.hakkında fazla türkçe bilgiye rastlamadım.almak istiyorum.bu bass ne kadar kötü olabilir yada sizin bu fiyat aralığında önerileriniz var mı?.bass ı pedala bağlıyoruz ve penayla çalıcam.güçlü bir sesi olsun yeter.kolay gelsin

eXpert demiş ki:
Metallic-Aga demiş ki:
daha amatoruz işte yenı yenı basldım daha once hıc bı gıtr gecmısım yok elıme klasık gıtr bıle almıs deılım daha oncesıne kadar ama su anda daha henuz 1 hafta once bas gıtr aldım ve hıc denyımım olmamasına ragme su an metallıca sad but truenın bır kısmını am ı evılın yarsına kadar deyım bırde mor ve ötesı bir derdım varı bastan asagıya eksıksız(su an deftones my own summer la ugrasıorumda zor gelıo sımdılık) calabılıyorum mıllet benım bu hızlı gelısımıme sasırıo butun bas antremanlarını 1 hafta ıcınde kolaylıkla ayakda ve bakamadan yapablıo haldeyım v su an kursa dahı gıtmedım onumuzdekı ay gıdıcem ii bır basist olcakmısım gıbı hıssderıoum mutluyum gururluyum.
İleti yazım üslubu ve imzana bakınca, forumlarda da amatör olduğunu anlamak pek zor değil. ;)

eheheeheyvallah ne diyim gelır gelmez ılk lafımıda yiyim alayına isyan ölümüne berbat ve aceleci bir sekilde yazılmıs özensiz cümleler :) imzada gitti sahin k abımız vardı ne guzel :)

arkadaşlar bi sorum olacak.aranızda akustik bas kullanan varmı??

almayı düşünüyorum biraz araştırdım ama bide burda soriim dedim.önerdiğiniz bişi falan varmı..çok iyi bişey olmasına gerek yok başlangıç gitarı diyelim(akustik bas için:) ) 650-700$ civarı ayırdım bu işe

aynısı olmasına ne gerek var abi bide zaten..:>aynısını calma olayı yapan yok sanırsam,herkes cover yapıyo..
ver imkanların dahilinde overdrive bitsin bu iş.. zevkine kalmıs olarak envelope kullan ya da ekstra tat istiyosan.. belki biraz synt veya baska bişey..;>
clean bas soundu olmasın,o sarkının havasını versin de yeter;>

amaan illa tıpatıp aynısı olmasına ne gerek var abi ben acıom Dist.. nerdeyse sonuna kadar yıneed benzıo bırazda tizi acıom yeterınce benzıo gersıde benzemsede olur daha tam calmaıom o ayrı ezıkız daha yenı basladım bassa :)

ARkadaşlar yardıma ihtiyacım var.Gitar seçiminde zorlanıyorum,kafamda 3 marka var sizce hangisini icra edeceğim müzikte(black metal) daha verimli kullanabilirim.Gitar çalıyordum ama bas gitar tecrübem fazla yok,yeni başlayacağım diyebilirim.
-Ibanez RD300
-SX SB301
-Cort AB5
Bunarın haricinde önerebileceğiniz "0" gitarlar varsa(internetten taksitle alacağım için 2. el alamam) onlara da açığım.Kotam 350 dolar,belirteyim.
Şimdiden teşekkür ederim.

KorayE sana katılıyorum.bas anfi olayı ,gitara göre çok farklı olduğunu düşünüyorum. Sahnede yüksek gain şart iyi tonlama için.
ev yada studyo çalışmalarında özellikle limiter ve compressor diyorum.
üzerinde compressor olan anfilerde çok rahat ediyorum

hala anlayamadığım konu şu cort denilen ucuz basdan nasıl bu kadar iyi ton çıkıyor kafam basmıyor inanılmaz fender jazz basım var.yerine tercihim sanırım cort olurdu 150 dolara inanılmaz ton diyorum herkese tavsiye ederim konser falan taşıma olayları tek çözüm cort diyorum

bugatay demiş ki:
hala anlayamadığım konu şu cort denilen ucuz basdan nasıl bu kadar iyi ton çıkıyor kafam basmıyor inanılmaz fender jazz basım var.yerine tercihim sanırım cort olurdu 150 dolara inanılmaz ton diyorum herkese tavsiye ederim konser falan taşıma olayları tek çözüm cort diyorum

bi önceki bass gitarım cort tu ve harbiden cortuk dandik bi gitardı hiç güzel bir tonu yoktu gaini çok yüksekti kayılarda sorun çıkarıodu konserlerde altta kalıoyodu.ayrıca fenderle kıyaslanamaz bile fenderim olsa elimi corta sürmezdim ( 150 dolarlık olan modelden bahsediorum ,çünkü her markanın iyi gitarları vardır elbet) fender ferraridir cortun 150 dolarlık gitarı ise tofaştır

SiPASTiK demiş ki:
4 gün sonra bas gitarımı alacam ama hala bir gitar tavsiye edecek olan yokmu:( ??

üçünü de alıp denedinmi???ona göre kendin seç derim.ben söylediğin üç gitarıda hiç denemedim oyüzden bişey diyemicem.sadece rd300 fena deil onu biliyorum.o olabilir ama yinede sen bi dene hoşuna gideni al...

Geri