Diplomatic Immunity - (Rock) - Ankara

Açıkçası böyle bir gruba nasıl başlık açılmamış anlamadım....Yada açılmışta benmi görmemişim, çok aradım taradım ama neyse....

Bence Ankaranın en iyi gruplarından birisi...Dinlememek büyük bir kayıp.Ben aynı anda 4 şarkıyı çalabilen ve birbirlerine bu kadar afapte olmuş başka bir grup daha görmedim...

Tek kelimeyle muhteşemler.... :tap:

1. başlıgındaki vermeye calıstıgın Bold muhabettini kaldırır mısın olmamıs!!
2.Bu Grup Nedir , Ne Tarz Yapar ? Nerelerde Görülmüş?
3.Bir de Aynı Anda 4 Şarkı Nasıl Çalınır Bi İzah Eder misin :LOL:

• Konu Sahibi Konu Sahibi
1. Kaldırdım...

2. alternatif rock, pop rock ve hard rock çalarlar, cumartesileri Gölge, Çarşamba Manhattan, Cuma İf'te çıkıyorlar.
Vokalde ; Alp DÜNDAR
Gitar+vokal ; Artun ERTÜRK
Klavye : Murat KÖSELİOÐLU
Bass : Ahmet TEKNECİ
Davul : Barış MENKÜER(Askerde) ywerine Eralp GÜVEN

3. Bunu öğrenmen için ancak zahmet buyurup izlemeni tavsiye ederim :)

Gerçekten harikalar...Bildiğim kadarıyla Artun Pamela'nın da albüm prodüktörü...

Gerçekten insanları kendi içlerine çakiyolar...

Başarılar arkadaşlara....

superler.. 4 yildir diplomatic dinlemeye gidiyorum.. adamlar cok basarililar.. sonucta hepsinin muzik alt yapisi son derece saglam.. artun`u zaten pamela`dan da tanirsiniz.. koci var ya :LOL: alp`in de opera alt yapisi oldugunu biliyorum.. sexy ve evli bi adam :p
uzun zamandir come undone, bed of roses, you don`t fool me, give in to me dinleyemedik onlardan.. 1 aydir da gidemiyorum zaten.. :(
21`inde gitmek lazim if`e..
don`t stop me now`i sadece ve sadece benim icin calarlar belirteyim 8)
bu arada manhattan`da cikmiyolar artik..

Tek kelimeyle süperler . Ankara piyasasında en sevdiğim gruplardan biridir diplomatic mutlaka izleyin derim ...

Sevgiler & Saygılar...

Bence çok süper bir grup...Ankarada izleyebileceginiz en iyi bar grubudur...bir keresinde İF barda izlemiştim hayran kalmıştım...Grup olmayı çok iyi başarmışlar...Gitaristlerinde özenmişimdir bu arada :)

Bir de bronx tavsiye ederim dinlemelisin...Aynı anda 4 tane şarkının nasıl çalınabildigini göreceksin...

yaani!

diplomatic immunity aslında 10 yılı geçkin bir gruptur. geçmişlerini bilmeyenler olabilir, taaa "a bar" zamanlarına (90'lı yıllar) dayanan bir birlikteliktir. farklı isimlerle ve ufak tefek eleman değişiklikleriyle bugüne kadar geldiler. herbiri kaliteli müzisyen, kaliteli insan, sağlam dosttur. çekirdek kadro artun (gitar), murat (klavye), alp (vokal) tir. hakettiklerinden daha azına kavuşmuş, ankara kapanından kısmen çıkmış (pamela albümleri gibi), oturaklı bir grup işte. aynı anda 4 şarkı işin gırgırıdır da, yaptıkları kaliteli coverlar yanında, "parçanın neresinde, ne yapılırsa, ne olur"u iyi bilirler. uzuuun süren bir evlilik gibi, birbirlerinin gözlerinden hangi akorun, hangi atağın geleceğini seziyor adamlar. severim (hatta oğlumun adını "alp" koyacak kadar) , sayarım, saygılarımı sunarım. (gidip bi queen dinlemeli yaav! özledim)

Green 'de sevip saydığımız bir gruptur..Öncelikle bunu bi belirteyim...

Gerçekten birbirleri ile iletişimleri harika hani kaç göz hareketleri ile çok rahat birbirlerini anlayıp birbirine yakın akorlardaki şarkılara hiç duraksamadan geçiş yapabiliyorlar...

yaw ben de oglumun adini alp koyacak kadar cok seviyorum o adami.. cok cool geliyo bana.. sesi cok kusel.. hep birlikte gidip dinlesek aslinda.. ben de QUEEN dinlemeyi coooookkkkk oslediimmm :(

Hepsi kendi başlarına muhteşemler... Ama en çok güldüğün Artunun hem sakız çiğneyip hem gitar çalıp hem vokal yapıp hem konuşması... :p

bayram sonrası ilk Comartesi ben en önde olacağım... Gerçi bana ve arkadaşlarıma yaptıkları geyikten sonra hangi yüzle giderim o bambaşka...

Ben derim burada irtibatımızı kurup bayram sonrası gidelim...

Artik Manhattan'da cikmamalari cok uzucu... Bu duruma bir el atip, carsambaları Manhattan'a donmelerini isterim (ben sahsen cok sey isterim.).. yakisiyordu..

Ankara gecelerinde dikkatimi ceken ilk gruptu. Barlari yakindan izledigim iki yil boyunca da sik sik
ugradigim, keyifli ve guzel calan bir gruptur. Ancak iki yildir pek cikmadigimdan izleyemedim.
Son gordugumde Coverlara kendi renklerini katarlardi. Bir de degisik, biraz damar acilis
parcalari secer sonra normal programa devam
ederlerdi. Hala da guzeldir diye tahmin ediyorum.

Bir de Bijen'le uzun sure calisip kisacik gitar
askisina alistiktan sonra gitaristin gitari cok asagida
tutmasini oldukca yadirgamistim.

şu ortamda belirtiyim ki: artun abiiiii 80'li yılların sonunda bi düğünde çekilmiş züper resmini gördüm.hihi cidden hiç alakan yokmuş.olsun seviyoruz seni ve grubunu.az almadınız ortama grubun ayakçısı die beleşe.bazen klavye taşıdık bazen gitar...mihihi...

Valla ben ancak saygıyla eğilirim bu grubun önünde... :tap:

Enteresan bir iletişimleri var.En takdir ettiğim yönleri ise (aslında bir çok yön var ama :) ) sahnede kendilerine olan müthiş güvenleri....

Geri